Ubezpieczenie doinwestowanego samochodu

24 Cze 2020, 20:01

Witam, mam pytanie jak ubezpieczyć zadbane auto, żeby na tym nie stracić??

moje auto jest wycenione na 11 tys, załóżmy ze wyskoczy mi sarna na drodze i rozwalę przód, lub wpadnę w poślizg i wylecę do rowu, ubezpieczyciel wyceni naprawę na załóżmy 12 tys, ustali szkodę całkowitą, wyceni wrak na 6 tys i wypłaci mi tylko 5 tys zł,

wrak sprzedam za 2 tys bo za więcej nie dam rady, plus te 5 tys z ubezpieczalni daje mi 7 tysięcy, za 7 tysięcy choćbym się bardzo starał nie kupie samochodu w takim stanie jakim był przed wypadkiem bo załóżmy ze włożyłem w samochód więcej niż jest wart, ponieważ np chce jeździć starym odrestaurowanym zamiast nowym.

PYTANIE:
jak ubezpieczyć takie odrestaurowane 15 letnie auto np na 30 tys zamiast 10???? i czy nawet w przypadku ubezpieczenia na 30-40 tys w razie wypadku nie powiedzą mi ze wartość pojazdu bla bla bla.... wiec wypłacamy tylko np 7 tys???

wracając do meritum jak SKUTECZNIE NAD UBEZPIECZYĆ samochód?, najlepiej jeśli wypowie się ktoś z branży ubezpieczeniowej, miałem w tym roku dwie kolizje z dzikimi zwierzętami a nie mam ac, wiec musiałem płacić sam, w następnym roku chce tego uniknąć (chce kupić ac), auto jest bardzo doinwestowane
Pozdrawiam
rpw_2005
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: PL
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.6 8v MPI 105km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

25 Cze 2020, 11:02

Przy normalnym ubezpieczeniu nie masz takiej opcji. Musiało by to być jakieś inne ubezpieczenie dedykowane tylko do twojego samochodu i wartości na jaką go wyceniasz ale takie ubezpieczenie będzie bardzo drogi o ile w ogóle możliwe.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9741
Zdjęcia: 34

26 Cze 2020, 14:27

a dało by się po prostu podnieść sumę ubezpieczenia z 10 900 zł (bo tak ubezpieczalnia wyceniła samochód) na 20 000 zł, żeby w razie czego dostać większe odszkodowanie???
rpw_2005
Nowicjusz
 
Posty: 44
Miejscowość: PL
Prawo jazdy: 01 01 2001
Auto: Skoda Octavia I
Silnik: 1.6 8v MPI 105km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006

26 Cze 2020, 14:46

rpw_2005 napisał(a):a dało by się po prostu podnieść sumę ubezpieczenia
Myślę ale pewny to nie jestem ze ktoś Ci da konkretną odpowiedz w tym temacie.Ten temat to wyłącznie dla FU... :!:
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP
 
Posty: 6171
Miejscowość: Polska
Prawo jazdy: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...