Ubezpieczenie OC

Ubezpieczenie OC

14 Paź 2007, 18:57

Mam 19 lat i 2 miesiące temu zrobilem prawko. Mam zamiar kupic auto i zastanawiam sie na OC. Jeśli bym zarejestrował na siebie to koszty będą ogromne (30% wiecej z wiek + 0 zniżek). Dlatego chce wykorzystac znizki mojego taty. Słyszałem, że niektorzy wpisuja do dowodu rejestracyjnego syna/córke jako współwłasciciela i wtedy znizki przechodza. Ale z tego co wiem to wtedy składka znacznie podskoczy mojemu tacie jesli wpisze mnie jako wspolwlasciciela. Z drugiej strony nie chciałbym brać OC tylko na mojego tate, bo w razie stłuczki (odpukać) straci przeze mnie znizki takze na swoje autko.
Dlatego mam pytanie jak najlepiej zrobic w takiej sytuacji?

Czy np. lepiej ubezpieczyc drugie auto w innej firmie (rozumiem ze druga firma policzy znizki mojego taty uzyskane wczesniej w PZU), a w razie stłuczki straci moj tata znizki tylko na moj samochod, a w PZU bedzie mial na swoj nadal znizki? Czy to jest jednak jakis przeplyw informacji ze jak cos to wszedzie traci znizki?
A moze znacie jakies lepsze rozwiazanie tzn. np. takie w ktorym zaplace malo, a jednoczesnie znizki juz zaczna sie liczyc na moje konto?
magnat43
Nowicjusz

Re: Ubezpieczenie OC

15 Paź 2007, 20:27

Dobrze myślisz z tymi dwoma ubezpieczalniami,tylko czy to ci się opłaca?Przeciez ojciec nie bedzie ci wiecznie opłacał składek.No i jemu też podniosa składkę,ponieważ współwłaścicielem bedzie osoba,która ma krótko prawko.No a kiedyś przeciez musisz zacząć zarabiac na zniżki.Decyzja nalezy do twojego ojca i do ciebie.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004) Poradnik kupującego #2 - Audi A4 B6 (2000-2004)
    Geneza Audi A4 o oznaczeniu producenta B6 wprowadzono do sprzedaży w 2000 roku jako sedan. W następnym roku dołączyła wersja kombi, a w 2002 roku kabriolet. Samochód dzieli wiele rozwiązań z poprzednim modelem o oznaczeniu ...
    Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost Silnik 2.5 D-4D w Hiluxie Powerboost
    W Toyocie Hilux wzmocnione mogą być obydwa silniki Diesla, tj. 2.5D-4D i 3.0 D-4D. Ten pierwszy zyskuje 23 KM mocy (do 167 KM), oraz 67Nm momentu obrotwego (do 410 Nm). Silnik 3.0 D-4D w Hiluxie Powerboost będzie rozwijał ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Jaguar