Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa

Nowa fabryka Audi w meksykańskim San José Chiapa

07 Maj 2013, 07:59

Budując nowy zakład produkcyjny w meksykańskiej miejscowości San José Chiapa, Audi jeszcze bardziej wzmacnia pnącą się w górę sprzedaż na rynku północnoamerykańskim. Położenie kamienia węgielnego w stanie Puebla, to oficjalne rozpoczęcie prac na budowie pierwszej własnej fabryki samochodów Audi na kontynencie północnoamerykańskim.
W ciągu najbliższych dwóch lat, kosztem ponad 900 mln euro, powstanie nie tylko hala do produkcji karoserii, lakiernia i hala montażowa, ale też nowa prasownia. Od połowy roku 2016, z taśmy zjeżdżać tu będzie nowa wersja doskonale sprzedającego się SUV-a - Audi Q5.

"Produkcja jednego z najlepiej sprzedających się modeli w Meksyku, pozwoli nam na dalsze kontynuowanie globalnego wzrostu. Rynkowy szlagier, Audi Q5, będzie w przyszłości dostarczany na światowe rynki właśnie z tego miejsca“ – powiedział Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG. Kamień węgielny pod budowę nowej fabryki Audi, wspólnie z prezesem uroczyście położyli inni członkowie zarządu: Frank Dreves, Bernd Martens i Thomas Sigi, a także minister gospodarki Meksyku Ildefonso Guajardo Villarreal, gubernator stanu Puebla Rafael Moreno Valle oraz burmistrz miasteczka San José Chiapa – Filogonio Vargas Torres. „Tworzenie nowej infrastruktury do produkcji samochodów w Ameryce Północnej oznacza wejście na kolejny, bardzo ważny dla Audi kontynent. Wzmacniamy w ten sposób zdolność do międzynarodowej konkurencji i konsekwentnie realizujemy naszą strategię wzrostu." dodaje Rupert Stadler.

Image

Nowy zakład produkcyjny Audi powstający na terenie znajdującym się ok. 2400 m n. p. m., to nie tylko najwyżej położona, ale też najnowocześniejsza fabryka w całej światowej sieci produkcyjnej koncernu. Na powierzchni 400 ha, tak dużej jak 400 boisk do gry w piłkę nożną, do połowy 2016 roku powstanie zaplecze produkcyjne i logistyczne, w którym rocznie będzie można produkować nawet 150 tys. pojazdów. Audi stworzy tu 3800 bezpośrednich miejsc pracy.
W efekcie, w całym regionie powstanie dodatkowych 20 tysięcy pośrednich miejsc pracy. "Nasz znak jakości nazywa się ‚made by Audi‘. Gwarancja obowiązuje na całym świecie, niezależnie od tego, gdzie dany egzemplarz Audi zostanie wyprodukowany" podkreśla Rupert Stadler. Dzięki centrum szkoleniowemu oferującemu dualne, teoretyczne i praktyczne kształcenie zawodowe, najwyższe standardy Audi będą w pełni stosowane.

Audi znalazło w Meksyku idealne warunki dla budowy nowej fabryki produkującej SUV-y, które są decydującym elementem ekspansji koncernu na rynek północnoamerykański. Będąc pomostem między Ameryką Północną i Południową, rozwijający się gospodarczo Meksyk, sygnatariusz wielu międzynarodowych porozumień handlowych, oferuje doskonałe warunki podatkowe i finansowo-techniczne, dobrze rozwiniętą infrastrukturę i duży potencjał profesjonalnie wykształconej siły roboczej. "Wybierając Meksyk, Audi dokonało najlepszego możliwego wyboru, by zwiększyć i zabezpieczyć swój wzrost" podkreślił meksykański minister gospodarki Ildefonso Guajardo Villarreal.
Rafael Moreno Valle, gubernator stanu Puebla, dodał: "Nasz kraj i miasto San José Chiapa w stanie Puebla, w którym ulokowano nowe zakłady Audi, oferują najlepsze warunki do dalszej ekspansji Audi na rynki obu Ameryk. Jesteśmy dumni, że dzięki Audi México, nasz stan jest siedzibą czołowego międzynarodowego producenta samochodów segmentu premium."

Meksyk i Puebla oczekują, że budowa fabryki Audi pociągnie za sobą wiele kolejnych inwestycji. Organizując, jako imprezę towarzyszącą uroczystość położenia kamienia węgielnego, duży kongres dostawców, Audi rozpoczęło w miniony weekend kampanię mającą na celu zachęcenie ważnych przedsiębiorstw dostarczających podzespoły dla Audi, do tworzenia filii w stanie Puebla. Udział w kongresie wzięło 150 firm o międzynarodowym zasięgu.

źródło: Audi
Redakcja
Forum Samochodowe
Redakcja
Redakcja
Awatar użytkownika
 
Posty: 2678
Zdjęcia: 9693
Rejestracja: 18 Cze 2012, 13:53
Prawo jazdy od: 12 03 1998
Auto: Audi A4 B6

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Skoda Vision RS - model koncepcyjny Skoda Vision RS - model koncepcyjny
  Skoda Vision RS to wyraz wizji przyszłych samochodów kompaktowych marki, utrzymanych w sportowym duchu RS. Ten dynamiczny model swoją światową premierę będzie mieć podczas zbliżającego się Salonu Samochodowego w Paryżu. ...
  40-lecie Renault w Formule 1 40-lecie Renault w Formule 1
  Renault informuje, że w ten weekend, w ramach Grand Prix Monako, uroczyście rozpocznie obchody 40 rocznicy zaangażowania marki w wyścigi Formuły 1. Renault rozpoczęło przygodę z Formułą 1 wraz z udziałem kierowcy Jean-Pierre ...

 •  
  • Motocykle storehouse
   Tuning Show
   Volkswagen Golf GTD Variant
   Salon Hyundai