Sprzedaż auta za granicę - ewentualne kruczki.

18 Lip 2011, 21:52

Witam,

Znalazłem temat dotyczący wymaganych dokumentów do sprzedaży auta za granicę na Państwa forum:

sprzedaz-auta-za-granice-jakie-formalnosci-vt12995.htm



Aczkolwiek są to wymagane dokumenty do przeprowadzenia transakcji, mnie interesują ewentualne próby potęcjalnego oszustwa ze strony kupującego. Osoba chciałaby zakupić odemnie samochód, wysyłając osobę reprezentacyjną do Polski a z Anglii, forma płatności to PayPal.


I tutaj pytanie auto jest sprawne i zgodne z opisem, przygotowując umowy zawieram informacje, że auto funkcjonuje ma pozmieniane wszystko na bierząco. Potrzebuję oczywiście dowodu kupującego.

Mam jeszcze pytanie na co uważać, i czy nie ma problemu z tym że nie przerejestrowywałem auta po zakupie (autko stało praktycznie nieużywane) mam starą umowę, czy na jej podstawie można przygotować umowę sprzedaży, czy lecieć muszę do urzędu przerejestrować?


Pozdrawiam serdecznie.
Michał
softendo
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: Opel GT

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    SKODA Citigo - nr 1 w segmencie aut mini!
    SKODA Citigo zajęła 1. miejsce pod względem sprzedaży w segmencie A na polskim rynku w styczniu 2013 roku. Model Citigo od momentu wprowadzenia na rynek cały czas zajmował bardzo wysokie pozycje, jednak pierwszy raz udało ...