Własne autko Octavia I vs Astra Ii

29 Lis 2016, 15:45

1.Jakiś szrot musi być,ostatnio sam ją wrzucałem na forum i tyle wyświetleń i nikt jej nie kupił?
2.Jaka specjalna wersja? Dokładki rodem z allegro..
3.9lat w jednch rękach i ładnie wygląda,obejrzałbym.
4.Cały przód w innym odcieniu i lewy tył też jakiś odcieniowy do tego śmieszna cena.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

29 Lis 2016, 20:26

Dzięki za opinie. Co prawda najbardziej widzi mi się Octavia, ale w wolnej chwili podjadę obejrzeć Astrę. A jak nie to będę polował na 1.8 lub 2.0 Octavie :)
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam

17 Gru 2016, 19:41

Panowie dalej szukam, co sądzicie o:
1. [link do oferty na Olx wygasł] ten mi się bardzo podoba ale obawiam się szkód narobionych przez gwint i te dystanse, niby ma dobre amortyzatory, ale ciekawe jak z resztą zawieszenia.
2. [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
3. [link do oferty na Olx wygasł]
4. [link do oferty na Olx wygasł]
5. [link do oferty na Olx wygasł]
6. [link do oferty na Olx wygasł]


Co sądzicie ?
Ostatnio edytowany przez brt0555, 18 Gru 2016, 12:27, edytowano w sumie 1 raz
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam

18 Gru 2016, 10:48

Nikt nic ?
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam

18 Gru 2016, 14:05

1. Nie wygląda źle ale czy naprawdę chcesz wywalić 10k na szesnastoletniego golfa z takim silnikiem? IMO bardzo głupia opcja
2. Jeździłeś kiedyś astrą g? To samo co w golfie, cena. Rozumiem, że stan jest dobry, że silnik fajny i fajne wyposażenie ale to nadal jest astra. Plastikowa i odpychająca w środku. Jeśli chcesz to obejrzyj, już lepsza niż golf
3. jw.
4. Nieaktualne
5. Najlepsza opcja z tego co wrzuciłeś
6. Po tych "poprawkach" lakierniczych to już każdy element na aucie będzie chyba w innym odcieniu

Poszukaj sobie jakiegoś civica vii
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Gru 2016, 14:21

Podpytałem jakiegoś człowieka z osiedla, bo ma astre II 1.6 8v na sprzedaż. Ma najechane 320 tys. dwuletnią instalację gazową, wymieniony rozrząd, klocki, olej 5 tys temu, lakierniczo ma rysy parkingowe na przodzie, ale tak to bardzo zadbana. Dwa komplety opon (roczne zimówki) i letnie nowe. Chce za nią 8k, ale myślę, że za 7500 by poszła. Przejechałem się nią w 3 osoby i na moje potrzeby jest wystarczająca do miasta. Wyposażenie fajne (8 poduszek, klimatronic, sterowanie w kierownicy, el. szyby). Co sądzicie? Zdjęć nie mam, bo jeszcze nie jest wystawiona. Rocznik 2001. Sprzedaje bo urodziło się dziecko i już ma Zafire pod blokiem,a ta stoi.

Chyba ją wezmę, bo patrząc w promieniu 150km nie widziałem Golfa czy Astry w takim stanie z rąk prywatnych.

Co do tego czy chcę Astrę, to myślę, że tak. To moje pierwsze własne auto, a tanie naprawy i prosty silnik są dla mnie na plus. Wolę astrę niż Civica czy Almere, bo po prostu nie widzą mi się te samochody. Teraz potrzebuję ekonomicznego samochodu na 3-4 lata maks, więc nie wnikam w to czy to będzie Golf, Astra, Fabia czy cokolwiek innego (z vagów czy francuzów). Widocznie nie jestem wymagający skoro jest mi wygodnie w Fabii 1.9 TDI, a wszyscy mówią że to taczka :) Może to przez to, że nie jechałem nigdy limuzyną, więc nie mam porównania, ale w tym budżecie nie oczekuję po prostu cudów i wolę kupić Astrę za te 8k, niż coś nowszego co będzie wymagało sporo dołożenia.

Pozdrawiam!
Ostatnio edytowany przez brt0555, 18 Gru 2016, 14:37, edytowano w sumie 1 raz
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam

18 Gru 2016, 14:35

Spoko, to Twoja kasa i Twój wybór

8 poduszek

Trochę dziwne, bo było max. 6 :naughty: Czołowe (w standardzie), boczne (w standardzie na niektóre rynki) i kurtyny jako opcja
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Gru 2016, 14:51

Hmh, to musiałem źle policzyć :)

Po prostu chciałem abyście ocenili samą ofertę. Bo wydaje mi się, że lepiej kupić Astrę w miarę pewną niż Golfa czy Civica od handlarza, byleby by był inny znaczek.

Do końca roku będę jeździł oglądał, a w styczniu podejmę decyzję.

Pozdrawiam!
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam

18 Gru 2016, 15:12

A ja w przeciwieństwie do Invi, w życiu bym nie zainteresował się golfem nr 5...
7 tys za 18 letniego Golfa z 1,6 w 3 drzwiach z korbkami? :D + stalówki?
Tego się potem nie sprzeda a poza tym za tę cenę to można szukać Audi A3 98 podejrzewam z 1,8 pod maską. Z resztą ten Golf długo w jednych rękach ale zbyt na zadbanego nie wygląda niestety.

Szukaj co będzie w dobrym stanie bo Astra też może być zajechana.

Natomiast jak szukasz aut to patrz ogólnie na większość wyposażeń bo taki Golf bez 5 drzwi o ile to nie jakieś topowe VR6 albo mocny diesel to chyba dzisiaj już nieopłacalny zakup :wink:
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

18 Gru 2016, 15:30

Nigdzie nie napisałem, że jest warty "zainteresowania"
Po czym wnosisz, że jest zaniedbany?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Gru 2016, 16:19

Napisałeś że najlepsza oferta, wg mnie najgorsza jak już.
A ponadto wystarczy spojrzeć na wnętrze, wymęczony i zabrudzony jakby tam 5 Ukraińców codziennie do roboty jeździło na budowę.
Pionek
Stały forumowicz
 
Posty: 1640
Auto: Honda Accord / VW Scirocco
Silnik: 1,4 TSI 122@150
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna

19 Gru 2016, 11:05

Bo to VW a tam jakość wykończenia nigdy nie była dobra.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

21 Gru 2016, 18:33

Niestety zakup Astry jednak się nie udał, dlatego szukam dalej. Ciężko coś w łódzkim coś znaleźć, patrzyłem nawet ciut dalej ale nic takiego nie ma żeby warto było pojechać.

Nawet po klubach typu vw, a3, a40 , astra g, skoda zacząłem patrzyć ale też posucha.
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam

22 Gru 2016, 11:07

[link do Sprzedajemy wygasł] - silnik bez szału ale do spokojnej jazdy wystarczy tylko cena trochę przesadzona.
[link do Sprzedajemy wygasł] - jak wyżej.
[link do Sprzedajemy wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

22 Gru 2016, 20:27

Dzięki za linki, jednak ceny tych aut w porównaniu do zagazowanej Astry z fajnym wyposażeniem i stanem (8 tys.) to jakaś tragedia. Ta 3-drzwiowa fajna ale już poszła. Co prawda wolę 5 drzwiowy samochód ale w ostateczności jestem w stanie taką kupić. Nie śpieszy mi się, ale patrzę codziennie na olx, allegro, otomoto i niestety posucha.
brt0555
Początkujący
 
Posty: 97
Prawo jazdy: 01 01 1993
Auto: Nie mam