Tracker GPS - czy warto?

05 Maj 2021, 14:45

Cześć Wam, zastanawiam się nad zakupem trackera gps do samochodu. Jak wiadomo, nic nam nie jest potrzebne póki się okaże, że to coś mogłoby nam uratować w jakiś sposób tyłek.
Stąd rozważam czy warto kupić tracker gps do samochodu. Oczywiście - jak złodziej ogarnięty to poradzi sobie z tym bez najmniejszego problemu. Jak będzie jednak nieogarnięty to wiadomo.
Co z sim który należy włożyć do tego urządzenia? Są ku temu przeznaczone jakieś specjalne oferty? Ktoś z was korzysta?
hultaj
Nowicjusz
 
Posty: 3

06 Maj 2021, 10:43

Wszystko zależy od operatora ale są karty dedykowane do takich lokalizatorów i wtedy abonament jest trochę inny. Każdy operator ma chyba taka ofertę tylko trzeba zapytać bo na stronie nie zawsze podają takie informacje. Często abonament płacisz na rok i ponownie przedłużasz jak ci się skończy. Warto jednak poszukać bo czasem kupując lokalizator można w zestawie kupić z kartą w dobrej cenie już z abonamentem.

Co do samego urządzenia to tu warto zastanowić się czy ma być ono podłączane pod zasilanie 12V w samochodzie czy na baterie. To drugie rozwiązanie pozwala na umieszczenie lokalizatora w dowolnym miejscu tak żeby miał zasięg ale trzeba pamiętać o wymianie baterii co jakiś czas. Plus jest taki że możemy je szybko przełożyć do innego pojazdu.
Rokiko
Stały forumowicz
 
Posty: 3440
Zdjęcia: 12
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    KONKURS WAKACYJNY 2021 - Mamy dla Was karty podarunkowe Allegro
    Konkurs wakacyjny 2021 dla aktywnych użytkowników naszego forum (konkurs trwa do 1 września włącznie). Mamy dla Was Karty podarunkowe Allegro! Każdy kto odwiedza nasze forum i wypowiada się na nim pisząc tematy, posty, ...
    Chika Kako i Lexus zmieniają reguły gry
    Chika Kako należy do najbardziej inspirujących kobiet w branży motoryzacyjnej. Stanowisko głównego inżyniera zajęła jako pierwsza kobieta nie tylko w Lexusie, ale w całej Japonii. To kobieta, która zmieniła ...

  •