Sedan/Limuzyna/SUV Które wybrać?

29 Paź 2015, 13:57

Witam jestem nowy na forum a więc chciałem się przywitać.
Do dnia wczorajszego jeździłem samochodem które kupiłem w 2013 roku było to BMW E60 w maksymalnej wersji wypos. z motorem 2.5 Litra w dieslu.
niestety samochód uległ uszkodzeniu i nie opłaci mi się go naprawiać bo nie mam autocasco więc przyszła pora aby znaleźć nowy samochód.

moje wymagania :

samochód typu sedan limuzyna, bądź jakiś fajny SUV.
Motor:

tutaj można popłynąć chce motorek w miarę dynamiczny nie boje się dużych pojemności , jednak przy większej pojemności chcę kupić z LPG.
Wyposażenie:

Bardzo dużą wagę przywiązuje do wyposażenia, najlepiej jasne skóry, nawigację, podgrzewane fotele, i innego rodzaju gadżety. Musi mieć 4 drzwi

Napęd:

W sumie bez różnicy ale dobrze jak by miał 4x4

Oto kilka moich typów:
-Bmw Seria 7 ( E66) 2006r+ (wersja po lifcie )
-Porsche Cayenne
-Infiniti FX35
-Audi Q7?
-znowu E60 tyle że nowsze po lifcie 2007
-i totalnie z innej beczki : nowy Passat B7 rok w granicach 2013/Insignia/

Cena: myślę że ok 45-50 tys zł, Szukam czegoś nietuzinkowego ( wiem passatów czy oplów jest masa) Czego NIE szukać w takich samochodach,
Macie jakieś swoje typy?

Bardzo fajnie by było gdyby samochód miał albo możliwość zamocowania relingów bez przeróbek albo hak ( chodzi o to aby przewozić rowery)
DjMatti
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: E60

29 Paź 2015, 14:02

Szukasz nietuzinkowego auta, a wybrałeś takie populusy wśród aut tej klasy jak Q7, e66 i e60 ... oraz Passat :D

Ja oczywiście jestem za Lexusem GS mk3, LS 430 lub RX
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Paź 2015, 18:47

Auto z 2k13 i brak AC,czyżby cięcie kosztów/oszczędności? :D

Popieram propozycje Dzidy - Lexus.
[link do oferty na Allegro wygasł] - tutaj ciekawy LS430
Popatrz na:
Acura'y/Honda
[link do oferty na Allegro wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Linki przykładowe.
Kieł
Stały forumowicz
 
Posty: 2420
Auto: Nie mam

29 Paź 2015, 18:55

Marzyciel :D Passat z 2013 za 45 tys :mrgreen:
Zreszta reszta nie lepsza :lol:
Jak kupic auto z Niemiec -->PRIV
kalik
Aktywny
 
Posty: 420
Prawo jazdy: 3- 0- 0
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo IV Turnier
Silnik: 2.0TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

29 Paź 2015, 20:55

Dziękuje za propozycję, lexus kompletnie nie przypada mi do gustu, Mam passata z pewnych rok z 2013 roku praktycznie na max opcji jaka istnieje za 49 tys polski salon pierwsza rejestracja 2014 w 2.0 diesel dlatego brałem ten samochód pod uwagę, jednak został wieczorem sprzedany też w znajome mi ręce.
Miał ktoś do czynienia z infiniti? jak wrażenia z jazdy takim autem
Wg mnie bmw e66 jest samochodem przynajmniej u nas bardzo rzadko spotykanym (a pisał ktoś wyżej że jest oklepane) Mają potężne wręcz wyposażenie dobre mocne silniki i spalanie w granicach rozsądku.
DjMatti
Nowicjusz
 
Posty: 4
Auto: E60

29 Paź 2015, 21:06

DjMatti napisał(a):Wg mnie bmw e66 jest samochodem przynajmniej u nas bardzo rzadko spotykanym (a pisał ktoś wyżej że jest oklepane)

ja widzę codziennie dwa :mrgreen: Bardziej oklepane jest już tylko Audi A8 :?
no i w dodatku wygląda to jak kupa - po prostu na żywo widzę to codziennie i codziennie się zastanawiam co w tym ładnego/fajnego szczególnie na tle konkurencji. Jednak to mój gust i każdemu coś innego może się podobać :ok:

Zerknij na Hondę Legend 3,5 V6 AWD - to jest rzadkie auto mimo, że u mnie w firmie jest z 5 :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

29 Paź 2015, 21:10

Jestem ciekawy jaki idiota sprzedaje/sprzedal Passata 2 letniego z max opcja za 25-30% kwoty nowego :roll:
Jak kupic auto z Niemiec -->PRIV
kalik
Aktywny
 
Posty: 420
Prawo jazdy: 3- 0- 0
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Mondeo IV Turnier
Silnik: 2.0TDCI
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

02 Lis 2015, 17:45

Witam.

Ja obecnie mam bmw 530i e60 i porsche cayenne 4.5 S.

chcesz sie wyroznic to kup sobie Porsche. Zadne nudne passaty itd. czy ulepszone toyoty czyt. lexus.

Ja oglada lem sie za audi a8 4.2 v8 , bmw 550i ( mam m pack 503i), mercedesem S500 po lifcie i mercedesie CLS 500.

Wybralem Cayenne bo nie mialem suva :) a mialem juz 14 aut.

Napisze plusy i minusy Cayenne, a Ty przemyslisz temat.

Plusy - jakosci wykonczenia , nawet auta ponad 10 letnie wygladaja swietnie, twardy lakier, prowadzenie moim zdaniem na rowni z x5 czasami lepiej Q7 nie ma porownania. wygodne fotele, widocznosc.

Moje mega plusy silniki V8 brzmienie piekne , zadne 3.2 od VW badziew. Naglosnienie super. Pewnie sie prowadzi. wszedzie wjedzie. i co najwazniejsze to przeciez porsche.

minusy - trzeba upgrade plastikowych rurek od plynu chlodzacego, skrzynie te samie co w tauregu wiec valve problem czesty. Spalanie :) zal jechac wolna taka bestia wiec na trasie 13-15 lekko na miesie hmm tyle ile wlejesz :)

Zycie jest za ktorkie zeby jezdzic nudnymi autami. Coz kup pojedzij i albo zostan z porsche albo sie odkochaj i sprzedaj. Ja mam je od 5 tygodni i konczac prace juz nie moge sie doczekac aby wsiac i jechac. Wiecej frajdy niz w mojej bmw 530 e60.

jakies pytania ? :)
marcinkm
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 01 2004
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Bmw e60 530i
Silnik: 3000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lis 2015, 17:57

marcinkm napisał(a):chcesz sie wyroznic to kup sobie Porsche. Zadne nudne passaty itd. czy ulepszone toyoty czyt. lexus.

tak a potem w serwisie płacz :mrgreen: Dla mnie Porsche SUV jest po prostu głupie - ani sportowe, ani w teren nie pojedzie - nie, nie wjedzie jak piszesz, bo śliska trawa go pokonuje :lol:
Lepszy Range Rover, bo w terenie śmiga i zapewnia jeszcze większy luksus. Ewentualnie Merc G.
Cayenne to nie porsche, bo porsche to 911 z ryczącym bokserem na tyłku, a nie jakiś szkaradny SUV dla modnisiów, który nie różni się od wersji z dieslem od VW ;)

marcinkm napisał(a):Zycie jest za ktorkie zeby jezdzic nudnymi autami.

w pełni popieram, dlatego kup prawdziwe porsche :ok:
...i nie oklepane BMW czy Audi
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

02 Lis 2015, 22:32

dzida napisał(a):Cayenne to nie porsche, bo porsche to 911 z ryczącym bokserem na tyłku, a nie jakiś szkaradny SUV dla modnisiów, który nie różni się od wersji z dieslem od VW


Właśnie, ze porsche :) kiedys BMW X5 tez nie byla bmw :) taj jak audi Q7 tez nie byla audi czy mercedes itd
Porownujesz VW diesla do V8 bez urazy obudz sie :no: . To znaczy, ze nie jezdziles V8 :naughty: . Przejedz sie Cayenne Turbo nie mowie o nowym :) gdzie pod maską masz ponad 500KM i ogromny moment zrozumiesz jak takie ponad 2 tonowe autko sobie radzi z 5 sek do 100km/h. :)

Land Rover Range Sport jest ok i fakt lepszy w terenie. Ale troszeke taki jak czolg ma malo polotu.
Ale Cayenne sobie tez radzi

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Wiesz jak ktos ma g.... opony lub wsadza 22" i szeroki profil 275 to wybacz trawa to nie asfalt :)

Wybacz, ale sa gusta i wybralem suva cayenne bo chcialem i mam zamiast VW taurega VolvoXC90 czy X5. Podobaja mi sie zwlaszcza z tuningiem MAGNUM.

Fakt drogie auto w utrzymaniu nie w zakupie, ale jak wiekszosc duzych suwow.

Dla mnie osbiscie auto super, super sie prowadzi i na drodze wzbudza respekt czy chesz czy nie. Za takie pieniadze uwazam, ze jest warte.
Szczerze rok temu obejrzalem to i powiedzialem sobie musze to miec :)
Kocham auta i tyle :) zmieniam czesto , ale Porsche zostanie minimum rok :)

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

marcinkm
Nowicjusz
 
Posty: 12
Prawo jazdy: 01 01 2004
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: Bmw e60 530i
Silnik: 3000
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

02 Lis 2015, 22:44

marcinkm napisał(a): autko sobie radzi z 5 sek do 100km/h. :)

To nie jest wyznacznik. Teraz passat robi w topowym dieslu tyle :lol: W porsche bynajmniej nie chodzi o start do setki tylko właśnie perfekcyjne prowadzenie. No i ogólnie no porsche=auto sportowe= szybkie coupe a nie suv.
Nie twierdzę, że bym pogardził cayenne :D , ale jednak 911 to to nie jest
Potrzebujesz jakiejś informacji o Peugeocie 307 lub mondeo mk4? Napisz na priv a postaram się pomóc :)
tomek70
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 1023
Miejscowość: Łódź
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Ford Mondeo mk4
Silnik: 2.3 161
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2008

03 Lis 2015, 00:22

marcinkm tak sobie czytam Twój opis porszaka i myślę że znakomicie pasuje do takiego miłego forumowicza od tigry ... :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

03 Lis 2015, 07:26

szybki napisał(a):marcinkm tak sobie czytam Twój opis porszaka i myślę że znakomicie pasuje do takiego miłego forumowicza od tigry ... :mrgreen:

to samo pomyślałem :D


Osobiście też nie pogardziłbym Cayenne jakby mi dali (codziennie widzę służbowe auto prezesa, wersja Turbo po lifcie) ale swojej kasy nie ulokowałbym w nim :) Z V8 wole amerykańskiego Escalade, bo to jest nietuzinkowe auto i niczego nie udaje jak też np. BMW X5 M :?
po prostu z g*** bata nie ukręcisz :mrgreen:

btw:
w firmie stoją od 2 miesięcy 2 nówki sztuki Audi Q7 II i po zerknięciu wolałbym normalne auto jak A6 kombi :D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

03 Lis 2015, 09:36

Pozwolę sobie wyłamać się ze schematu :mrgreen: ja bym wolał Cayenne niż 911 :D a to dlatego że:
- jestem za młody na 911
- 911 to stuningowany i droższy garbus
- 911 wygląda tak samo od 50 lat
- gama 911 jest zawiła i porąbana jak drewno do kominka :?

O wiele bardziej, jeśli mówimy o modelach sportowych, wolałbym Boxtera/Caymana (GTS już wgl :oops: )
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14079
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lis 2015, 09:53

Mi też nie leży i nie jestem fanem 911 ale jak porsche to tylko takie. :mrgreen:
Osobiście wybrałbym co innego ale 911 to podobno jedno z nielicznych superaut, które nadają się do codziennego użytkowania :D

Cayman niestety celowo jest "uspokojony" aby nie zagrozić 911tce - szkoda :(


No ale nie o tym tu i dla mnie nr 1 wśród klasowych terenówek będzie klasa G już nawet nie AMG :D
SUV to RR :D
sportowy SUV - nie, dziękuje, nie ma czegoś takiego :mrgreen:
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010