Układ chłodzenia, niestabilne obroty

07 Lip 2018, 04:29

Witam wszystkich forumowiczów.
Prosze o pomoc. Posiadam Seata Toledo 2000 r. 1,9 TDI 60 kW 90 km.
Od jakiegoś czasu pojawiły cie problemy z temperatura plynu chłodzącego araz temperatura silnika. A mianowicie podczas jazdy zapaliła się kontrolka na czerwono odpowiedzialna za płyn w zbiorniczka wyrównawczego. Po zatrzymaniu z zaworu bezpieczeństwa ulatnialo się dużo pary, a w zbiorniczka nie było nic. Podnosił się też temperatura silnika (wskazanie na desce pokazuje chyba temp. Oleju.?!). Dolny przewód który wchodzil do chłodnicy byl letní a górny gorący. Dodam że na postoju silnik pracował nierówno 800-1000 obrotów i tak skakał.

Wymieniłem termostat na nowy, nastepnie filtry : paliwa, powietrza, kabinowy oraz oleju wraz z wymianą samego oleju na nowy.

Dobrze było 2 dni. Obroty były stabilne, woda w zbiorniczka się nie grzała (w stanie wszczesniejszym dosłownie wrzala). Wszystko było ok, silnik pracował lepiej niż przed wymiana i.

Dzisiaj ponownie spotkałem się z problemem wrzącej wody, odkrecilem korek, i naciskalem oba werze od chłodnicy aby pozbyć się powierza z układu. Pomogło... Jak sie okazuje na chwilę. Znowu pojawiła się kontrolka braku wody, temperatura wzrosła do 98 stopni.

Momentalnie wylalem cała wodę z chłodnicy, wyplukalem ja woda ( stoję na stacji, nic innego nie mam, woda jest destylowana) zaleje Borygo i zobaczę.

Dodatkowo napisze ze olej był wymieniany 5w40, rejestruje nieduże ubytki, ale jest to raczej zwiazane z wyciekiem oleju gdzieś w okolicach tyłu w górnych częściach silnika. Dzisiaj resztki wody w chłodnicy były spienione (dwa dni temu dolal em płyn uszczelniający do chłodnic Preston.)

Od paru dni regularnie przeczesuje internet aby znaleźć odpowiedzi, i jestem już bezradny. Proszę o jakąkolwiek pomoc. Dziekuje

Znalazłem wyciek oleju przy po pie vacum, może mieć to jakoś wpływ?

Witam ponownie, wymiana płynu na Borygo nie pomogła, a dużo, zwiększyła jedynie interwaly czasowe kiedy to kontrolka pika.

Kupiłem po drodze nowy korek zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego.
Vegazo
Obserwowany
 
Posty: 1

10 Lip 2018, 12:59

Vegazo napisał(a):Podnosił się też temperatura silnika (wskazanie na desce pokazuje chyba temp. Oleju.?!).
Płynu chłodzącego.

Vegazo napisał(a):Znalazłem wyciek oleju przy po pie vacum, może mieć to jakoś wpływ?
Na ubywanie oleju.

Vegazo napisał(a):Kupiłem po drodze nowy korek zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego.
Jak się sprawdza nowy korek?

Zrób test na CO2 w układzie chłodzenia będziesz wiedział czy nie przedostają się do niego spaliny.

Czy samochód nie puszcza białego dymku z rury wydechowej?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5213
Zdjęcia: 68
Auto: Mam, często zmieniam!
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Dlaczego stres robi z nas gorszych kierowców?
  Obecna sytuacja jest dla wielu osób źródłem stresu. Wpływa on na naszą zdolność do prowadzenia samochodu. Stres pogarsza naszą koncentrację, a w przypadku osób, które reagują złością na sytuacje ...
  Parkowanie równoległe w pięciu krokach
  Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr? Wiele osób uważa ...

 •  
  • Warto przeczytać