25 tys. Golf 5 vs Accord vs Hyundai i30

23 Lut 2015, 22:13

Cześć

Prosiłbym o ocene od 1-10, czterech kategorii każdego samochodu, bo po opinii na forum ciężko czasami cokolwiek wywnioskować ;p Dlatego, liczby oddadza najlepiej wasze opinie ;D

Nie zdecydowałem się na nic konkretnego, jestem owarty na wszystko. Jednak jeśli mam wydać te 25 tys. to wołałbym, żeby był to rozsądny wydatek. Stawiam głownie na Komfort jazdy/przyjemność i opłacalność kupna, naprawy i spalnie sprawą drugorzędną.

Dziennie 40 km, więc benzyna. 3-4 razy w roku większa trasa rzędu 3 tys km .

np.

BMW E46

Komfort jazdy/przyjemność: 8 ( Wnętrzne, frajda z jazdy) [Mala - Wysoka]
Koszty napraw: 8 [Małe - Duże]
Spalanie: 10
Opłacalność kupna: 5 ( tzn. czy nie lepiej poszukać czegos młodszego, mniej znanego jak i30 )

Móje typy to:

BMW 116
Golf V
Civic
Hyundai i30

Honda Accord
Mazda 6
BMW E46

Nie znam sie na samochodach, więc proszę o wyrozumiałość. Dzięki.
Same niemcy na allegro, nie wiedziałem, ze bede szukal "polskich" aut ;p
Decyzjado
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW

23 Lut 2015, 22:49

BMW 116
Komfort jazdy/przyczepność 3; beznadziejny komfort, radość (o ile można o takowej mówić przy takim silniku) - tylko na śniegu/piasku/mokrej nawierzchni
Koszty napraw - 2 (jeśli przyjmujemy, że im więcej pkt, tym niższe koszty)
Spalanie - 4
Opłacalność kupna - 1 (masz za mało $)

Golf V
Komfort jazdy/przyczepność - 3 (niczym się nie wyróżnia)
Koszty napraw - 7
Spalanie - 1
Opłacalność kupna - 2 (są lepsze auta w tej cenie)

Civic
Komfort jazdy/przyczepność - 9 (-1pkt za twardy zawias=niższy komfort)
Koszty napraw - 6, jednak trzeba to robić rzadko
Spalanie - 8.5
Opłacalność kupna - 10

Na Hyundaiach sie nie znam

Accord i Mazda podobnie jak Civ
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Lut 2015, 22:52

BMW komfort/przyczepność - 3, a civic 9? To ciekawe...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

23 Lut 2015, 22:55

Golfa odpuść, brak silników.
W zasadzie wszystkie kompakty przegrywają z Accordem i autami z tego segmentu, właśnie przez to.. :ok:
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lut 2015, 22:56

Co jest komfortowego w 1er? Ciasnota, ciasnota...ciasnota
Aha, no tak, przecież to RWD :roll:
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

23 Lut 2015, 23:11

Jeśli chodzi o moje preferencje co do modelu na ta chwile to kolejność leci następująco:

1. BMW E46 - bo wszyscy zachwalaja, polecaja, jednak troche stary no i to miałby być moj 1 samochód. Wyglada jakbym nie miał innego wyjscia ? ;p

2. Mazda 6 - niby wygląda i przyciaga, jednak czasami odrzuca. Rozmiar i cena rozsadna, jednak czasami zalatuje mi tanioscia.

3. Civic - wyglad ciekawy, ale czy to jezdzi normlanie?

4. Accord - jakos nie moge sie przyczepic, ale tez nie moge sie odczepic, cos chyba musialoby do mnie przemowic, bo accord ma ochote zdetronizowac mazde w moim rankingu ;p

5. Golf V - przemawia jedynie opinia starszych modelii, jednak wyglad srednio mi podchodzi.

6. BMW 116 - ciasno, siedziałem jako pasażer a mam 189 cm, wiec nie wiem jak z dlugimi dystansami i bagażami. Podoba mi się, jednak na chwile obecna bedzie mijalo sie z moimi potrzebami, moze kiedys ?

7. Hyundai i30 - młode roczniki to jedyny plus.
---

mike1735 napisał(a):Accord i Mazda podobnie jak Civ

W jakiej kolejnosci dla ciebie te samochody ida?
Mazda, Civic, Accord ? no i jak one wypadaja w starciu u ciebie z bmw e46 ?
Ostatnio edytowany przez Decyzjado, 23 Lut 2015, 23:18, edytowano w sumie 1 raz
Decyzjado
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak wytatuować samochód? Nietypowy poradnik
    Kiedy przychodzi czas, by stworzyć pierwszy w historii wytatuowany samochód, nie ma czasu na kompromisy. Symetryczny wzór nad tylnym zderzakiem, niewielki symbol nad kołem czy napis widoczny tylko dla wybranych ...
    Moto Sport & Tuning Show 2015 / relacja
    Pierwsze Targi Pojazdów Sportowych i Tuningu – Moto Sport & Tuning Show odbyły się w miniony weekend w Warszawie. Było to jedyne takie wydarzenie w Warszawie, gdzie można było zobaczyć samochody sportowe ...

23 Lut 2015, 23:15

BMW serii 1 nie w tym budżecie.
Golf jak sam stwierdziłeś bazuje na opinii poprzedników- ten już niczego nie jest wart.
BMW e46 niby stare? Dostaniesz z końca produkcji w Twoim budżecie.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

23 Lut 2015, 23:19

Koniu napisał(a):BMW e46 niby stare? Dostaniesz z końca produkcji w Twoim budżecie.

chodzi mi bardziej, ze stare w porownaniu w tym budzecie do mazdy, civica, accorda.
Decyzjado
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW

24 Lut 2015, 06:37

Wszystko ładnie, pięknie, ale...
Civic nie ten budżet, od biedy starczy na 1.4, który jeździ dużo gorzej od BMW 116. O 1.8 zapomnij, chyba, że lubisz wydawać kasę na mechaników.
Accord to tylko poprzednia generacja i to też nie za młody rocznik. Koszty napraw wysokie, ale auto bardzo trwałe (nie licząc problemów z wałkami rozrządu w autach z początku produkcji).
Golf V i BMW 116 tak jak napisali koledzy.
i30 - zero przyjemności z jazdy, zawieszenie pomimo, że twarde jak w Civicu buja jakbyś jeździł Francuzem, do tego potwornie głośne, jak dla mnie najgorsze auto z tego zestawienia razem z Golfem V.
Mazda 6 - dla posiadających garaż/fanów rdzy, poza tym też trzyma cenę. Mechanicznie trwałe, ale problemy z blachą w stosunkowo młodym aucie mogą wykończyć.
Z Twoich typów pozostaje więc E46 i będzie to najlepszy wybór biorąc pod uwagę Twoje wymagania. Koszty utrzymania duże (dla ludzi, którzy mają w zwyczaju dbać o auto i nie mam tu na myśli takich, którzy nie dbając o swoje i pasażerów bezpieczeństwo wrzucają do niego np. używane elementy zawieszenia znalezione na szrocie czy najtańsze, chińskie zamienniki), ale rekompensuje to przyjemność z jazdy.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Lut 2015, 06:45

mike - masz jakieś wąskie horyzonty chyba, bo na komfort składa się wiele różnych rzeczy i bmw bije na głowę civica - wygoda foteli, wyciszenie wnętrza, prowadzenie, zawieszenie itd. Ale faktycznie lepiej kupić chociażby E46 chyba w tym budżecie.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

24 Lut 2015, 09:59

jiGsaw napisał(a):na komfort składa się wiele różnych rzeczy i bmw bije na głowę civica - wygoda foteli, wyciszenie wnętrza, prowadzenie, zawieszenie itd.


Prawdę mówiąc ani Civic ani 1er nie są komfortowymi autami, ale co do powyższego masz rację - fotele, wyciszenie, prowadzenie i zawieszenie (belka skrętna w Hondzie vs. wielowahacz w BMW) są w jedynce o wiele lepsze. Nie zmienia to jednak faktu, że z uwagi na opisaną przez mike'a ciasnotę 1er to auto wyłącznie dla singla/pary bez dzieci, a w tym budżecie to już w ogóle można o nim zapomnieć.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

24 Lut 2015, 12:30

jigsawmasz rację, komfort to o wiele więcej czynników, jednak auta ciasnego z wygodnymi fotelami bym za takie nie uznał. Nie mam porównania, jeśli chodzi o jazdę (tylko jako pasażer w Hondzie, w 1er tylko siedziałem), więc tutaj jakoś walczył nie bd :)
Decyzjado napisał(a):W jakiej kolejnosci dla ciebie te samochody ida?

1. Accord
2. Civ ( przy WIELKIM szczęściu kupisz 1.8, ale generalnie tak jak napisał łysy)
3. Mazda
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14058
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

24 Lut 2015, 12:49

BMW e46 niby najlepsze, jednak najciezej bedzie dorwac cos zadbanego, wychodzi, ze ryzyko takie same jak przy pozostalych a nawet wieksze, biorac pod uwage popularnosc...

Ogolnie ciezko wybrac, bo golf za maly a znowu accord za duzy, bmw wyglada najrozsadniej lub czy jest jakas rozsadna alternatywa dla E46?
Decyzjado
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW

24 Lut 2015, 14:53

Vectra C, Mondeo Mk3, Sonata, Magentis. Pewnie tylko Vectra przejdzie bo reszta większa niż Accord.
Koniu
Forumowicz VIP
 
Posty: 18296
Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

24 Lut 2015, 15:14

Koniu napisał(a):Pewnie tylko Vectra przejdzie

nawet cięzko i do niej jest mi sie przekonac
zapytam tak, czy oplaca sie kupic bmw e49? czy starosc, naprawy i przyszly szybki spadek ceny tego auta bedzie zle zainwestowanymi 25 tys?
Decyzjado
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: BMW