Seat Ibiza stukanie silnika

08 Wrz 2013, 10:16

Witam Panowie. Mam problem z moją Ibizą 98r. poj. silnika 1.0 50km. Mianowicie stuka mi coś od wczoraj w silniku, po odpaleniu na zimnym stuka, po zwiększeniu obrotów stuki rosną proporcjonalnie do obrotów, na rozgrzanym silniku na wolnych obrotach jest wszystko wporządku. Stuka też w trakcie mocniejszego przyspieszania ( obciążenia ). To stukanie to taki stukot klekot jak w starym dieslu, mozna go też porównać po rozgrzaniu do cykania. Silnik nie był pałowany, do wczoraj wszystko było z nim wporządku. Osłuchując silnik to stuki dochodzą raczej z góry silnika.

Co mu dolega ? Szklanki ? Panewki ? Przestawił się zapłon ? Pęknięty kolektor wydechowy ? na jutro jestem umówiony z mechanikiem, ale martwi mnie to bardzo, bo ostatnio sporo włożyłem w seacika i chce żeby mi jeszcze troche posłużył :)
hape
Nowicjusz
 
Posty: 37
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Toyota Yaris
Silnik: 1.0
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

25 Paź 2013, 07:28

stuki te mają rodzaj metaliczny? i np. utrzymują się podczas porannego uruchomienia silnika (na simnym) przez jakiś moment ? Czy utrzymują się cały czas?
mobileIS
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 453
Zdjęcia: 64
Prawo jazdy: 18 05 2013
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: VW GOLF 3
Silnik: 1.8 KAT 90 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

25 Paź 2013, 13:44

Sprawdź stan oleju ba takie klekotanie jakby w dizelku to znak że któraś szklanka na zaworze nie ma oleju lub już sie kończy.
przemek217
Launch X-431 DIAGUN - tester diagnostyczny
Awatar użytkownika
 
Posty: 611
Miejscowość: Limanowa
Prawo jazdy: 16 01 2005
Auto: Audi a6 C5
Silnik: 1.8 T 150KM AEB
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1998