1 i 2 nie wchodzą - Opel Astra f

31 Mar 2015, 16:32

Dziś przydarzyła mi się dziwna sytuacja. Wracając z pracy na parkingu zakładu musiałem zawrócić na "trzy", po ruszeniu do przodu i cofnięciu samochodu na wstecznym było wszystko okej, niestety ze wstecznego nie mogłem wbić biegu 1 ani nawet drugiego. Wrzucałem na luz, gasiłem silnik i nic nie pomagało. Wszystkie biegi działały oprócz 1 i 2. Musiałem ruszać z 3 biegu aby normalnie dojechać.

Gdy dojechałem pod blok chciałem zaparkować wjezdzając tyłem na miejsce parkingowe. Po zatrzymaniu samochodu sprawdziłem po raz(10) czy mogę wbić biegi i udało się. Od razu pojechałem na stację zatankować i przy powrocie do domu raz mi się zacięła 1 i 2 jak wcześniej ale tylko na chwile.

Czy wiecie od czego moze to byc?
Szczerze powiem że nie chce jechac do mechanika i wydawac kase bo za miesiąc czasu zmieniam samochod a ten idzie do kasacji.

Nie wiem tylko czy awaria jest poważna czy raczej to jakieś zacięcie czy coś w ten deseń
Brumm
TomTomek
Początkujący
 
Posty: 86
Zdjęcia: 5
Miejscowość: Inowrocław
Prawo jazdy: 06 05 2009
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Renault Megane II
Silnik: 1.6 16V
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

01 Kwi 2015, 08:50

Do sprawdzenia połączenia drążka zmiany biegów ze skrzynią - jak tam pojawi się nawet minimalny luz, to biegi będą się blokować. I na to mi to wygląda.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Webasto dla samochodów elektrycznych
    Firma Webasto, znana z systemów ogrzewania i klimatyzacji stosowanych w większych samochodach i autobusach, a także szyberdachów i składanych dachów dla kabrioletów, rusza na podbój nowego ...