Vito- problem ze skrzynią biegów

22 Wrz 2017, 12:14

Witam Panów (i Panie oczywiście),\
Jestem szczęśliwym posiadaczem Vito 109 CDI. Od samego początku skrzynia w Vito ciężko chodziła. Zatem wymieniłam wybierak na regenerowany, sytuacja lekko się poprawiła, ale dalej zdarza się, że jedynka wyskakuje, a przy zmienianiu biegów trzeba ich "szukać".
Mechanik powiedział i pokazał mi, że skrzynia jest luźna (wszystko od spodu się rusza) i kazał mi zakupić nowe dolne części skrzyni. (załączam zdjęcia od mechanika).
W sklepie motoryzacyjnym pokazałam zdjęcia, to mnie odesłali do serwisu :/ , bo oni nie mają i nie mogą ściągnąć części do tej skrzyni.
Poszukałabym czegoś w internecie, ale niestety nie wiem zupełnie czego szukać.
Może ktoś mógłby mnie pokierować, co i gdzie mam kupić, żeby podkładać tę skrzynię w całość (omijając serwis- który zapewne zaleci wymianę skrzyni na nową). :/

Liczę na Was i z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. :ok:

VITO 109 CDI
pojemność 2148 cm3
rok produkcji 2005
skrzynia manualna Vito- problem ze skrzynią biegów
Vito109
Obserwowany
 
Posty: 1
Zdjęcia: 3
Prawo jazdy: 02 07 2003
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Mercedes Vito
Silnik: 2148 cm3
Paliwo: Diesel
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

22 Wrz 2017, 12:38

Chodzi zapewne o ten mechanizm zmiany biegów który widoczny jest na zdjęciu. Nazywany też wybierakiem skrzyni biegów. Możesz komplet nowy kupić za około 750zł tu masz link [link do oferty na Allegro wygasł]

Jeszcze wymień olej w skrzyni bo to też ważna rzecz jak już szykujesz auto dla siebie :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

22 Wrz 2017, 13:19

Proszę się zapoznać z tematyką działów na forum i pisać swoje tematy we właściwych tematycznie działach. Tym razem przenoszę do właściwego działu.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

19 Paź 2017, 12:56

ja jak miałem problem ze skrzynia i nijak nie wiedziałem jak sie za to chwycić to zdecydowałem sie odesłac do warsztatu zajmujaącego się takimi naprawami - wyszło szybko i nie drogo więc nie ma sie co samemu męczyć
antos333
Nowicjusz
 
Posty: 13
Prawo jazdy: 12 06 1997
Auto: Opel Astra