4-5 tysięcy, a ekonomiczność i trwałość?

Re: 4-5 tysięcy, a ekonomiczność i trwałość?

08 Sty 2016, 00:01

Zasadniczo te 0.5l można traktować jako błąd pomiaru oraz zależną od stylu jazdy zmienną :wink:
Serdecznie zapraszam do lektury nowego poradnika nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm
mike
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 11
Miejscowość: Zawiercie|Kraków
Prawo jazdy od: 04 09 2013
Auto: Ford Focus Mk II
Silnik: 1.6 TDCI 109KM
Rok produkcji: 2008

08 Sty 2016, 00:08

W niektórych przypadkach tak, ja się opieram na raportach użytkowników z kilku stron (nie nie uznaję autocentrum za wyrocznię, tym bardziej, że przeważnie, gdy do danego silnika jest mniej niż te 30-40 raportów to już może być tak jak napisałeś błąd pomiarowy). Polecam stronkę spritmonitor.de jeśli ktoś trochę niemieckiego potrafi, jest tam dużo raportów, sam kiedyś porównywałem spalanie mojego samochodu oraz samochodu znajomego przy czysto mieszanej jeździe i wyniki były praktycznie stuprocentowo zgodne z powyższymi. ;)
Petento
Początkujący

Auto: VW Polo

08 Sty 2016, 22:23

7.5l ok ale mówimy o mieście czy jeżdzie mieszanej? Bo jeśli miasto to możesz co najwyżej kupić Seicento,moje 1.1 po mieście łyka około 7l pb.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Cyfrowe lusterko wsteczne Cyfrowe lusterko wsteczne
    Wprowadzając nowe rozwiązanie technologiczne: cyfrowe lusterko wsteczne dające doskonały obraz, Audi dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo jazdy. Rewolucyjna technologia jeszcze pod koniec tego roku znajdzie się w wyposażeniu ...
    BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle BMW 1 Coupe oraz BMW 1 Convertible Limited Edition Lifestyle
    Nowy pakiet wyposażeniowy Limited Edition Lifestyle świeci jeszcze jaśniejszym światłem dzięki walorom estetycznym BMW 1 Coupe i BMW 1 Convertible. Wchodzące w skład pakietu ekskluzywne dodatki wysokiej jakości zostały szczególnie ...

•  
    • Lexus RX FSport, 3
      Renault Vel Satis, wnętrze
      Porsche Boxster - Cayman Packages
      1/4 mili Bemowo