Audi a4 1995r 1.6 ADP benzyna problem z układem chłodzenia

15 Gru 2007, 16:45

Temperatura chłodzenia powinna osiągać 90 stopni. Po krótkiej jeździe pod obiążeniem temperatura dochodzi do 110 st. W zbiorniczku wyrównawczym mam zbyt wysokie ciśnienie. Wymieniłem termostat, pompę wodną z obudową, zespawano pękniętą głowicę, jest sprawdzona, założona nowa uszczelka pod głowicą. Wszystko to nie przyniosło oczekiwanych efektów. Nadal zbyt wysokie ciśnienie w zbiorniczku, auto się grzeje. Czekam na wszelkie sugestie. Pozdrawiam daroslav15
daroslav15
Nowicjusz
 
Posty: 1
Miejscowość: skontowni
  • 26 Gru 2007, 13:34

    Ja mam podobny problem tylko mam zbyt niska temperature
    KrzysManUtd
    Nowicjusz
     
    Posty: 21

    29 Gru 2007, 19:07

    ciekawe czy powierzchnia bloku silnika w miejscu styku uszczelki z głowicą jest idealnie płaska.jezeli nie to ciśnienie przedostaje sie do układu w tym właśnie miejscu.czy ubywa Ci płynu chłodniczego?i z tym spawaniem głowicy to nie pochwalił bym.raz że nie ma na to żadnej gwarancji bo może i tak pęknac obok tego spawu a dwa to jest kosztowne.wykręć swiece i zobacz czy nie jest zanieczyszczona ta świeca przy której było dawne pęknięcie.jak tak to zapewne musisz szukać drugiej głowicy

    a wysoka temperatura bierze sie to stąd że cisnienie z cylindrów dostaje sie do układu chłodzenia i zapowietrza go
    chicken19
    Zaawansowany
     
    Posty: 554
    • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

      Skąd się biorą zniżki na OC?
      Skąd się biorą zniżki na OC? Zakres OC jest dokładnie taki sam w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Nieco inne mogą być natomiast zniżki na OC przyznawane przez konkretnych ubezpieczycieli. Ci rządzą się swoimi prawami ...