Widoerejestrator dla kierowcy, który dużo jeździ - pilne

03 Gru 2016, 23:04

Witajcie! Chciałabym kupić takie urządzenie mężowi, przeczytałam już sporo opinii, obejrzałam wiele filmików i nadal nie wiem co wybrać :) Liczę, że pomożecie :naughty:
Mąż nie jest zawodowym kierowcą, ale sporo jeździ, również nocą więc ważne, by filmiki nocne były dobrej jakości. Często zmienia auto, więc montaż na 3M odpada, musi być łatwo przemontowywalny (przyssawka) :) Parkuje raczej w garażu podziemnym, ale zdarza mu się zostawiać auto pod gołym niebem (rzadko bo rzadko, ale...) więc myślę, że dobrze byłoby aby miał wybór i mógł np. problemu odpiąć samą kamerkę, bez konieczności demontażu urządzenia (chyba przy zgrywaniu na komputer to też istotne). Obsługa dużych kart mile widziana. Jeszcze jedna chyba dość ważna rzecz, wolałabym aby urządzenie jednak było małe, mąż jeździ z nawigacją, myślę że lepiej by nie zasłaniał bardziej widoczności :) Ostatnia rzecz, której w sumie nie jestem pewna, bo nie wiem czy przy wideorejestratorach można liczyć na jakieś wsparcie producenta jak w przypadku smartfonów (nie znam się :)), ale jeśli tak to fajnie by były możliwości jakiejś aktualizacji (serio, nie mam pojęcia czy taka forma wsparcia w ogóle przy tych urządzeniach istnieje :lol: ).
Budżet do 400 zł do niewielkiej negocjacji :)

Moje typy to póki co:
XBLITZ NIGHT FULL HD
XBLITZ GO (gdybym decydowała się na Xblitz nie wiem którego wybrać?)
MIO MIVUE C320 - nie wiem czy kąt widzenia 140 st jest wystarczający (??). Zdjęcia nocne są w nim bardzo przyzwoite, prawda?
Yi Dash Cam - tu mam trochę wątpliwości czy nie za bardzo przeładowany funkcjami (podobno te inteligentne nie działają najlepiej), chciałabym aby urządzenie przede wszystkim spełniało się dobrze jako wideorejestrator :)
NAVITEL MSR900 - brałam go pod uwagę, bo obsługuje karty do 256 GBm ale jest dość spory (model MSR700 montowany niestety na 3m - odpada), i w sumie niewiele znalazłam o nim opinii i testów. Nie wiem czy to nie firma krzak.
G1WH
- poznałam go na tym forum. Filmy nocne wydają się super, ale jest dość spory - nie przeszkadza pod lusterkiem?

Oczywiście jestem otwarta na propozycje. Pomożecie??
agn33
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nissan

04 Gru 2016, 17:08

Zobacz sobie jeszcze Xblitz P100

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


Jest niewielki, ma dobrą matrycę Sony, nagrywa w FullHD, obsługuje karty do 64 GB. Jeśli chodzi też o te kamerki co podałaś to najlepszy tryb nocny będzie miał Xblitz NIght bo ma diody IR. Co do soczewki jak jest przynajmniej 120 stopni to już jest nieźle, a im więcej tym lepiej. Jeśli chodzi o obsługę kart to do 64 GB w zupełności wystarczy bo i tak nagrywa się filmy w zapętlaniu. Na pewno odrzuciłbym z tych co podałaś Navitel i Yi Dash.
Funriel
Początkujący
 
Posty: 81
Prawo jazdy: 17 07 1970
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: VW Golf IV
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

06 Gru 2016, 12:48

Funriel napisał(a):Zobacz sobie jeszcze Xblitz P100
Tan na pewno jest najlepszy z wymienionych wyżej, ale koszt przekracza budżet autora o jakieś 200zł.

Jeżeli chodzi o wybór z powyższych kamerek podanych przez autora to również myślę, że najlepszym wyborem będzie Xblitz Night.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2016, 12:52

Niestety P100 przekracza mój budżet.
Zdecydowałam się na Xblitz, czekam jeszcze na jakąś promocję i kupuję GO lub Night - znalazłam gdzieś opinię, że do Night nie warto dopłacać, ale zobaczę jakie będą ceny obu urządzeń :)
Czy to prawda, że one obsługują karty 64GB mimo, że producent pisze że tylko 32GB? Jaką kartę powinnam kupić by działała?

A czy nowość od Mode Coma jest warta uwagi? (REC MC-CC14 FHD TS) - ma co prawda słabe kąty, ale może?
Dziękuję za pomoc.
agn33
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nissan

06 Gru 2016, 13:47

agn33 napisał(a):A czy nowość od Mode Coma jest warta uwagi? (REC MC-CC14 FHD TS) - ma co prawda słabe kąty, ale może?
Ja bym odpuścił.

agn33 napisał(a):Czy to prawda, że one obsługują karty 64GB mimo, że producent pisze że tylko 32GB?
Tego nie wiem, ale może być tak że obsługują do 64GB. Trzeba by było poszukać kogoś kto używa takiego rejestratora w celu przetestowania.

agn33 napisał(a):Jaką kartę powinnam kupić by działała?
Działać będzie większość kart tu bardziej chodzi o jakość i bezproblemowy zapis. Musisz kupić kartę min. UHS-I mającą class 10 (C10, V10).
Jeżeli chodzi o wielkość to myślę, że wielkość 32GB jest wystarczająca do zapisu w pętli i lepiej kupić mniejszą szybszą kartę np. 32GB niż 64GB wolniejszą.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Gru 2016, 13:52

Dzięki. Wobec tego kupię kartę 32GB taką jak piszesz :)
Czekam teraz tylko na okazję, bo w postach z początku roku np. GO kosztował niewiele ponad 300 zł, a teraz 359 zł to najtaniej. Niebawem święta może trafię na jakąś promocję.
agn33
Nowicjusz
 
Posty: 3
Auto: Nissan
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Czy polskie autostrady są warte swojej ceny?
    Jakość autostrad w Polsce to temat, który budzi w kierowcach wiele emocji. Polityka inwestycyjna w infrastrukturę drogową, w tym autostrady, jest jednym z kluczowych wyzwań dla polskiego rządu. Wysokie koszty przejazdu, ...