Sedan/Kompakt do 21 tyś (budżet)

02 Paź 2021, 14:30

Witam, chciałbym się dowiedzieć co sądzicie o tych samochodach. Mój budżet to 18 tyś (samochód na pewno tańszy niż budżet na ewentualne naprawy, wymiany olejów itd). Rocznie pokonuje około 10 tyś. km, do pracy dojeżdżam codziennie około 10km w jedną stronę. Wymaganiami moimi jest to aby samochód był ze segmentu C lub D, dynamiczne (myśle że ponad 120km bedzie okej), obojętne jest czy benzyna czy diesel. Chciałbym usłyszeć od was różne propozycje samochodów które mieszczą się w tym budżecie wraz z silnikiem. Samochody które widziałem i mi się spodobały to Megane 3, Laguna 3, Vectra C, Astra H, Accord VII. Napiszcie czy samochody te dostanę z dużym (mało awaryjnym) silnikiem czy szukać czegoś jeszcze tańszego i zadbanego. Co sądzicie, wypowiedzcie się i dajcie swoje propozycje
Radek456
Nowicjusz
 
Posty: 7

02 Paź 2021, 16:46

Za 18k nie kupisz "dobrej" laguny ani megane więc te dwa typy odpadają.
Vectra może być - diesel 1.9 albo benzyniak 1.8, Astra może być - każdy silnik ok, kwestia osiągów. Accord też może być ale uwaga na rdzę - też każdy silnik ok.

Z segmentu c kupisz fajnego fiata bravo, focusa 2, volvo s40/v50. Jeśli chodzi o D to vectra jest dobrym wyborem, możesz zerknąć na peugeota 407, volvo s60/v70
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Paź 2021, 16:52

Volvo kompletnie odpada, a bravo i focus nie podeszły mi. Jeszcze pomyślałem nad superb, citroenem c5 oraz passatem jakimś
Radek456
Nowicjusz
 
Posty: 7

02 Paź 2021, 19:49

Weź sobie sprawdź wymiary superba, c5 czy passata i uświadom sobie że taki gabaryt (a w konsekwencji koszty utrzymania) to się nadaje dla rodziny 2+2
franccc
Stały forumowicz
 
Posty: 2419
Przebieg/rok: >50tys. km

03 Paź 2021, 09:19

Wiem, zdaje sobie z tego sprawę, ogólnie to podobają mi się większe samochody ( kombi też ale to trochę przesada jak dla kogoś kto jeździ sam). Po prostu, podobają mi się, wiem że są większe koszty utrzymania ale to akurat zniosę, gdybym szukał czegoś mniejszego to bym już dawno wziął fiestę czy focusa.
Radek456
Nowicjusz
 
Posty: 7

03 Paź 2021, 18:10

Radek456 napisał(a):gdybym szukał czegoś mniejszego to bym już dawno wziął fiestę czy focusa.


Chyba nie ogarniasz rozmiarów aut, bo w pierwszym poście piszesz że szukasz segmentu C, m.in Megane, a teraz że Focus jest za mały?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007