Audi A3 1.6 MPI dławi, szarpie po odpaleniu

13 Sty 2021, 14:19

Witam. Od zakupu Audi A3 1.6 MPI z silnikiem benzynowym zmagam się z dość uciążliwą usterką mianowicie gdy uruchamiam silnik wrzucam pierwszy bieg wypuszczam sprzęgło i wciskam gaz ( normalne płynne ruszanie) auto zamuli ( tak jakby go coś trzymało) mimo tego że gaz mam wciścięty obroty stoją w miejscu około 2 tys obr/min po czym następuje gwałtowne szarpnięcie a obroty dochodzą do 3 tys po czym redukuje do dwójki i po kłopocie. Dzieje się tak zarówno na zimnym jak i gorącym silniku i jak wcześniej wspomniałem tylko po odpaleniu. W samochodzie wymieniane były nastęepujące części: sonda lambda, świece, czujnik położenia wałka rozrządu, rozrząd oraz czyszczona była przepustnica nawet stosowanie wszelkich dodatków do benzyny nie poprawiło sytuacji. Komputer nie pokazuje żadnych błedów ani nie pali się żadna z kontrolek. Silnik 1.6 to prosta i znana jednostka a mimo tego żaden mechanik i elektromechanik nie był w stanie mi pomóc dlatego postanowiłem zasięgnąć porady na forum bo może ktoś z was miał podobny problem co ja i udało mu się go rozwiązać. Dla zainteresowanych tematem dorzucam filmik jak to wygląda w praktyce. Za odpowiedzi z góry dziękuję :)
Link do pobrania filmu:
https://www.szybkiplik.pl/TGnsiC5JTb
Sylwester94
Obserwowany
 
Posty: 2

13 Sty 2021, 14:59

Tak się dzieje tylko podczas jazdy na biegu kiedy silnik jest obciażony? Czy na luzie obroty wchodzą normalnie i tu jest prawidłowo jak dodajesz gazu?
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9785
Zdjęcia: 34

13 Sty 2021, 18:37

To szarpnięcie dzieje się na 1 biegu przy ruszaniu tylko po odpaleniu gdy startuje na światłach problemu nie ma a jeżeli chodzi o luz to zauważyłem że gdy dodaje gazu to obroty lubią się zawiesić no i jakby silnik nierówno pracował
Sylwester94
Obserwowany
 
Posty: 2

15 Sty 2021, 08:59

Proszę sprawdzić ciśnienie w cylindrach
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16271
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Renowacja zniszczonej skórzanej tapicerki
    Chciał bym się z Wami podzielić wiedzą na temat renowacji skórzanych tapicerek. Mam za sobą ok. 20 odnowionych foteli, kilka kanap tylnych, boczków drzwiowych oraz kierownic. Właściwie uczyłem się na własnych ...