Wybór auta VW,seat,Opel....co wybrać?

wybór auta VW,seat,Opel....co wybrać?

06 Wrz 2015, 19:38

Witam forumowiczów, cały czas szukam odpowiedniego auta pod gaz....szukam, szukam i wpadłem na kilka aut, które wizualnie i funkcjonalnie pasowały by dla mnie (no i oczywiście finansowo)co myślicie o pierwszym kandydacie:
[link wygasł]
drugi kandydat:
[link wygasł]
trzeci:
[link wygasł]
lub
[link wygasł]

póki co to mi wpadło w oko, doradźcie mi co warto wziąć, czy bore z większym przebiegiem i starszą, czy Toledo....potrzebuję auta na min. 3 lata jazdy (ok. 120-130 tys w tym okresie zrobię, później zobaczymy:)) licze na fachową poradę, może ktoś z was coś zauważy ciekawego (do 9 tys.)
defens
Początkujący

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

Re: wybór auta VW,seat,Opel....co wybrać?

06 Wrz 2015, 20:07

olej 1,6 w VAGach, bo palie sporo i nie jedzie. Lepiej szukać 1,8 taki jak wrzuciłeś w ostatnim linku.
Życie jest zbyt krótkie aby jeździć nudnymi samochodami.

IS 200 by dzida
lexus-is-200-od-dzidy-vt91140.htm
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 113
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Lexus IS 200
Silnik: 2,0 R6 155KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

07 Wrz 2015, 16:25

[link wygasł]
Co myślicie o tym konkretnym egzemplarzu?
defens
Początkujący

07 Wrz 2015, 17:20

Bardzo dobry silnik i generalnie wygląda fajnie ale tak niska cena przez jedną wgniotę?
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

07 Wrz 2015, 18:30

em i się dowiedziałem takich rzeczy:
sprzedający to 2 właściciel ma auto od 2 lat, auto sprowadzone w 2007 (tak wg historii pojazdu sprawdziłem po VINie), generalnie wszystkie naprawy robione na bieżąco, podobno szyby wszystkie te same, sam właściciel nie miał żadnej kolizji(podobno)sprzedaje bo kupił inne auto a tym jeździł 5km do pracy....wymieniony rozrząd w kwietniu, zaciski i klocki , a do zrobienia jest tylko wymiana oleju plus filtry.podobno oleju nie bierze, raz na rok jak dolewa "ćwiartkę" to to wystarczy do uzupełnienia . też się zastanawiam nad tą ceną.... i tak spytałem dlaczego taka niska, w odpowiedzi usłyszałem, że szybko chce sprzedać bo ma nowe auto no i ta wgniotka....nic do stracenia nie mam więc zainteresuję się. może jakieś podpowiedzi na co mam zwrócić uwagę przy oględzinach?
defens
Początkujący

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa Toyota Prius - aerodynamika i niskie zużycia paliwa
    Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom ...
    Jak zapinać pasy dziecku w foteliku samochodowym? Jak zapinać pasy dziecku w foteliku samochodowym?
    Wszystkie foteliki mają chronić nasze pociechy, jednak żeby tak się stało trzeba zadbać w pierwszej kolejności o prawidłowe zamontowanie fotelika w samochodzie. Jak to zrobić prawidłowo dowiemy się z porady: Jak zamontować ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      S2020005
      Subaru Impreza STI