Szkoda całkowita po stłuczce.

19 Sie 2013, 08:15

Witajcie,
Miałem stłuczkę, ergo Hestia postępowanie prowadziła przez miesiąc w tym czasie oddałem auto do znajomego blacharza. Dzisiaj otrzymałem decyzję:

Z uwagi na ekonomiczną nieopłacalność naprawy, szkoda została zakwalifikowana jako całkowita, a wysokość odszkodowania ustalona jako róŜnica pomiędzy wartością rynkową pojazdu
w dniu wypadku, a wartością pozostałości:
• wartość rynkowa pojazdu: 5500,00 zł brutto
• wartość pozostałości: (2800,00 zł brutto)
naleŜne odszkodowanie: 2700,00 zł brutto.

Co oznacza szkoda całkowita? Czy muszę moje auto oddać do kasacji? Czy po prostu dostanę to odszkodowanie, a auto mogę naprawiać we własnym zakresie?

Bardzo proszę o informacje na temat szkody całkowitej.
krolax
Nowicjusz

Prawo jazdy: 20 10 2012
Auto: Nie mam

19 Sie 2013, 09:45

tutaj masz wszystkie potrzebne informacje. Znajdziesz je również w OWU ubezpieczyciela.
Poczytaj róznież to oraz to
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1188
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

21 Sie 2013, 09:45

2700,00 zł brutto - tyle PLN dostaniesz, a to czy będziesz naprawiał ten samochód czy nie to już zależy od ciebie. Dowodu zatrzymanego zapewne nie masz, więc części na szrocie możesz poszukać i jak masz zaprzyjaźnionego mechanika/lakiernika to zapewne za ułamek tej ceny możesz poskładać ten samochód. Reszta na paliwo.
Longhorn
Aktywny
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 518
Miejscowość: pdk
Auto: Toyota Corolla E12 FL
Silnik: 1.4 VVT-i 97KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2006
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wybrać opony zimowe?
    Często się śmiejemy, że zima potrafi i w styczniu zaskoczyć drogowców, ale po pierwszych opadach śniegu często okazuje się, że najbardziej to są zaskoczeni kierowcy, którzy jeszcze nie zmienili opon na zimowe. ...
    Ostre zakręty, zakosy i serpentyny pod kontrolą
    Sezon wycieczek na wędrówki górskie trwa. Wielu turystów pokonuje autem setki kilometrów, aby dojechać do celu. Droga często jest bardzo wymagająca, głównie ze względu na liczne ostre zakręty, ...

•