VW PASSAT B6 2006r. Migająca żółta lampka i przekreślone (P)

05 Lip 2018, 10:12

Cześć Wszystkim.
Słuchajcie mam problem ze swoim Passatem B6 (Sedan) 2006 r. Kompletnie nie wiem od czego świecą sie te 2 kontrolki . Przekreślone żółte (P) świeci mi się cały czas. Auto było podpinane pod komputer wyświetliły się 2 błedy. 1 cos z wlącznikiem /przełącznikiem elektrycznego ręcznego,wymieniłem cały włącznik el. Ręcznego i już auto normalnie zaciaga i zwalnia reczny(coś nie stykało) ,a miał z tym problem, błąd dalej sie świeci.. Wszystkie lampy od zewnątrz i wewnątrz patrzyłem i świecą bez zarzutu. Ostatnio miewam także takie sytuacje, że odpalam silnik nie świeci sie ta kontrolka przejade czasem 1km a nawet 30 km i nie pali poczym nagle sie zapala mruga, o co w tym wszystkim chodzi? Dzwoniłem także do osoby która sprzedawała mi to auto i twierdzi ze przy bixenonach które same sie ustawiają po włączeniu zaplonu tak po prostu jest . W niczym to nie przeszkadza w jeździe itp ale wkurza ze to sie świeci. Auto nie posiada auto¬holdu.Dołaczam do postu zdjecia : Komunikaty z auta oraz zdj kontrolek.
Mola1996Si
Nowicjusz
 
Posty: 15
Prawo jazdy: 22 05 2015
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Volkswagen Passat B6
Silnik: 2.0 TDI 140 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2006
  • 05 Lip 2018, 10:39

    Czy po naprawie hamulca błąd został wykasowany w komputerze i wraca ponownie?

    Jeżeli chodzi o "AFS inoperative" to prawdopodobnie masz problem z jednym z żarników xenonowych który zaczyna padać czyli może od czasu do czasu np. mrugać co je niezdrowe dla przetwornicy i najlepiej przyjrzeć się temu problemowi bo jeżeli faktycznie tak jest to trzeba wymienić żarniki bo niesprawny żarnik może uszkodzić przetwornicę. Masz tam chyba D1S jak dobrze pamiętam ale musisz to sprawdzić dokładnie. Na komputerze powinna być bardziej szczegółowa informacja którego żarnika dotyczy problem.
    Na początek sprawdź połączenia kabli od xenonów czy tam wszystko jest ok.
    W Passacie B6 trzeba zdejmować zderzak żeby wymienić żarniki w lampach, a to około 15-20 minut dodatkowej pracy.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    05 Lip 2018, 11:34

    Niestety nie był jeszcze raz podłączany do kompa zeby usunąć błąd,czekalem troche z tym żeby 2 razy nie jeździć i nie płacić 2 razy jeśli trzeba było usuwać błąd z żarówka. Okej dzieki wielkie za pomoc. Spróboje tam pokombinować. Jak masz jakies inne propozycje to tez pisz.
    Mola1996Si
    Nowicjusz
     
    Posty: 15
    Prawo jazdy: 22 05 2015
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Volkswagen Passat B6
    Silnik: 2.0 TDI 140 KM
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2006

    17 Lip 2018, 01:21

    Sprawdziłeś te żarówki? Coś się ruszyło z tematem?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Najlepszy samochód dostawczy 2016 roku
      Konkurs przeprowadzili dziennikarze z czasopism branżowych i portali transportowych – VANekstra.pl, Ciężarówki, Polski Traker i Samochody Specjalne oraz 4Trucks.pl. Zespół jurorów na podstawie jazd ...
      Brak snu to jak nadmiar alkoholu u kierowcy
      Powodów zmęczenia i niewyspania może być wiele, przede wszystkim jednak to brak odpowiedniej ilości snu. Zachowania zaspanej osoby za kierownicą są równie niebezpieczne jak tej kierującej pojazdem pod wpływem ...