Wycie ze skrzyni biegów przy dodawaniu gazu

08 Gru 2021, 18:08

Czołem, zaczęło się od ciężko wchodzącej jedynki (około 2 miesiące temu), raz wchodziła bez problemu, raz jakby coś ją blokowało. Od około tygodnia zauważyłem "wycie", usterki szukałem w silniku jednak diagnoza postawiła na skrzynię (na "luzie" przy dodawaniu gazu żadnego wycia nie słychać). Wycie robi się głośniejsze razem z coraz wyższymi obrotami, dodam że występuje to tylko gdy silnik jest rozgrzany, na zimnym wszystko pracuje jak powinno. Naczytałem się o wyrobionych łożyskach czy też tulejach, jednak naprawy skrzyni wolałbym uniknąć. Auto nabyłem około 9kkm temu, na liczniku jest niecałe 140kkm, nie mam pojęcia jak poprzedni właściciel dbał o skrzynie więc można nawet rzec, że olej pamięta linię produkcyjną. Sądząc po wyciu przy ciepłym silniku (wiadomo, olej od temperatury robi się rzadszy i słabiej smaruje, niż gęsta maź po chłodnej nocy), mogę się pokusić o zwykłą wymianę oleju w skrzyni? Czy już w takim przypadku zmówić pacierz i liczyć pieniądze na naprawę skrzyni?
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

08 Gru 2021, 22:29

A tam naprawa . Wyczyszczą Ci portfel . Kup używkę i będziesz zadowolony :mrgreen:
Nie odpowiadam na problemy na PW
bonifacy
Stały forumowicz
 
Posty: 4734
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 01 01 1981
Auto: Fabia II , Fabia II
Silnik: 1,4 CGGB , 1,4 BXW
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

09 Gru 2021, 06:33

Zawsze jakieś rozwiązanie, czyli nie bawić się w żadne oleje tylko po prostu ją zmienić?
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

11 Gru 2021, 10:39

Wątek rozwiązany, problemem okazał się mechanizm różnicowy, są na nim lekkie luzy
Glajcu
Nowicjusz
 
Posty: 34
Prawo jazdy: 12 01 2021
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Renault Scenic 2
Silnik: 1.5 dCi 84KM
Paliwo: Diesel
Typ: Van
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003