Truecam a7s - nie działa GPS i zmiana języka

16 Wrz 2018, 13:15

Dzień dobry, mam mały problem z wyżej wymienionym wideorejestratorem. Kamera nie może złapać sygnału GPS, w czym tkwi problem? Jeszcze mam problem jak zmienić język komunikatów? Przy każdym uruchomieniu kamery jest komunikat po Czesku? Dodam że Wideorejestrator jest nowy
Z góry dziękuję za odpowiedź
Adam606336
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Paź 2018, 13:36

Adam606336 napisał(a):Kamera nie może złapać sygnału GPS, w czym tkwi problem?
Próbowałeś to zrobić poza samochodem? Problem może być z samym GPS. Nowe urządzenie powinno działać bez problem ale czasem może się zdarzyć że ma już jakiś defekt.
Adam606336 napisał(a): Przy każdym uruchomieniu kamery jest komunikat po Czesku?
Ale nawet jak zmienisz język w menu to po uruchomieniu zawsz tak jest?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

03 Mar 2019, 11:04

Witam. Czy udało się Panu rozwiązać problem z GPSem? Mam podobnie tyle że język angielski mi się włącza i nie da się zmienić na polski.
Proszę o info Tomasz
Tomus68
Obserwowany
 
Posty: 1

22 Sty 2022, 19:25

Witam

ze zmianą języka w GPS miałem tak samo, wgrałem nawet wersję języka A, wersję języka B, ostatecznie wgrałem wersję skróconą języka pobraną ze strony producenta do tego modelu aby nie było na początku komunikatu w stylu Witaj zapnij pasy jedziemy, info o połączeniu z GPS to 3 sygnały dzwiękowe... jedyne co udało mi się uzyskać to sam przełączył się język z angielskiego na czeski (mimo wybrania polskiego GPS). Rozwiązanie problemu było poprostu naładowanie nawigacji do pełna jeździłem z nią kilka dni aby bateria naładowała się w 100% po czym w ustawienia - ustawienia języka GPS ponownie włączyłem język polski i sukces ustawienia się zapisały przy naładowanej baterii ! wprawdzie głos damski polski podający info o fotoradarach lekko się przycina podczas mówienia ale ważne że wreszcie po tygodniu walki mówi po polsku komunikaty GPS :)
przemex
Obserwowany
 
Posty: 2

23 Sty 2022, 08:41

Co do zaniku GPS sygnału lub jego braku zobacz czy masz na maksa wciśnięty moduł GPS w to duże USB w urządzeniu, moduł GPS jest bardzo wrażliwy czasami wystarczy milimetr odstępu i już nie łapie, w razie poprawnego połączenia na wyświetlaczu pojawi się po prawej mały zielony symbol anteny satelitarnej. Dodatkowo w menu urządzenia kamery wejdź na ustawienia i włącz GPS na włączony bo standardowo w menu jest wyłączony.
przemex
Obserwowany
 
Posty: 2