Zastępcze autko do 5k

30 Kwi 2017, 14:56

Dzień dobry,

Znalazłem się w trudnej sytuacji z tego powodu zwracam się do was z prośbą pomocy w zakupie nowego autka w cenie czapki gruszek. Jako iż jest to mój pierwszy post witam was serdecznie, przejdźmy do meritum.

Potrzebuję zastępcze wozidełko do pracy za 5000pln w grę wchodzą powiaty Legnicki, Świdnicki, Jaworski, Średzki.. Do pracy śmigam autostradą ok 30km w jedna stronę.

Ogólnie nie znam się na autach i mój światopogląd w tych tematach zamyka się na stereotypach. Znalazłem takie strupki:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

Warto zawracać sobie głowę? Czego szukać w tej cenie?
Ostatnio edytowany przez gazobeton, 30 Kwi 2017, 15:36, edytowano w sumie 1 raz
gazobeton
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Astra G
Silnik: 1.7DTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

30 Kwi 2017, 15:11

Odrzuć wszelkie stereotypy i szukaj tego co jest w dobrym stanie. Nie patrz na konkretną markę i model bo nic nie kupisz. W teorii mniejsze auto powinno być w lepszym stanie/troszkę młodsze.

Diesla bym odpuścił, szczególnie jeśli po ponad dwudziestu latach ma 260k przebiegu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli masz blisko to obejrzyj ale nie podpalaj się.
Akurat przy a4 zwróć uwagę na drogie w naprawach zawieszenie - zrobienie "dobrze" przodu będzie kosztowało 1/3 ceny auta
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

30 Kwi 2017, 16:54

Ja bym sobie darował zakup A4 do 5k gdzie samo przednie zawieszenie kosztuje około 1000zł z wymianą.. jeszcze diesel z tym magicznym przebiegiem :lol:

Masz kilka linków:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - przebieg pomijam..
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł] - takiej 80 możesz szukać bo do 5k kupisz spokojnie ładny egzemplarz jeszcze z pancernym 1.9TDI.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł] - bardzo rzadka wersja ale swoje spali..
[link do oferty na Olx wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

30 Kwi 2017, 19:40

Barol napisał(a):https://www.olx.pl/oferta/passat-b3-g60 ... 5c495ebc4e - bardzo rzadka wersja ale swoje spali.
może i Syncro, ale na pewno nie g60, bo ten drugi to 1.8 160 KM (jak TSI) :wink:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14094
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Kwi 2017, 22:21

Oglądałem tę A4 1.9TDI, kumpel "mechanik" przejechał się i mówił żeby brać, warto za 3.5k. Silnik OK, Hamulce OK, już wyciągałem portfel... i nie kupiłem. Wnętrze jak po safari nosorożców, w życiu czegoś takiego nie widziałem. Tam się działy jakieś ludzkie dramaty. Pod maską pajęczynki z kolorowych przewodów od żelazka, kieliszek paliwa w baku żeby za daleko nie pojechać i umyty silnik. Kolega był zachwycony sam chciał brać :D Trudno znalazł się inny chętny i łykną bez marudzenia.

@Barol
Vectra mi się podoba, mam do niej 50 km zbiorę parę z okolicy do przeglądu, i podjadę.
Renówka za daleko, Golf "za płotem" obadam. Audi też zobaczę Passat odpada OC paskudne, spalanie i też daleko.
gazobeton
Obserwowany
 
Posty: 2
Przebieg/rok: 26tys. km
Auto: Astra G
Silnik: 1.7DTI
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

01 Maj 2017, 16:23

Ludzie na widok Audi w TDI dostają takiej ślepoty, że to się w głowie nie mieści :ok: Znam takie przypadki w swoim otoczeniu.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

01 Maj 2017, 16:56

[link do oferty na Olx wygasł]
Butla na alledrogo 250 z przesyłką. Słaby punkt s40 to progi, trzeba sprawdzić. Warto tez przyjrzeć się zawiasowi z tyłu - stosunkowo "drogi" w naprawie.

[link do oferty na Olx wygasł]

Tak, wiem, że gdi
\/
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]

Nooo i na coś takiego trafiłem i mi się spodobało
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]



Nieczęsto przeglądam ogłoszenia w tej kasie i mam pytanie - dlaczego mondeło czy z benzyniakami można kupić poniżej 4k?
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

02 Maj 2017, 09:36

Butla butlą ale 10lat na gazie to spore wyzwanie dla silnika więc trzeba będzie się spodziewać remontu silnika albo problemów z funkcjonowaniem instalacji.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012