Samochód z Niemiec do €1500

14 Gru 2018, 00:47

Witam, postanowiłem przestać bez przerwy jeździć pożyczonym samochodem i obecnie poszukuję swojego pierwszego własnego samochodu, na który planuję przeznaczyć €1500 (za sam samochód, pomijam akcyzę itp).
Szczęśliwie mam możliwość sprowadzenia samochodu z większości Niemiec. Raczej nie proszę o konkretne modele, lecz o nakierowanie czego szukać, a co sobie wybić z głowy :D .

____Wymagania____
-Sedan, ewentualnie Kombi.
-Benzyna
-Spalanie w granicach rozsądku (15l/100km w mieście to już zbyt dużo)
-Oczywiście możliwie niskie koszty ekploatacji.

Osobiście szukając najbardziej w oko wpadła mi Omega B/BFL z 2.5 V6, myślałem również nad Audi A4 1.8T w Quattro (zakochałem się w AWD) lecz chyba w tej cenie nic nie znajdę, tak samo Audi 100/A6 C4. Myślałem również nad Subaru Legacy 1, 2 i 3 gen. lecz obawiam się cen części do 1 i 2 generacji (mało tego na drogach, a szkoda), a 3gen wydaje się wychodzić poza budżet. Volvo S80 wydaje się tanie, lecz mam wrażenie, że może ukrywać duże koszty. Laguna 1gen wydaje się być tanią i rozsądną propozycją. Oglądałem się również za BMW E36, E39 i E34, ale jestem prawie pewien, że to trupy. Znajomy mi polecał Passata B5 z 1.6.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi :D
MiraiOne
Obserwowany
 
Posty: 1
Prawo jazdy: 24 07 2016
Przebieg/rok: 16tys. km
Auto: Brak

21 Gru 2018, 00:09

MiraiOne napisał(a):tak samo Audi 100/A6 C4
Jak chcesz to mam w fajnym stanie 2.6 V6

A dlaczego nie kupisz sobie w PL z prywatnych rąk już z LPG i zarejestrowany? Po co to się ciągać z gruchotami?
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Gru 2018, 18:46

MiraiOne napisał(a):Szczęśliwie mam możliwość sprowadzenia samochodu z większości Niemiec

Wow... naprawdę ? :twisted:
MiraiOne napisał(a):na który planuję przeznaczyć €1500

MiraiOne napisał(a):myślałem również nad Audi A4 1.8T w Quattro

miałeś chyba jakiś sen :D
andrewb25
Stały forumowicz
 
Posty: 2145
Miejscowość: małopolskie

25 Gru 2018, 11:42

Kao napisał(a):A dlaczego nie kupisz sobie w PL z prywatnych rąk już z LPG i zarejestrowany? Po co to się ciągać z gruchotami?


Również się pod tym podpisuje :ok:

Z Twoich aut najlepszą opcją będzie Laguna,reszte będzie ciężko znaleść w fajnym stanie.
Od siebie dorzucę Forda Focusa,Opla Vectre B,Peugeot 406 i Volvo S40/V40.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38404
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    LED-owa rewolucja
    Jeszcze niedawno za szczyt nowoczesności uchodziły reflektory biksenonowe, jednak ich kariera już dobiega końca – dziś nowe modele aut coraz częściej wyposażane są w reflektory LED. Mało kto wie, że pierwszym samochodem ...
    ŠKODA Š978 (Typ 978), 1956 rok
    Decyzją Ministerstwa Przemysłu Czechosłowacji z roku 1955 czechosłowaccy konstruktorzy otrzymali zadanie stworzenia całkowicie nowego samochodu dla "szerokich mas pracujących". W tym czasie wdrażano produkcję modelu 440 (Spartak), ...