Szukam samochodu na Polskie drogi (Wysokie zawieszenie) do 25k

19 Wrz 2018, 12:35

Witam!

Szukam jakiegoś wygodnego i ciekawego samochodu z wysokim zawieszeniem, coś wygodnego na nierówne polskie drogi za około 20-25tysiecy zl (nie wliczam w to koszty po zakupie na drobne naprawy). Ważne zęby był napęd na 4 kola (Na zimę) i była możliwość na sporadyczny wyjazd w lekki teren i dobra skrzynia automatyczna. Szukam czegoś również z silnikiem benzynowym i możliwością instalacji LPG. Najlepiej, żeby to było auto dosyć tanie w utrzymaniu i mało awaryjne. Nie chodzi mi o jak najmłodsze auto wiec wiek aż tak się nie liczy, bardziej zależało by mi na dostępności części i żeby nie był zardzewiały.

Myślałem nad Jeep Grand Cherokee drugiej generacji. Również podoba mi się Subaru Forster, bo miałem przyjemność jeździć nim w wakacje i bardzo mi się podobał, ale nie orientuje się jak z eksplantacja tego samochodu i jak działa instalacja LPG z silnikami w Subaru.
Jestem otwarty na pomysły i opinie.

Pozdrawia.
Marcel2g
Nowicjusz
 
Posty: 3

19 Wrz 2018, 14:16

Marcel2g napisał(a):jak działa instalacja LPG z silnikami w Subaru.

działa dobrze ale regulacja zaworów jest bardzo kosztowna, bo trzeba wyjmować silnik
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Wrz 2018, 12:55

dzida napisał(a):
Marcel2g napisał(a):jak działa instalacja LPG z silnikami w Subaru.

działa dobrze ale regulacja zaworów jest bardzo kosztowna, bo trzeba wyjmować silnik



A jezeli Subaru forester to jaka skrzynia? Czy dobry automat jest w tych samochodach czy lepiej manual?
Marcel2g
Nowicjusz
 
Posty: 3

20 Wrz 2018, 20:15

Marcel2g napisał(a):Najlepiej, żeby to było auto dosyć tanie w utrzymaniu i mało awaryjne.
więc nie wiem co tu robi jeep, auto jedzie słabo pali kosmiczne ilości paliwa cały czas cos tam sie z nim dzieje, przeważnie są to pierdoły ale zawsze. Nastaw się bardziej na Toyotę rav4 II, Kia Sorento I
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

21 Wrz 2018, 08:49

Marcel2g napisał(a):A jezeli Subaru forester to jaka skrzynia? Czy dobry automat jest w tych samochodach czy lepiej manual?

Zależy co preferujesz - w przeniesieniu napędu trzeba zerknąć na sprzęgło wiskotyczne (czy nie hałasuje)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Nowe Audi S3 Sportback - oszczędne, szybkie i komfortowe
    Moc 221 kW (300 KM) i moment obrotowy 380 Nm, sprint od zera do 100 km/h w pięć sekund – nowe Audi S3 Sportback oferuje najlepsze osiągi w swojej klasie. Charakteryzuje się też wzorcową efektywnością: silnik 2.0 TFSI ...
    Dacia Jogger Extreme - terenowa w każdym calu
    W ramach debiutu rynkowego modelu Dacia wprowadzi do sprzedaży limitowaną serię Jogger Extreme o wyraźnie zaakcentowanych cechach auta terenowego. Będzie dostępna w pięciu kolorach nadwozia: Czarna Perła, Szary Comète, ...