VIN SB1ZS3JEX0E192709 - Toyota Auris Hybrid - kręcony przebieg

07 Kwi 2021, 12:55

szybki napisał(a):I tak jak kiedyś myślalem że to Mirasy chcą sobie maxymalizować zyski oszukując przy sprzedaży tak teraz uważam że 50% winy ponoszą Janusze
I tu muszę Ci przyznać rację bo sami kupujący psują takim podejściem rynek, a Handlarz żeby sprzedać kombinuje mydląc oczy nabywcy.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

07 Kwi 2021, 13:00

ArteK napisał(a):Handlarz żeby sprzedać kombinuje mydląc oczy nabywcy.

Bo nie sprzeda auta.

Ja moglem zrezygnować i przejść na zabawę na zasadzie może coś kupie, może czymś fajnym pojeżdże potem puszczam wici wśród znajomych i tyle. :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2021, 13:02

szybki napisał(a):Bo nie sprzeda auta.
Dokładnie. Ciekawe czy podejście jednej i drugiej strony kiedyś się u Nas zmieni.
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

07 Kwi 2021, 13:19

ArteK napisał(a):Dokładnie. Ciekawe czy podejście jednej i drugiej strony kiedyś się u Nas zmieni.

Niestety dlugo jeszcze trzeba czekać. Ja odpuściłem szkoda czasu i nerwów. Nie chcą fajnych aut to nie :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

07 Kwi 2021, 15:19

To prawda, ludzie są winowajcami a handlarze tylko idą za trendem, jest popyt to jest i podaż :)
malmon3
Aktywny
 
Posty: 302

11 Kwi 2021, 19:08

Biedni ci handlarze :lol: Dla mnie oszust zawsze pozostanie oszustem.
Sprzedałem ostatnio Vitarkę i to handlarzowi. Trochę się zdziwiłem, bo zapłacił wg mnie adekwatnie do wartości i nie sądzę by zarobił na niej więcej niż 3-4 tys. Znalazłem tę Vitarkę na Oto Moto. Przebiegu nie krecił, ale wyposażenia tyle dołożył, że głowa mała, a cenę wystawił prawie taką jaką w salonie zapłaciliśmy :mrgreen:
A to był prawie golasek z korbotronikiem z tyłu :lol:
Ciekawe ilu ludzi taki oszust zwabi do swojego komisu i naciągnie na niepotrzebne koszty :?: :!:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota 2000GT Convertible
    Trudno znaleźć bardziej stylowego i pożądanego klasyka z Japonii niż Toyota 2000GT. Opływowe nadwozie z długą maską, szprychowe felgi i otwierane światła nadają jej wyjątkowego charakteru. A status pierwszego supersamochodu ...

11 Kwi 2021, 19:43

yeti65 napisał(a):Przebiegu nie krecił, ale wyposażenia tyle dołożył, że głowa mała, a cenę wystawił prawie taką jaką w salonie zapłaciliśmy
A to był prawie golasek z korbotronikiem z tyłu
Powiem tak, mało jest ogłoszeń w których wszystko się zgadza. To co piszesz to jest praktycznie na porządku dziennym. Ciekawe jest to że tyle Ci zapłacił :) :ok:
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 5289
Zdjęcia: 11483
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy: 12 12 1996
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Toyota Auris TS Hybrid, Yaris
Silnik: 1.8 Hybrid, 1.3 VVTi
Paliwo: Hybryda
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2016

11 Kwi 2021, 20:13

ArteK napisał(a):Powiem tak, mało jest ogłoszeń w których wszystko się zgadza. To co piszesz to jest praktycznie na porządku dziennym. Ciekawe jest to że tyle Ci zapłacił

A wy współczujecie handlarzom :lol:
Co do ceny, to za 4 letnie auto ze 100tys km na blacie wzięliśmy 70% ceny zakupu. Auto na pełnej fakturze, wiec może na tym coś jeszcze zyska.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

12 Kwi 2021, 20:35

yeti65 napisał(a):A wy współczujecie handlarzom

A czemu mamy wspóczuć handlarzom ? Współczułbym jak napisaliby prawdę i czekali 2lata na sprzedaż auta :D a tak dopiszą trochę glupot a Janusz pieje z radości.

P.s.

Ostatnio widziałem w ogł.moje byłe auto za 80% więcej niż ja wziąłem. Technicznie salon a wizualnie lipa. Ktoś podrobił wizual dołożył story takie full wypas :mrgreen: i... 1 tydzień sprzedaż. A ja jak nawet bym podrobił wizual (lakier oem ale masa rysek + wgniota na dwóch błotnikach) to bez story nie zbliżylbym się ani do kwoty z tego ogł.ani do czasu sprzedaży + użeranie się :(
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Kwi 2021, 09:04

szybki napisał(a):A czemu mamy wspóczuć handlarzom ?

Może współczucie to złe słowo, ale część z nas usprawiedliwia niecne praktyki handlarzy.
malmon3 napisał(a):ludzie są winowajcami a handlarze tylko idą za trendem

A oszustwo trzeba tępić. Co złego jest w tym, że ktoś chce kupić jak najlepsze auto, w najniższej cenie :?:
Jeżeli nie znalazłby takiego auta w zakładanej cenie, musiałby zweryfikować swoje wymagania.
Ja nie koloryzuję swoich ogłoszeń i auto sprzedaję max w tydzień-przeważnie bierze pierwszy oglądający.
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

13 Kwi 2021, 09:46

yeti65 napisał(a):A oszustwo trzeba tępić.

No trzeba... więc dawaj możemy się dogadać. Ja Ci zapewnie auta a Ty będziesz je sprzedawać. Napiszesz prawdę + każde auto nie sprzedane powyżej 6mcy dokładasz 5% wartości. Wchodzisz w temat ? Będziesz tępić oszustów.

A problem jest gdzie indziej, nasi zwaleni Janusze chcący auta 10letniego w stanie nowego odstrzelili chociażby takich ludzi jak ja.

Efekt: chcesz nawet przepłacić ale usłyszeć ptawdę i jej nie uslyszysz bo handlarz nie jest czerwonym krzyżem i nie będzie dokładać do aut.

Dlatego Yeti zacznij sprzątać we własnym ogródku bo występujesz po stronie kupujących czyli goń Januszy tak samo jak handlarzy. :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Kwi 2021, 12:26

szybki napisał(a):No trzeba... więc dawaj możemy się dogadać. Ja Ci zapewnie auta a Ty będziesz je sprzedawać. Napiszesz prawdę + każde auto nie sprzedane powyżej 6mcy dokładasz 5% wartości. Wchodzisz w temat ? Będziesz tępić oszustów.

A problem jest gdzie indziej, nasi zwaleni Janusze chcący auta 10letniego w stanie nowego odstrzelili chociażby takich ludzi jak ja.

Efekt: chcesz nawet przepłacić ale usłyszeć ptawdę i jej nie uslyszysz bo handlarz nie jest czerwonym krzyżem i nie będzie dokładać do aut.

Dlatego Yeti zacznij sprzątać we własnym ogródku bo występujesz po stronie kupujących czyli goń Januszy tak samo jak handlarzy

W moim ogródku jest czyściutko :mrgreen:
Jeżeli ktoś nie potrafi uczciwie prowadzić biznesu, to niech spada na bambus, banany prostować.
Co do "januszy" i handlarzy, to mam z nimi kontakt jedynie sporadyczny.
Sprzedając auta(swoje), nie spotkałem jeszcze typowego janusza. Klient przyjeżdża oglądać auto, jedzie na warsztat go sprawdzić, negocjuje cenę i kupuje. Ale auta opisuję uczciwie i raczej uczciwie wyceniam, opuszczam symboliczne kwoty. Z handlarzem miałem styczność raz-ostatnio przy Vitarce, co opisałem wyżej.
Z drugiej strony, nie zawsze kupowałem auta w salonie. Jechałem z reguły do prywatnego właściciela i zachowywałem się normalnie. Auto mi pasowało, to sprawdzałem, negocjowałem i kupowałem.
Także z mojej perspektywy, te historyjki o "januszach", to raczej wymysł handlarzy, by usprawiedliwiać swoje machlojki.
Ja właśnie tak to widzę.
Z drugiej strony, nie powinno mi zbytnio zależeć na uczciwych handlarzach.
Dzięki ich oszustwom, Ja uczciwy człowiek, swoje auta sprzedaję niemal na pniu :mrgreen:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

13 Kwi 2021, 13:48

yeti65 napisał(a):Jeżeli ktoś nie potrafi uczciwie prowadzić biznesu, to niech spada na bambus, banany prostować.

Na tej zasadzie w ofercie zostaną auta tylko od właścicieli i tylko tych co kupili nową sztukę w salonie a co zresztą chętnych na zakup używki?
yeti65 napisał(a):Co do "januszy" i handlarzy, to mam z nimi kontakt jedynie sporadyczny.

To nie rozumiem masz sporadyczny kontakt a rozpisujesz się jak byś coś na ten temat wiedział.


yeti65 napisał(a):Także z mojej perspektywy, te historyjki o "januszach", to raczej wymysł handlarzy, by usprawiedliwiać swoje machlojki.


Z Twojej perspektywy hmmm najpierw twierdzisz że masz sporadyczny kontakt a potem że to wymysł handlarzy...

Dlatego dawaj, wyleczę Cię szybciej niż myślisz z Twojej "perspektywy"...
Daje Ci pół roku na zmianę światopoglądu.

Niestety dlatego śmieje się z Januszy bo auto bez story z faktami nie sprzeda się a jak jest story to Janusz leci i kupuje. Więc Miras musiał by być głupszy od Janusza żeby kupić następne auto i sprzedawać je bez story.

Ja nie pisze story więc odpadam :ok:


Chociaż przez Mirasów też trochę kilometrów zrobiłem :D


yeti65 jak chcesz tych opowiastek mogę Ci trochę zapodać... :ok:



.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Kwi 2021, 16:32

szybki napisał(a):Dlatego dawaj, wyleczę Cię szybciej niż myślisz z Twojej "perspektywy"...
Daje Ci pół roku na zmianę światopoglądu.


A to jest jakiś przymus bycia handlarzem :?: Handlarze oszuści mnie nie robią krzywdy(wręcz przeciwnie :mrgreen: ), tylko swojej konkurencji. I to dlatego jest tylu oszustów, bo uczciwemu ciężko się przebić.

szybki napisał(a):Chociaż przez Mirasów też trochę kilometrów zrobiłem

Dlatego handlarz oszust jest gorszy od "janusza", naraża Cię na koszty.
A "janusza" przecież można wysłać do wszystkich diabłów :lol:
Przecież jak masz dobre auto, w dobrej cenie, to i tak sprzedasz.
Jak kupię pasternak zamiast pietruszki, to też się wkurzam, taki już jestem, że oszustwo mnie mierzi :lol:
Oprócz aut w stopce, wiem co nieco jeszcze na temat Pandy III, Lancera IX, Vitary 1,6 i Outlandera 2.0
yeti65
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 3679
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Dobre Miasto
Prawo jazdy: 29 11 1984
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Duster , Tucson 2.0D 4x4
Silnik: 1.0 100KM 2.0D 112KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna

13 Kwi 2021, 18:26

yeti65 napisał(a):A to jest jakiś przymus bycia handlarzem :?: Handlarze oszuści mnie nie robią krzywdy(wręcz przeciwnie :mrgreen: ), tylko swojej konkurencji. I to dlatego jest tylu oszustów, bo uczciwemu ciężko się przebić.

Czemu tak mówisz ? Będziesz uczciwy, uczciwe zdjęcia uczciwy opis :D
Wolisz prozac czy coś bardziej lajtowego :ok:
yeti65 napisał(a):Przecież jak masz dobre auto, w dobrej cenie, to i tak sprzedasz.

I tu jest problem bo go nie sprzedaż :evil:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10347
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe