Szkoda całkowita

15 Paź 2019, 19:06

Witam, dostałem dzisiaj wycenę szkody, okazało się że będzie to zakwalifikowane jako szkoda całkowita. Ustalili że wartość rynkowa samochodu(Saab 9-3 1.9 diesel 2004, bezwypadkowy) wynosi 9600, wartość wraku jeszcze nie ustalona. Myślicie że to uczciwa cena? W zeszłym roku zapłaciłem za niego 10k, wymieniłem rozrząd,olej, alternator, akumulator, na wiosnę założyłem 2 nowe opony.
adekpl5
Nowicjusz
 
Posty: 3

15 Paź 2019, 19:17

adekpl5 napisał(a):wymieniłem rozrząd,olej, alternator, akumulator, na wiosnę założyłem 2 nowe opony.
a jak to ma się do wartości auta? Możesz włożyć drugie tyle a to nie podwoi wartości rynkowej.
Wartość jest ustalona w zależności od wyposażenia, przebiegu i stanu technicznego.
Auto oczywiście możesz naprawiać we własnym zakresie jeżeli wystarczy Ci kasy z odszkodowania.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Paź 2019, 06:33

W przypadku szkody całkowitej otrzymasz od ubezpieczyciela różnicę pomiędzy wartością auta w dniu zdarzenia, a wartością wraku. Proponuję zapytać ubezpieczyciela czy nie poszuka dla Ciebie firmy, która byłaby zainteresowana odkupieniem pozostałości pojazdu. W tej sprawie powinieneś skontaktować się z opiekunem klienta. Oczywiście możesz też wziąć odszkodowanie i naprawić samochód – Twoja decyzja :)
Pozdrawiam!
PZU1803
Nowicjusz
 
Posty: 9
Prawo jazdy: 19 05 1989
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Caddilac Marszałka

16 Paź 2019, 06:51

Doskonale wiem jak to działa, chciałem raczej się dowiedzieć czy moje odszkodowanie nie jest zaniżone i czy ma sens się od niego odwoływać.
adekpl5
Nowicjusz
 
Posty: 3

16 Paź 2019, 10:16

adekpl5 napisał(a):chciałem raczej się dowiedzieć czy moje odszkodowanie nie jest zaniżone
no ale chłopie nie mamy żadnych info o szkodzie, uszkodzeniach, wycenie.... Totalnie nic więc nie mamy podstawy do oceny.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

16 Paź 2019, 10:52

adekpl5 napisał(a):W zeszłym roku zapłaciłem za niego 10k, wymieniłem rozrząd,olej, alternator, akumulator, na wiosnę założyłem 2 nowe opony.
Tylko to co zrobiłeś nie liczy dla ubezpieczyciela w tym przypadku bo oni zawsze biorą średnią najniższą cenę. Tu chodzi zawsze o to żeby oddać ja najmniej kasy.

Mi kiedyś jak ukradli auto miałem założone nowe opony które dosłownie miały może miesiąc przebiegu na aucie to mając nawet fakturę zakupu nic nie wskórałem. Do tego miałem wersję bogatą, a podstawę wyliczenia wzięli najuboższą i dopiero po moich interwencjach i wskazaniu że po VINie wychodziła całkowicie inna wersja trochę zmienili kalkulację.

U ciebie jak im zgłosiłeś że miałeś nowy akumulator opony i coś tam jeszcze to mogą podnieść wartość wraku i przez to wypłacić mniejszą składkę odszkodowania :) Różnie to działa ...
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    AFT - Alternative Fuels Technology
    Rynek branży paliwowej nieustannie poszukuje technologicznych rozwiązań, które pozwolą zasilić auto w sposób jeszcze bardziej nowoczesny oraz dostosowany do norm ekopolityki. Nowe targi paliw alternatywnych ...