Toyota Corolla 06r, 70tys SILNIK PADŁ!

13 Wrz 2012, 15:07

Witam,
mam Corollę 1.4 benzynę z 2006r, kupiona w Niemczech, trzylatek miała 30tys km, zrobiłem 40 i ostatnio na wakacjach [wracając do domu] coś stukało przy wciskaniu sprzęgła. dzwoniłem do mechaników, uznali, że może płyn się zagrzał, bo dużo górek etc, "niegroźne, masz jeszcze 50km, przyjedź do mnie". tak też zrobiłem, okazało się, że obróciło panewki i zrobił się taki luz, że przesuwał się wał (na wale wyraźne wytarcie i dosyć duże w bloku). co robic? jestem przewkurzony, bo auto szanowane, jeżdżone na 2-3 tys obrotach, nigdy nie żyłowane, "auto na życie" taaa...
polecono wymianę silnika w całości. co Wy o tym sądzicie? jest szansa się sądzić, że wada wrodzona? olej zawsze wymieniany w terminie, teraz 2 miesiące przed awarią.
gdzie szukać silnika? na allegro mało atrakcyjne oferty. ponoć nie powinno się zmieniać samego bloku, bo jest on spasowany z wałem i resztą, fabrycznie doszlifowany etc.
nie znam się na tym kompletnie, co robić?
może swap na np 1.6? [wystarczy mi 1.4, ale moze znajdzie sie ladniejszy silink 1.6] jak z dopasowaniem reszty? skrzyni? RATUNKU Panowie! z góry dzięki za pomoc...
terada
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 04 2000
Auto: Audi A6
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

13 Wrz 2012, 19:57

Usterka z winy użytkownika, typowa dla oszczędzających paliwo, maksymalny bieg i minimalne
obroty silnika lub tłoki spuchły od przegrzania w górach. Zakładam że jakość oleju jest w normie.
Silnika nie opłaca się naprawiać, najlepiej poszukać z anglika.
Silniki 1,4 są robione w dwóch zakładach i minimalnie różnią się.
Montują dwa rodzaje kół fonicznych przykręconych do wału korbowego, które można zamieniać.
andrzej_124
Stały forumowicz
 
Posty: 1704

13 Wrz 2012, 20:06

ale nie ma różnicy jako tako różnicy między owymi silinikami?
tzn. mogę zamontować ten i ten i oba będą dobre? części z jednego do drugiego pasują?
terada
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 04 2000
Auto: Audi A6
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

14 Wrz 2012, 07:49

dodam ze podobno co druga wymiana oleju trzeba miske zrzucać bo zakleja sie smok i prawdopodobnie to sie stało u Ciebie... :(
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

15 Wrz 2012, 00:06

mechanik oglądając dokładnie widział ślady markera w środku- wygląda na to, że ktoś sprzedał, bo już coś grzebał w silniku...
terada
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 04 2000
Auto: Audi A6
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna

16 Wrz 2012, 09:54

Mechanicy mają sposoby na to,by podleczyć zjedzone panewki,podleczyć tylko ,powiedzmy na te 5000 km,a potem kaszana,tak było w tym przypadku.Nic mi nie wiadomo o jakichś typowych bolączkach tych silników,poza obluzowujacą się przegrodą w kanale dolotowym,ktoś wcześniej zarżnął panewki .
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak bezpiecznie holować samochód osobowy?
    Niezależnie od tego ile jeździmy samochodem dużo czy też mało nie możemy założyć, że nie przytrafi nam się awaria, która unieruchomi nasz pojazd. Dlatego warto wiedzieć co zrobić, gdy do takiej sytuacji dojdzie? Po ...

16 Wrz 2012, 19:23

PhantomASA1 mowisz o "poza obluzowujacą się przegrodą w kanale dolotowym" mowisz o tym zegotaniu w okolicach kolektora ssacego ?:)
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

16 Wrz 2012, 19:32

Tak,tak Haribo,właśnie o tym,tylko,że nie wiem jaki to jest typ hałasu,wyraźnie słyszalny w kolektorze ssącym.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

16 Wrz 2012, 21:13

takie chrobotanie dziwne i mialem juz pare takich samochodów w ktorych to słyszłałem ,takze nie wiesz co to taki dzwiek robi i co trzeba zrobic? :oops:
HARIBO
Początkujący
Awatar użytkownika
 
Posty: 229
Miejscowość: dublin -kraków
Auto: Ibiza

16 Wrz 2012, 23:43

Tego nie wiem,ale po zdjęciu kolektora wykucałbym co należy dokręcić i zabezpieczyć tak,by już się ta przegroda nie luzowała :)
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8477
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

19 Wrz 2012, 15:45

jakei są różnice między 1.4 a 1.6?
skrzynia inna?
jeśli tak, to jeśli zmienię na 1.6 wraz ze szkrzynią to nie będzie problemów np z elektroniką?
terada
Nowicjusz
 
Posty: 4
Prawo jazdy: 11 04 2000
Auto: Audi A6
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Automatyczna