Zatankowana benzyna do 1.9 TDi 131KM silnik AVF

Zatankowana benzyna do 1.9 TDi 131KM silnik AVF

02 Cze 2016, 08:13

Witam, dolałem do 1/4 baku ropy, ok. 4litrow benzyny 95. Do tego dolalem do pelna ropy oraz litr mixolu. Przejechalem juz ok 400km i auto jezdzi normalnie ale ciezko odpala. Co warto zrobić?
karolaudi
Nowicjusz

Auto: Audi A4 B6

Re: Zatankowana benzyna do 1.9 TDi 131KM silnik AVF

02 Cze 2016, 12:39

Sporo tego mixolu dolałeś. Zatankuj do pełna ponownie nawet teraz powinno pomóc. Zbyt duża ilość mixolu działa negatywnie na układ wtryskowy i komorę spalania. Ty masz bak jak dobrze pamiętam 70 litrów :) więc nie dolewałbym więcej jak 100ml na cały i nie mixolu tylko półsyntetyka.
Benzyna jest sucha co też w tym momencie może pogarszać start silnika. Warto by było zatankować do pełna i zrobić sobie trasę wypalając to co masz w zbiorniku. Później możesz dodać jakiś dodatek czyszczący wtryski typu STP lub inny do diesla o podobnych właściwościach.

A na przyszłość pilnować co się tankuje :ok:
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3341
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

02 Cze 2016, 13:00

Dodatki do diesla czy benzyny w stylu STP, to nic innego jak nafta lotnicza/kerozyna ew. benzyna ekstrakcyjna i tego powinno używać się bardzo rzadko. Ty już masz w baku benzynę, zatem dolewać kolejnej, która jeszcze obniży smarność ropy nie ma sensu. Szczerze pisząc, to przy 4 litrach dolanej benzyny starczyłoby dolać ropy do pełna i to wszystko (w nawet nowych dieslach dopuszcza się dolewkę benzyny nawet 10% - tak się robi w Skandynawii i w Rosji). Nalałeś mixolu za dużo, także dolej do pełna paliwa typu verva lub innej marki premium - one są bardzo suche i odpowiednio rozcieńczą mixol.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

02 Cze 2016, 13:16

Właśnie mam dylemat. Mam poniżej połowy baku i nie wiem co zrobić. Czy dolać swieżej ropy i wymienić filtr paliwa czy przemęczyć to do rezerwy i wtedy dolać i wymienić.
karolaudi
Nowicjusz

02 Cze 2016, 13:25

Pierwsza sprawa - Unia Jewropejska średnio co 3 lata zmniejsza zawartość siarki w ropie w imię pseudo-ekologii, co oznacza że co 3 lata paliwa są bardziej suche i gorzej smarują układ wtryskowy. Z tego względu należy dolewać oleju do dwusuwów, ale nie Mixolu, tylko czerwonego oleju półsyntetycznego o specyfikacji JASO FC w ilości 250 ml na 60 litrów ropy. Mixol jest olejem mineralnym, spala się gorzej niż półsyntetyk, a do tego pozostawia sporo popiołu. Radzę tobie pozostałe pół baku uzupełnią ropą typu premium i normalnie jeździć, tam nic nie ma prawa się popsuć przy dolaniu 4 litrów benzyny.
Anjin
Aktywny

Auto: Peugeot

02 Cze 2016, 13:33

Wiem, bo do 2.5tdi v6 tankowałem benzyne na zime i było ok. A tutaj to odpalanie strasznie mnie martwi... ogolnie mam rozumiec ze to moze byc przez ten mixol?
karolaudi
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie? Jak dbać o turbosprężarkę w naszym samochodzie?
    Obecnie rośnie zainteresowanie kierowców samochodami o dużej mocy i małym zużyciu paliwa. Aby sprostać tym oczekiwaniom rynku, wiodący producenci samochodów więcej uwagi poświęcają projektowaniu modeli wyposażonych ...
    Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe? Jak sprawnie przebrnąć przez naprawy powypadkowe?
    Udział w wypadku lub stłuczce niesie za sobą lawinę konsekwencji. Najważniejsze jest życie i zdrowie uczestników zdarzenia, ale zaraz potem nasza uwaga skupia się na uszkodzonym samochodzie. Wyłączenie pojazdu z użytkowania ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Toyota TS040 Hybrid, bolid hybrydowy, lewy bok
      Autosacrum 2006
      Terenowe spotkanie na Bukowie
      Zawody Monster Truck w Polsce, 6