Znak Stop i linia bezwzględnego zatrzymania

24 Maj 2021, 16:15

Takie pytanie,
Przed skrzyżowaniem jest linia bezwzględnego zatrzymania czyli linia ciągła B12 za linią znak stop B20 i tuż za znakiem przejście dla pieszych. Wiadomo że trzeba zatrzymać pojazd przed linią, za przejściem dla pieszych przed samym skrzyżowaniem sama linia. Pytanie zatrzymanie pojazdu zgodnie z kodeksem ruchu drogowego przed linią b12 jest oczywiste, ale czy druga linia b 12 ma taką samą moc jak ta pierwsza czy ktoś jest to w stanie wyjaśnić nigdzie nie mogę znaleźć informacji na temat przepisów gdzie w kodeksie są regulacje aby nie narazić się na mandat.
Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Maj 2021, 16:18

Przed pierwszą linią jest znak przejście dla pieszych i znak stopu ale niżej nie ma tabliczki dotyczy tylko przejścia dla pieszych , czy ktoś zna wytłumaczenie tych znaków
Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

24 Maj 2021, 16:23

[Aby pobrać załącznik musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

25 Maj 2021, 09:25

Tidik napisał(a):linia ciągła B12 za linią znak stop B20
B-20 „Stop” i linia bezwzględnego zatrzymania P-12. Tak to wygląda.

Zatrzymanie powinno nastąpić w miejscu, gdzie jest namalowana linia bezwzględnego zatrzymania P-12, tuż przed tą linią. W przypadku tego skrzyżowania nie widać tej linii dokładnie i można się tylko domyślać że jest przed przejściem dla pieszych i tu trzeba się bezwzględnie zatrzymać.

W przypadku kiedy nie ma linii bezwzględnego zatrzymania (moim zdaniem w przypadku tego skrzyżowania można to tak zinterpretować), należy zatrzymać się w miejscu, z którego jest dobra widoczność w perspektywę drogi, przed którą ustawiony jest znak B-20 „Stop”. Znak ten nie zawsze jest ustawiony równo z linią. Moim zdaniem na tym skrzyżowaniu wystarczy zatrzymać się raz i ja bym to zrobił przed przejściem dla pieszych bo z tego co widać jest z tego miejsca dobra widoczność na skrzyżowanie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

25 Maj 2021, 13:35

Tak ale przed skrzyżowaniem jest jeszcze coś w postaci linii a raczej jej strzępków, co w takiej sytuacji zakładając że jest tam linia ciągła B12 czy ma taką moc jak znak stopu i jak interpretować kodeks drogowy w tej sprawie drugiego znaku B12 .
Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

25 Maj 2021, 13:42

Znaki poziome są niewyraźne więc musisz zatrzymać się raz, a czy to zrobisz przed pasami czy za to nikt Ci za to nie wlepi mandatu. Bezpiecznej będzie zatrzymać się przed pasami na wysokości znaku "STOP". Później już nie musisz jak będziesz miał wolne skrzyżowanie.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

25 Maj 2021, 17:22

No i tu jest problem Policja stoi 85 metrów dalej i pomimo zatrzymania zgodnie ze znakiem B20 i linią poziomą wlepia mandaty za brak zatrzymania na znaku stop załączę zdjęcie gdzie zwykle stoi Policja widok z drugiej strony owego skrzyżowania i ludziska płacą mandaty.
Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

25 Maj 2021, 17:28

Co więc na taki stan rzeczy Kodeks Drogowy
Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

25 Maj 2021, 17:40

Czy powinni się odwoływać w takich kwestiach czy są skazani na porażkę ? Zarzut to art 92 par1KW. Mnie się wydaje to naciągane ze strony Policji i kontrowersyjne, ale może się mylę.
Tidik
Nowicjusz
 
Posty: 7

30 Maj 2021, 16:43

Z tych fotek to nie ma czego wnioskować, bo tak naprawdę nic na nich nie widać. Zerknij czy na mapach google te miejsca wyglądają tak samo jak obecnie i ewentualnie zapodaj namiary. Zerkniemy jak wygląda to skrzyżowanie.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

31 Maj 2021, 08:13

Zrób tak jak napisał @MotoAlbercik lub podaj lokalizację tego skrzyżowania w mapach google.

Tidik napisał(a):No i tu jest problem Policja stoi 85 metrów dalej i pomimo zatrzymania zgodnie ze znakiem B20 i linią poziomą wlepia mandaty za brak zatrzymania na znaku stop
Moim zdaniem nie są w stanie z tego miejsca zobaczyć czy samochód zatrzymał się przed przejściem gdzie jest znak STOP.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

29 Lis 2023, 18:14

W jakiej maksymalnej odległości od poziomej linii stop (znak P-12) mogę się zatrzymać? W przepisach jest napisane “tuż przed” i “żeby ocenić ruch na skrzyżowaniu” – więc jaka jest maksymalna odległość – czy może to być np 2,5m czy 0,2m?
misza7
Obserwowany
 
Posty: 1

30 Lis 2023, 08:47

misza7 napisał(a):W przepisach jest napisane “tuż przed” i “żeby ocenić ruch na skrzyżowaniu” – więc jaka jest maksymalna odległość – czy może to być np 2,5m czy 0,2m?
Nie masz tu określonej odległości, po prostu musisz zatrzymać się przed linią. Stwierdzenie "tuż przed" mówi że ma być to zatrzymanie w bliskim sąsiedztwie linii. Ja myślę że można przyjąć odległość do około 1,5m i tu raczej nikt się nie powinien przyczepić.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9756
Zdjęcia: 34

30 Lis 2023, 11:15

misza7 napisał(a):W przepisach jest napisane “tuż przed” i “żeby ocenić ruch na skrzyżowaniu”

A gdzie to jest napisane? Bo nie umiem znaleść. Podaj artykuł i jaka ustawa. Bo ja znalazłem tylko tyle, że linia P12 wskazuje miejsce zatrzymania pojazdu w związku ze znakami pionowymi B20 i B32. Jeżeli zatem tak jest, to ta linia wskazuje ci, że nie możesz jej przejechać bez zatrzymania się. I tyle. Jeżeli zatrzymujesz się przed tą linią i nie widzisz sytuacji na skrzyżowaniu, to po zatrzymaniu się przed tą linią, ruszasz i powoli dojeżdżasz dalej aż będziesz widział czy możesz jechać dalej. I jak drogę masz wolną to jedziesz, a jak widzisz auta, to się ponownie zatrzymujesz. Najważniejsze jest, żebyś nie przejechał tej linii bez zatrzymania się.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000