Seat Ibiza - Usterka elektryki ?

Seat Ibiza - Usterka elektryki ?

03 Lut 2013, 22:22

Witam serdecznie.

Postaram się jak najdokładniej opisać moją awarię, liczę na poradę :)

Otóż posiadam Seata Ibiza '99 silnik 1.9. Dziś po dojechaniu do celu i zatrzymaniu się, silnik samoczynnie zgasł. Po ponownym uruchomieniu go, ponownie zgasł. Spod maski zaczął wydobywać się dym. Otworzyłem ją. Dym wydobywał się z silnika, konkretnie z spod korka, gdzie wlewa się olej, więc go odkręciłem. Cały dym wyleciał, sprawdziłem poziom olej. Bagnet był prawie suchy. Ku mojemu zdziwieniu olej był sprawdzany w piątek, był w normie.

No nic, skoczyłem na stację benzynową i kupiłem litr oleju. Wlałem całość i chwilę odczekałem. Samochód bez problemu odpalił, ale zaczęła palić się kontrolka akumulatora i przestało działać wspomaganie kierownicy.

Wiecie co to może być za usterka ? Samochód zostawiłem 10 km od domu, w miejscu awarii. Zastanawiam się, czy mogę nim jakoś dojechać do domu. Nie spowoduje to większych szkód ? Nie uśmiecha mi się sprowadzać lawety, a warsztat mam zaraz przy domu.

Bardzo proszę o pomoc :)
krupek1
Obserwowany

Auto: Seat Ibiza

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki Najpiękniejsze szwedzkie tuningowane ciężarówki
    Firma PKS Gdańsk – Oliwa SA właściciel największego w Polsce Portalu Przepraw Promowych Promy24.com we współpracy z firmą Polferries przeprawią najpiękniejsze tuningowane pojazdy na tegoroczny zlot Master Truck, ...
    BMW Concept Active Tourer 2012 BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Jaguar