VW Polo, 1.6 beznyzna - woń benzyny z nawiewu

26 Maj 2009, 11:46

Witam! Posiadam VW Polo 1.6 benzyna z 94 roku. Od jakiegoś czasu jak mam włączony nawiew do kabiny, na jałowym biegu silnika ( np. jak stoję na światłach), czuć z nawiewu woń benzyny! Jak jadę nic nie czuć. Dopowiem, że filtr pyłkowy niedawno wymieniałem. Co to może być i czy należy się tym bardzo niepokoić. Czy może przez to dojść do samozapłonu np. ?
qwerty
Nowicjusz
 
Posty: 11
  • 26 Maj 2009, 13:29

    ja bym takim autem nie jeździł. to grozi pożarem. jeśli nie jesteś w stanie sam znaleźć nieszczelności w układzie paliwowym to wezwij pomoc.
    karlone
    Zaawansowany
     
    Posty: 675
    Miejscowość: Śląsk

    26 Maj 2009, 13:30

    Mnie się wydaje, że to może być spowodowane pękniętym kolektorem tzn. u mojej cioci w polo było to samo i się okazało, że to przez kolektor, wymienił i już tego nie było, ale oczywiście u Ciebie może się dziać co innego
    19MK92
    Nowicjusz
     
    Posty: 12
    Miejscowość: Lubin

    27 Maj 2009, 15:12

    Otwórz maskę na pracującym silniku i powąchaj okolice błotników czy to nie stamtąd zalatuje paliwem.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

    27 Maj 2009, 16:37

    Dokładnie stamtąd..czyli znad okolic lewego błotnika..na wysokości pomiędzy błotnikiem a filtrem powietrza do silnika, tylko na razie nie zlokalizowałem przecieku, bo nie mam zbytnio warunków
    qwerty
    Nowicjusz
     
    Posty: 11

    27 Maj 2009, 20:37

    kolego do wtrysku ida dwa wezyki paliwowe jeli sie nie myle, przesledz palcem czy przypadkiem nie saczy ci sie gdzies z nich jak tak mialem u siebie kapalo na rozgrzany silnik i bylo czus paliwo. Wezyk byl poprostu poszarpany na koncu uciolem kawaleczek załozylem scisnalem opaska i jest git
    Nienawidze odkurzaczy (skuterow)
    18alexkwidzyn18
    Nowicjusz
     
    Posty: 40
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
      Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
      Audi SQ5 TDI exclusive concept
      Audi SQ5 TDI, dzięki mocy 230 kW (313 KM), staje się najwytworniejszym modelem serii Q5 i równocześnie pierwszym w historii Audi modelem S z silnikiem diesla. Tę nową serię quattro GmbH cechuje nie tylko dynamika. ...

    28 Maj 2009, 18:43

    Musisz zdjąc koło,zdemontować nadkole i sprawdzić,czy nie ma tam czasami pochłaniacza par paliwa - zazwyczaj jego nieszczelność powoduje właśnie ulatniający się zapach benzyny.
    Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
    MotoAlbercik
    Moderator
    Awatar użytkownika
     
    Posty: 20285
    Zdjęcia: 1212
    Miejscowość: Tychy
    Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
    Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Terenowy
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000