Wybór auta VW,seat,Opel....co wybrać?

06 Wrz 2015, 19:38

Witam forumowiczów, cały czas szukam odpowiedniego auta pod gaz....szukam, szukam i wpadłem na kilka aut, które wizualnie i funkcjonalnie pasowały by dla mnie (no i oczywiście finansowo)co myślicie o pierwszym kandydacie:
[link do oferty na Olx wygasł]
drugi kandydat:
[link do oferty na Olx wygasł]
trzeci:
[link do oferty na Olx wygasł]
lub
[link do oferty na Olx wygasł]

póki co to mi wpadło w oko, doradźcie mi co warto wziąć, czy bore z większym przebiegiem i starszą, czy Toledo....potrzebuję auta na min. 3 lata jazdy (ok. 120-130 tys w tym okresie zrobię, później zobaczymy:)) licze na fachową poradę, może ktoś z was coś zauważy ciekawego (do 9 tys.)
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

06 Wrz 2015, 20:07

olej 1,6 w VAGach, bo palie sporo i nie jedzie. Lepiej szukać 1,8 taki jak wrzuciłeś w ostatnim linku.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

07 Wrz 2015, 16:25

[link do oferty na Olx wygasł]
Co myślicie o tym konkretnym egzemplarzu?
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999

07 Wrz 2015, 17:20

Bardzo dobry silnik i generalnie wygląda fajnie ale tak niska cena przez jedną wgniotę?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

07 Wrz 2015, 18:30

em i się dowiedziałem takich rzeczy:
sprzedający to 2 właściciel ma auto od 2 lat, auto sprowadzone w 2007 (tak wg historii pojazdu sprawdziłem po VINie), generalnie wszystkie naprawy robione na bieżąco, podobno szyby wszystkie te same, sam właściciel nie miał żadnej kolizji(podobno)sprzedaje bo kupił inne auto a tym jeździł 5km do pracy....wymieniony rozrząd w kwietniu, zaciski i klocki , a do zrobienia jest tylko wymiana oleju plus filtry.podobno oleju nie bierze, raz na rok jak dolewa "ćwiartkę" to to wystarczy do uzupełnienia . też się zastanawiam nad tą ceną.... i tak spytałem dlaczego taka niska, w odpowiedzi usłyszałem, że szybko chce sprzedać bo ma nowe auto no i ta wgniotka....nic do stracenia nie mam więc zainteresuję się. może jakieś podpowiedzi na co mam zwrócić uwagę przy oględzinach?
defens
Początkujący
 
Posty: 192
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Renault Megane
Silnik: 1.9 Dti 98km
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Prestiżowa nagroda "Red Dot" dla samochodu Skoda Rapid
    SKODA Rapid otrzymała prestiżową nagrodę "Red Dot" przyznaną za wzornictwo. 37 ekspertów z jury konkursu "Red Dot Design Award" przyznało jedną z bardziej pożądanych nagród modelowi Rapid. Auto wyróżniono ...
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta
    Po zimie warto sprawdzić stan techniczny swojego auta i przygotować je do cieplejszych warunków. Chociaż w tym roku zima była łagodna, to jednak nasz samochód przez kilka miesięcy był narażony na działanie mrozu oraz substancji ...