Zdjęcie z fotoradaru z Niemczech. Co zrobić?

01 Sie 2016, 15:55

Witajcie. Z góry przepraszam, jeśli dodałem post w nieodpowiedniej kategorii. Sprawa ma się następująco. Wracałem niedawno z Holandii i w Niemczech naciąłem się na fotoradar. Przekroczyłem prędkość o 29km/h. Nie mam zamiaru się migać od tego, bo wykroczenie popełniłem i jestem tego świadom. Zastanawiam się tylko czy jest jakaś szansa zmniejszenia kary? Dostałem właśnie pismo, które informuje mnie o popełnionym wykroczeniu, na razie bez podanej kwoty. Załączony został formularz, który muszę wypełnić danymi kierowcy, tj. mnie, czyli zarówno właściciela. Na jednej stron jest informacja w języku polskim, na której jest zapisane m. in. iż przed wydaniem decyzji o ukaraniu mnie, mam prawo zająć stanowisko w tej sprawie. Jest tam również następujący zapis, którego nie do końca rozumiem, mianowicie: "W przypadku naruszenia przepisów o dopuszczalnej prędkości maksymalnej...uwzględniono już na Pana/Pani korzyść wyznaczone granice tolerancji!" Jak mam ten zapis, te granice tolerancji i moją korzyść rozumieć? Co powinienem Im odpisać żeby jakoś złagodzić karę? Jestem osoba bezrobotną na dzień dzisiejszy i nie ukrywam, że ciężko mi będzie to zapłacić. Jakieś pomysły/rady? Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Zontas
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 17
Miejscowość: Bielsko-Biała
Prawo jazdy: 25 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Silnik: 1.9 jTD 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002

02 Sie 2016, 00:11

To jest jak z naszym taryfikatorem, nie ma ulg, u nich nie ma nawet widelek. Dopoki nie pojedziesz do Niemiec nikt scigac cie nie powinien. Mozesz ew. im napisac (gdy dostaniesz info o wysokosci mandatu), ze jestes bezrobotny i zaplacisz gdy bedziesz mial kase. Choc to niewiele tudziez nic zmieni. Niemiecka policja, jesli cie zatrzyma, poprosi o uiszczenie mandatu na miejscu.

Co do tolerancji: w Niemczech predkosc zmiejsza sie o 3% ze wzgledu na mozliwy blad pomiarowy. Pismo informuje, ze te 3% zostalo juz odjete.

Jesli to byl teren zabudowany to 70 eur, poza 80. Do tego oplata administracyjna 28,50 za dochodzenie - bo musza komus dowalic 1 pkt karny w swoim systemie (po szesciu tracisz mozliwosc prowadzenia u nich, punkty kasuja sie chyba! po 2 latach).
Aspirant
Obserwowany
 
Posty: 1
Auto: opel

02 Sie 2016, 13:12

No rozumiem. Czyli konsekwencje poniosę dopiero podczas kontroli w Niemczech. Słyszałem, że mogą zatrzymać mnie, po kontroli numeru rejestracyjnego, jeśli wyjdzie im iż jestem dłużny. Ale czy jeżeli sprzedam ten samochód którym tam byłem, to sprawa przestanie mnie dotyczyć?
Zontas
Początkujący
 
Posty: 152
Zdjęcia: 17
Miejscowość: Bielsko-Biała
Prawo jazdy: 25 01 2010
Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Alfa Romeo 156 Sportwagon
Silnik: 1.9 jTD 115KM
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2002
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...
    BMW Concept Active Tourer 2012
    Koncepcyjne BMW Concept Active Tourer o harmonijnych proporcjach wyróżnia się sportową elegancją, potwierdzając jednocześnie, że kompaktowe rozmiary, funkcjonalność oraz wszechstronność mogą iść w parze z dynamiczną ...