Zwarcie z zapalniczki - prośba o pomoc

zwarcie z zapalniczki - prośba o pomoc

10 Lip 2011, 18:28

Witam ok tygodnia temu kupiłem ibizkę II 95r. Poprzedni właściciel zamontował sobie dodatkowe zegary podłączane do zapalniczki. Przed sprzedażą na szybko wyjmował sobie CB i radio (wszystko podłączone było do rozdzielacza) a zegary zamontował mi bezpośrednio do wtyczki od zapalniczki. Jak się okazało chyba słabo zaizolował i jak wczoraj chciałem włączyć zegary to doszło do zwarcia (z oparzeniem 3 stopnia). Od tej pory oprócz zegarów nie działa mi jeszcze oświetlenie wnętrza samochodu, prawdopodobnie radio (którego jeszcze nie mam) i przy każdym wyłączeniu stacyjki zerują mi się - licznik i godzina. Wymieniłem bezpiecznik ale niestety nic to nie pomogło. Niestety elektryk ze mnie słaby i nie mam pojęcia co się mogło jeszcze porobić. Jeżeli macie jakieś pomysły to był bym bardzo wdzięczny za opinie, choć podejrzewam że wizyta u elektryka mnie nie minie. Pozdrawiam Jacek
dudek560
Obserwowany

Auto: ibizaII 1.4 60KM 95 r

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

System 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami System 4Control z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami
    Łącząc system 4Control (4 koła skrętne) z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami, Renault w skuteczny sposób skoordynowało działanie dwóch kluczowych elementów z punktu widzenia zachowania samochodu ...
    Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione? Co zrobić gdy zderzenie jest nieuniknione?
    Wśród wielu kierowców można spotkać się z opinią, że w przypadku sytuacji awaryjnej – uderzenia w potencjalną przeszkodę (drzewo czy inny samochód), należy uderzyć bokiem auta. Nic bardziej mylnego! ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      S2020005