Niestabilne obroty silnika, Hyundai Lantra 1.8

Niestabilne obroty silnika, Hyundai Lantra 1.8

19 Gru 2011, 13:04

Witam
Jestem nowy na forum, wiec na początku chciałem się przywitać ze wszystkimi :)

Od jakiegoś czasu niestety mam problemy z obrotami silnika przy wciskaniu pedału gazu. Szarpie hyunaiem gdy mam np. wrzucony bieg i naciskam LEKKO pedał gazu. Zaznaczam LEKKO, gdyż ten problem nie występuje, gdy naciskam pedał gazu do dechy lub gdy nie naciskam wcale gazu i samochód sie toczy na biegu.
Tydzień temu wymieniłem świece i kable wysokiego napięcia, niestety problem dalej występuje. Zauważyłem że szarpie bardziej na benzynie niż na LPG.
Jeszcze jeden efekt występuje(dość rzadko), czasem samochód trzyma obroty na 2000 - 3000, gdy jest na luzie.
Wszelkie uwagi mile widziane, jako że jestem amatorem, jeśli chodzi o mechanikę samochodową.

Samochód: Hyundai Lantra 1.8 GT, 128KM, rocznik 1996, instalacja LPG

Michał
hosemaria
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Hyundai Lantra 1.8 l. 128KM

Re: Niestabilne obroty silnika, Hyundai Lantra 1.8

19 Gru 2011, 16:11

Być może, zabrudzona przepustnica.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Testy systemu zdalnego sterowania samochodem - Audi Testy systemu zdalnego sterowania samochodem - Audi
    Praktyczne testy systemu zdalnego sterowania samochodem, przeprowadzone przez Audi przed trzema tygodniami na targach Consumer Electronics Show (CES) w Las Vegas, spotkały się z dużym zainteresowaniem. Teraz producent po ...
    Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta Hyundai i30 - kompaktowy hatchback do miasta
    Najbardziej ekonomicznym silnikiem, z jakim możemy zakupić Hyundaia i30 jest wysokoprężna jednostka 1.6 CRDI DPF o mocy 95 KM. Ten silnik jest jednak dostępny wyłącznie z manualną skrzynią biegów. Aby zdobyć wersję ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył