Seat Ibiza

20 Kwi 2011, 20:59

Seat Ibiza II 1.0 1998 r.

Mam pewnego rodzaju mały problem... Mianowicie chodzi mi o lewe przednie koło. Podczas jazdy po nierównościach coś jakby dzwoni. Nie wiem czy to wina zawieszenia. Gdy samochód stoi i mocno uderzam w oponę słychać podobny dźwięk (gdy bujam autem nie słychać tego dźwięku). Byłbym wdzięczny za diagnozę.
a5f5c1
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 171
Miejscowość: Warszawa
  • 23 Kwi 2011, 21:43

    W jakim stanie są łożyska?,kiedy był wymieniany smar?!
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8482
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    23 Kwi 2011, 22:49

    a5f5c1 napisał(a):Podczas jazdy po nierównościach coś jakby dzwoni.

    Jezeli będziesz jechał po nierównościach i usłyszysz ten dzwięk to jadąc dalej naduś lekko pedał hamulca..
    PhantomASA1 napisał(a):W jakim stanie są łożyska?,kiedy był wymieniany smar?!
    -
    PhantomASA1, -a mozesz mi kolego wyjaśnic co maja wspólnego z tym łozyska.. :?: :?:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6173
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    23 Kwi 2011, 22:52

    Są modele aut ,w których dochodzi do uszkodzenia łożyska, gdy wpadnie się w dziurę na jezdni,objawy tego mogą być podobne.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8482
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    23 Kwi 2011, 23:00

    PhantomASA1 napisał(a):Są modele aut ,w których dochodzi do uszkodzenia łożyska, gdy wpadnie się w dziurę na jezdni,objawy tego mogą być podobne.

    Myślę-pewny w 100%nie jestem ze jezeli łozysko byłoby juz w takim stanie to raczej jazda takim samochodem byłaby niemozliwa/koło pada wtedy w duzy - lub +/ co mozna zaobserwować po zmianie połozenia koła kierownicy/zmienia się zbiezność/...

    [ Dodano: 23 Kwiecień 2011, 23:06 ]
    Ps.PhantomASA1, -chyba nie muszę Ci pisac jakie są poczatkowe objawy tego ze łozysko zaczyna padać.... :wink:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6173
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    23 Kwi 2011, 23:07

    Koło trzyma się bardzo dobrze. Łożysko nie było wymieniane od 98 roku prawdopodobnie. Dźwięk wydobywa się tylko z lewego przedniego koła... Ostatnio wymieniłem klocki hamulcowe z przodu.
    a5f5c1
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 171
    Miejscowość: Warszawa
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Akumulator (nie)całkowicie bezobsługowy
      Wielu sprzedawców akumulatorów po dziś dzień spotyka się z zapytaniami ze strony klientów czym tak naprawdę jest akumulator bezobsługowy oraz czy akumulator zamontowany w ich samochodzie jest bezobsługowy? ...

    23 Kwi 2011, 23:27

    a5f5c1 napisał(a): Ostatnio wymieniłem klocki hamulcowe z przodu.

    Teraz jestem juz pewny w czym tkwi problem.Zrób jak Ci pisałem wcześniej a jestem pewny ze tego dzwięku nie uslyszysz/luzne klocki lub luz na prowadnicach zacisku/... :!: :!:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6173
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    23 Kwi 2011, 23:37

    Wymieniłem klocki w serwisie. Widocznie coś źle zrobili bo auto też nie najlepiej hamuje.
    a5f5c1
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 171
    Miejscowość: Warszawa

    23 Kwi 2011, 23:39

    Ps.Nie wiem czy sam wymieniałes te klocki czy na warsztacie.Podejrzewam ze wypadła blaszka centrująca-ustalająca klocki lub luz na prowadnicach zacisku.... :!: :!:

    [ Dodano: 23 Kwiecień 2011, 23:44 ]
    a5f5c1, -jak pisałem wyzej.Proba lekkiego hamowania w czasie jazdy wszystko Ci wyjasni.... :wink:
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 6173
    Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

    23 Kwi 2011, 23:47

    Podczas lekkiego hamowania czasem "piszczy". Pojadę zareklamować usługę. Poczytałem na forach i coś mi się wydaje że zamontowali mi jakieś chińskie klocki za 5 zł ;/
    a5f5c1
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 171
    Miejscowość: Warszawa

    24 Kwi 2011, 08:11

    Migi 60,niejaki Destroyerr na forum Forda,zadał podobne pytanie,mechanik powiedział mu,że to stukają łożyska,wszyscy pisali by zmienił mechanika,wymieniali wszystkie możliwe przyczyny po kolei(każdy mógł mieć rację),Destroyerr odpisał,że to jednak było łożysko.Poszukaj sobie,znalazłem to teraz,wiem od dawna ,że łożyska potrafią metalicznie stukać, też.Naturalnie ja nie napisałem,że na 100%,zawsze staram się podawać także najmniej prawdopodobne przyczyny,które jednak czasami są winowajcami.To,że łożysko potrafi szumieć to wiem,czasami warkot silnika to maskuje.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 8482
    Zdjęcia: 3
    Miejscowość: Z prawdy :)

    29 Kwi 2011, 21:28

    Sprawa rozwiązana - blaszki mocujące klocki nie były zamontowane - zrobiono mi to w 15 minut i nic już nie stuka ;) Dzięki za pomoc ;)
    a5f5c1
    Początkujący
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 171
    Miejscowość: Warszawa