Zakup samochodu z dmc 3500

03 Lip 2017, 19:13

Jeśli chodzi o ciąganie przyczep, to w zasadzie trudno nie polecić takich wynalazków jak Ford serii F czy Dodge RAM, które po USA ciągają duże ciężary :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lip 2017, 20:16

mike napisał(a):Jeśli chodzi o ciąganie przyczep, to w zasadzie trudno nie polecić takich wynalazków jak Ford serii F czy Dodge RAM, które po USA ciągają duże ciężary
Cherokee w porównaniu do tych to ekonomiczne auto :mrgreen:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

03 Lip 2017, 20:51

Oj tam, wsadzisz LPG albo w dieselku 6L i do przodu :D
Ale za to jak ciągnie :naughty:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

03 Lip 2017, 21:02

mike napisał(a):Ale za to jak ciągnie
jak Zelmer na gwarancji :naughty:
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

04 Lip 2017, 09:53

Panowie trzeba wytypować auta które mają 3,5t na haku bo to już nie przelewki.
Co do spalania to sa różne typy pickupów ale też i takie które palą normalnie czyli około 16-17l lpg. Więc biorąc pod uwagę przelicznik na ON albo spalanie LPG ogólne dużych aut to bidy nie ma.
Pojawia się opcja Jeepka GC ale tu też trzeba sprawdzić która wersja silnikowa ma ile na haku bo możliwe że zwykła V6 będzie miała 3,5 a V8 hemi 2t :ok:

No i zadałbym pytanie autorowi czy na 100% potrzebny jest tak wielki udźwig bo ostatnio targałem na haku 2,8t w LC120 jeepa srt i masowo wszystko się zgadzało więc wykorzystanie 3,5t uważam że dla osoby początkującej która zastanawia się nad autem do ciągania lawety może być trudne.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lip 2017, 12:13

Myslalem wlasnie ze to bedzie najlepszy pomysł aby samochod miał udźwigu 3.5t, przeliczając jeżeli chciałbym przytargac tourega to juz jest 2400, a jakaś inna osobówkę to ok 1600 wiec z 2500 musiałby mieć
bukas
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 06 1996
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Opel Vectra C
Silnik: 2.2 direct
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Na żywo i zza kierownicy
    Wakacje ze smartfonem w ręce? Dlaczego nie, o ile nie prowadzimy w tym samym czasie samochodu i nie zajmujemy się telefonem bardziej niż tym, co dzieje się na drodze. W przeciwnym razie dekoncentracja za kierownicą może skończyć ...
    Milion kilometrów Mitsubishi Carismą!
    Liczne badania potwierdzają wyjątkową trwałość produktów Mitsubishi Motors Corporation oraz wysoki poziom zadowolenia klientów firmy – bezpośrednie rezultaty znakomitej inżynierii MMC. W najdalszych zakątkach ...

04 Lip 2017, 13:52

bukas napisał(a):Myslalem wlasnie ze to bedzie najlepszy pomysł aby samochod miał udźwigu 3.5t, przeliczając jeżeli chciałbym przytargac tourega to juz jest 2400, a jakaś inna osobówkę to ok 1600 wiec z 2500 musiałby mieć


Musisz się zastanowić... optymalnie jest około 2,5t-3t gdzie dużo osób radzi sobie mając 2,5t. Co do jazdy z autami takimi jak twarożek to niestety temat jest uciążliwy i potrzeba dużo cierpliwości. Nie wiem jaki masz układ na sprowadzanie tych aut ale jak chcesz to robić dodatkowo to może być problem. Troszku sprowadziłem samochodów i znam ludzi którzy się tym zajmują i nikomu nie wyszło samodzielne jeżdżenie ze względu na koszty i czas który trzeba temu poświęcić. Raczej szukałbym firm specjalizujących się w transporcie aut... to też jest trudne bo są różne niuanse pt. uczciwość, rzetelność ale i tak taniej to wyjdzie niż samodzielna jazda.
Zresztą sam przejechałem z lawetą całą Europę i wiem że to nie jest tak fajnie jak nam się wydaje. Do tego jeżeli nie masz konkretnego układu że ktoś Ci sprawdzi auto przed przyjazdem to naprawdę można się wkopać.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

04 Lip 2017, 18:37

Chciałem dodatkowo ściągać samochody sam przed siebie, pracuje w Niemczech i gdybym wracał do domu to juz jakieś autko bym brał do Polski. Dlatego na kosztach paliwa tak tego nie odczuje bo jeździmy w 5 wiec koszty paliwa dzielone na wszystkich
bukas
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 06 1996
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Opel Vectra C
Silnik: 2.2 direct
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Lip 2017, 22:24

szybki napisał(a):ostatnio targałem na haku 2,8t w LC120 jeepa srt
tak piałeś do tego SRT, a tu się wziął i popsuł? :naughty:

Tutaj ciekawe zestawienie [link do autocentrum.pl wygasł] niestety dla nowszych aut.
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

04 Lip 2017, 23:52

mike napisał(a):tak piałeś do tego SRT, a tu się wziął i popsuł? :naughty:

Tu jest ciekawostka która powinna być ostrzeżeniem dla optymistów... wysyspał się silnik tak na amen... co ciekawe byłem w warsztacie gdzie robi się tylko takie auta no i... mechanicy zrobili wielkie oczy bo pierwszy raz w życiu takie coś widzieli. Do tego stopnia są wszyscy ciekawi że silnik będzie rozbierany na czynniki pierwsze i będzie stawiana diagnoza.
Po całej operacji dalej pieje do srt8 naprawdę super silnik. :ok:
Co do planów autora tematu czyli podróży w 5osób to pozostaje wygodny bus.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2017, 00:02

Za bardzo upalany :)
szybki napisał(a):Co do planów autora tematu czyli podróży w 5osób to pozostaje wygodny bus.
Land Cruiser J100?
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14033
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

05 Lip 2017, 06:49

szybki napisał(a):Tu jest ciekawostka która powinna być ostrzeżeniem dla optymistów... wysyspał się silnik tak na amen... co ciekawe byłem w warsztacie gdzie robi się tylko takie auta no i... mechanicy zrobili wielkie oczy bo pierwszy raz w życiu takie coś widzieli.

Z którego roku ten Jeep Srt i jaki ma przebieg jeśli można wiedzieć?
Jestem ciekawy bo znam człowieka, który posiada podobnego potwora a nie ma u niego lekko :)
velcapone
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 323
Zdjęcia: 104
Auto: Subaru Legacy
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna

05 Lip 2017, 09:20

mike napisał(a):Land Cruiser J100?

Nie ten budżet 100ka jest super, są wersje które mają na haku 6t, nie traci na wartości ale czy to będzie 100ka czy 120ka to i tak podróż w pięć osób+laweta będzie udręką dla tych co jadą z tyłu. I gdybyśmy pokonali te planowane 1600km z prędkością autostradową 130-140km/h to pół bidy ale z ciężkim autem jak rozwiniesz licznikowo 110km/h to już zaczyna być ostro.

velcapone napisał(a):Z którego roku ten Jeep Srt i jaki ma przebieg jeśli można wiedzieć?
Jestem ciekawy bo znam człowieka, który posiada podobnego potwora a nie ma u niego lekko :)


Nie powiem Ci na 100% ale jest to model przed liftem chyba 2007r.
Auto jest bezwypadkowe, z małym przebiegiem, bez modów chociaż już na półce czekało co nie co :D . Jedyna zagadka to atrakcyjna cena za jaką było kupione.
Aktualnie już jeździ, Panowie od przekładki silnika (szpenie od V8) chuchają na zimne i sami testują nowy silnik zanim koledze oddadzą auto. A uszkodzony silnik jedzie do mojego kumpla od V8ek na rozbiórkę.

I żeby nie było dalej uważam jeepa gc srt za fajny samochód w stosunku do ceny.
Zresztą kolega poszkodowany :) jako były użytkownik aut premium z eu dokładnie tak samo uważa. :D Jak twierdzi po serwisie V8 MB nic nie jest w stanie go zaskoczyć :mrgreen:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

05 Lip 2017, 18:40

A co myślicie o takim ?
[link do oferty na Olx wygasł]
bukas
Nowicjusz
 
Posty: 8
Prawo jazdy: 04 06 1996
Przebieg/rok: 21tys. km
Auto: Opel Vectra C
Silnik: 2.2 direct
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

05 Lip 2017, 20:17

bukas napisał(a):A co myślicie o takim ?
[link do oferty na Olx wygasł] ... kAAPi.html


Po co Ci diesel? mam rozumieć że lubisz ten dreszczyk emocji pt. "ile będzie kosztował serwis"... :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe