Toyota Sienna automatyczne światła po zapłonie

19 Lut 2023, 10:56

Ok, to inaczej - czy na tych reflektorach w tych BM-kach w których są światła drogowe zastosowane jako dzienne jest oznaczenie homologacyjne E oraz typu reflektora RL? Czy wogóle na reflektorach w BMW jest oznaczenie RL?
Oczywiście piszemy tu o reflektorach, w których światła drogowe pełnią funkcję świateł dziennych.
Z tego co ja wiem, to np. w BMW E46 na reflektorach są żółte naklejki, na których są oznaczenia homologacyjne oraz typu światła np. 04HC i 04HR dla świateł halogenowych i 00DCR i 04HR przy BiKsenonach oraz na samych reflektorach jest wytłoczony typ żarówki np. H7 i D2S lub H7 i H1. Na żadnym z reflektorów nie ma oznaczenia RL...
Ale oczywiście nie widziałem i nie wiem wszystkiego i być może masz oczywiście rację - ale skoro tak twierdzisz, to musisz to skądś wiedzieć - zatem zapodaj jak możesz fotę oznaczeń reflektora BMW, bo z tego co wiem masz u siebie kilka.
No i od razu zaznaczmy, że jak coś jest fabrycznie w samochodzie, to absolutnie nie musi to oznaczać, że w Polsce dane rozwiązanie jest zgodne z przepisami.
A wracając do tematu, który dotyczy Sienny - oryginalne reflektory nie mają homologacji na światła dzienne ( brak symbolu RL. A robienie ze świateł drogowych świateł dziennych jest niezgodne z prawem niestety i za coś takiego można dostać mandat.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota Corolla 1966 rok
    Toyota Corolla jest modelem przełomowym dla marki. Nie tylko dlatego, że do dziś sprzedano ich ponad 45 milionów na przestrzeni 12 generacji, ale też dlatego, że to ten model spowodował, że Toyota stała się masowym ...