Trzaski w cieplejsze dni

17 Lip 2023, 11:04

Witam, ostatnio mam nietypowy problem, mianowicie im cieplej ma zewnątrz tym bardziej coś strzela lub klika, jakby przegub lub przemieszczająca się sprężyna, słychać to w okolicy prawej strony, ale nie wiem czy kolumna, czy bliżej koła.
Najczęściej przy ruszaniu i przy skręcaniu w trakcie jazdy. Wymieniłem łożysko amorka i nadal bez zmian. Ktoś ma jakiś trop? Zawieszenie świeże, wahacze, tuleje, końcówki drążków, łączniki stabilizatora, ostatnio przegląd przeszedł bez problemów, łożyska kół sprawdzone, na 1 rzut oka mechanik nie miał się do czego przyczepić. Na postoju podczas kręcenia kierownicą cisza, tak samo przy hamowaniu, więc układ hamulcowy i kierowniczy raczej w porządku.
W planach mam wyjąć jeszcze raz kolumnę i może wymienić podkładki pod sprężyną, przegub wykluczam, bo odzywały by się tylko po rozgrzaniu i wyższych temperaturach? W taką deszczową pogodę jak dziś, cisza.
Samochód to Fiat Bravo 1.9
ggg11
Początkujący
 
Posty: 59

17 Lip 2023, 11:44

ggg11 napisał(a):im cieplej ma zewnątrz tym bardziej coś strzela lub klika, jakby przegub lub przemieszczająca się sprężyna, słychać to w okolicy prawej strony, ale nie wiem czy kolumna, czy bliżej koła.
Nie ma znaczenie w którą stronę aktualnie skręcasz?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

17 Lip 2023, 11:47

Nie, w obie, jak jest gorąco to i tak słychać zgrzyt przy każdym ruszeniu.
ggg11
Początkujący
 
Posty: 59

17 Lip 2023, 12:11

A sprężyny dobre? Nie urwało kawałka? Kiedyś walczyłem długo z trzaskami, a tam pół zwoju odpadło sobie...

Kiedyś też przy ruszaniu miałem trzaski, a się okazało że to wydech leży na belce i stuka przy drganiach.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

18 Lip 2023, 08:00

Zobacz jeszcze z ciekawości czy jak na postoju pobujasz samochodem na boki tak mocniej czy czasem nie będzie słychać podobnych odgłosów.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

21 Lip 2023, 14:45

Jest cicho przy bujaniu autem, zastanawiam się dlaczego jest to słyszalne tylko jak jest ciepło. To musi być chyba wina jakieś gumy lub przegubu. Na początek spróbuję pojechać na skp, potem może wysmaruje gumowe połączenia zawieszenia jakimś smarem z ciekawości.
ggg11
Początkujący
 
Posty: 59

26 Lip 2023, 13:58

Dziwne, na razie nastała cisza, jedyne co zrobiłem to pełny serwis klimy i wymiana obejm na rurach od turbo.
ggg11
Początkujący
 
Posty: 59

27 Lip 2023, 08:28

ggg11 napisał(a):Dziwne, na razie nastała cisza, jedyne co zrobiłem to pełny serwis klimy i wymiana obejm na rurach od turbo.
No to dziwne bo raczej te elementy nie powinny powodować takich trzasków. No ale słuchaj dalej i zobacz kiedy się pojawią, a jeszcze jedna sprawa na dworze zrobiło się chłodniej i bardziej wilgotno co może nie pozostać bez wpływu na Twój problem.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

27 Lip 2023, 08:36

ggg11 napisał(a):Dziwne, na razie nastała cisza


Bo nie ma upałów?
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

27 Lip 2023, 16:30

Wystarczyło, że auto postało dłużej w słońcu lub się porządnie nagrzało, obecnie cisza.
ggg11
Początkujący
 
Posty: 59