Audi TT 8N czy Golf V GTI

25 Lis 2022, 20:00

Cayenne napisał(a):przy ostrzejszym przyspieszaniu bo na prawdę dzik na drodze tak go ciągnie lewo/prawo o co chodzi? problem ze zbieżnością?
tak już poprostu jest w autach grupy vag (nie tylko ale przede wszystkim)
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

25 Lis 2022, 21:43

Grunt żeby na mokrym nie było efektu wheel-hop jak w Ceedach... To że lekko ściąga na bok jest normalne.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

26 Lis 2022, 01:07

Podjechać na geomterię, albo SKP, do sprawdzenia luzy, może też przekładnia nie dawać rady powoli i też będzie taki efekt.
Trevor
Zaawansowany
 
Posty: 681
Prawo jazdy: 09 10 2010
Przebieg/rok: 14tys. km
Auto: Opel
Paliwo: Benzyna

26 Lis 2022, 18:47

szybki napisał(a):To na co miał te 50 faktur ? Sporo

Tam były różne rzeczy, wymiana chłodnicy, zacisku hamulcowego, coś tam też zawieszeniem, zawór sterujący turbiną, czujnik bodajże temperatury, opony - komplet z zeszłego roku, sporo tego ale może to znak że doinwestowany egzemplarz?
To o czym piszecie to jest dziwne bo mamy w robocie Ducato w dieslu 130 koni bodajże, tam pewnie z 300 Nm będzie? napęd przód bo chyba to nie jest tył? i nie czuje się żeby tak ciągnał.
No chyba że faktycznie w innych koncernach tego się nie odczuwa tak bardzo.
Cayenne
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Stilo
Paliwo: Benzyna

26 Lis 2022, 19:11

żart? porównujesz osobówe że słabym busem? bez jaj
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16208
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

26 Lis 2022, 21:02

Cayenne napisał(a):sporo tego ale może to znak że doinwestowany egzemplarz?

Może tak.
Cayenne napisał(a):To o czym piszecie to jest dziwne bo mamy w robocie Ducato w dieslu 130 koni bodajże, tam pewnie z 300 Nm będzie? napęd przód bo chyba to nie jest tył? i nie czuje się żeby tak ciągnał.

Porównanie :lol:
Cayenne napisał(a):No chyba że faktycznie w innych koncernach tego się nie odczuwa tak bardzo.

Nie wiemy co jest dla Ciebie złe co dobre. Do tego wystarczy że auto było na letnich gumach o tej porze roku i tak mogło się dziać.
Powodów nie ma co wymieniać bo mogło ich być sporo.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Kierowcy kontra dziurawe drogi
    Odwilż i wahania temperatur wyjątkowo sprzyjają powstawaniu ubytków w nawierzchni ulic. Uszkodzony asfalt, straszący głębszymi bądź płytszymi dziurami, to prawdziwe utrapienie kierowców o tej porze roku. Nieuważna ...

26 Lis 2022, 22:34

No dobra ale czy jeśli jest nawet taki bus, przecież to nie jest tir, to spory moment też może go ciągnąć, a jednak tak się nie dzieje.
No dla mnie dobre jest to żeby był sprawny egzemplarz, żeby nie trzeba było trzymac kurczowo kierownicy i się bać że się uderzy w coś bo odbije, z resztą trochę dziwne jest to że to ma raptem 200 koni a nie 400.
Cayenne
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Stilo
Paliwo: Benzyna

26 Lis 2022, 22:43

Cayenne napisał(a):No dobra ale czy jeśli jest nawet taki bus, przecież to nie jest tir, to spory moment też może go ciągnąć, a jednak tak się nie dzieje.

Nie ciągnij tego tematu :cry:
Cayenne napisał(a):No dla mnie dobre jest to żeby był sprawny egzemplarz, żeby nie trzeba było trzymac kurczowo kierownicy i się bać że się uderzy w coś bo odbije, z resztą trochę dziwne jest to że to ma raptem 200 koni a nie 400.

Przejedź się innym autem chociaż możliwe że będzie inna droga/opona a może strojenie i wrażenia też będą inne.

Generalnie fwd to to fwd.

i taka sugestia za rwanie kiery nie odpowiada moc tylko niut i sposób jego przyrostu :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Lis 2022, 13:56

Panowie, oglądałem wczoraj Audi TT, rozczarował mnie ten samochód strasznie, niedość że nie jechał wcale to jeszcze w środku ciasnota i słaba widoczność.
Trzesczące plastiki, ogólnie słabo.
Ale ta moc mnie zastanawia, golf by go wziął na dwójce z palcem w nocniku.

Golf jedzie tak jak powinien jechać a to Audi jakby albo niedomagało coś albo te silniki tak słabo generowały niuton.
Także chyba się wyleczyłem z Audi TT :mrgreen:
Wart dla mnie max 10 tys, a golf każdej kasy. W golfie się czułem bardziej jak w sportowym aucie niż w Audi TT.
Cayenne
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Stilo
Paliwo: Benzyna

29 Lis 2022, 14:10

Cayenne napisał(a):Panowie, oglądałem wczoraj Audi TT, rozczarował mnie ten samochód strasznie, niedość że nie jechał wcale to jeszcze w środku ciasnota i słaba widoczność.
Trzesczące plastiki, ogólnie słabo.


To jest zwykły roadster klasy ekonomicznej więc czego chcesz w tym typie auta ? Dużych okien ? Przestrzeni ?
Cayenne napisał(a):golf by go wziął na dwójce z palcem w nocniku.

By go wziął czy go wziął ?
Ogólnie tak jak już tu było mówione 50razy tsi inaczej buduje charakterystykę względem starego 1,8t już nie wspominając o tym że w przypadku 1,8t vs 2,0t jest różnica pojemności i to całkiem spora.
Cayenne napisał(a):Wart dla mnie max 10 tys, a golf każdej kasy.

Chłopie nie przesadzaj z tym golfem bo nie masz w tym doświadczenia. Jest to zwykłe auto które może bym rozważał do codziennego tłuczenia gdyby bardziej lubił się z lpg. Nic więcej.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

29 Lis 2022, 14:12

Cayenne napisał(a):nie jechał wcale


A czego oczekiwałeś po starym 1.8T? Mało który trzyma serię, ze 150-180 potrafi się zrobić 100 KM bo jedzie na awaryjnych parametrach, w sumie sie nie dziwię jak taka przepływka padnie to się nie chce kupować oryginału :mrgreen:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

29 Lis 2022, 15:37

No 100 koni to by była masakra, jechałem jednym autem i drugim i golf bezapelacyjnie dużo lepszy pod chyba każdym względem.
Poza tym niby golf też już wiekowy, to nie nowe auto, a jechał dużo lepiej.
Czyli sytuacja skrajnie sie odwinęła auto które dla mnie było "takie se" stało się na prawdę dobrą opcją, a to co brałem pod uwagę czar prysł niestety.
Może jeszcze jedno TT obejrze ale nie wiem czy jest sens.

szybki napisał(a):Chłopie nie przesadzaj z tym golfem bo nie masz w tym doświadczenia.
z czym nie mam doświadczenia?
Cayenne
Nowicjusz
 
Posty: 13
Auto: Stilo
Paliwo: Benzyna

29 Lis 2022, 17:48

Jak już rozwazasz vaga z TSI to pomysl o Leonie 1P FR.

Silnik bliźniaczy, a samo auto zarowno pod względem wizualnym jak i prowadzenia zostawia golfa daleko w tyle.
Minus taki że w srodku plastikowo i trzeszczy, ale jak pojeździsz trochę po zakrętach to nie będziesz o tym myślał

Budżet w sam raz na zadbanego przedlifta z 2.0TSI 200km (unikaj tylko polifta bo tam już silnik ma 211km i poważne wady)
Raziel11
Stały forumowicz
 
Posty: 1452
Zdjęcia: 20
Miejscowość: Wałbrzych
Prawo jazdy: 21 03 2016
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Seat Leon 1P / Cupra R
Silnik: 1.6 MPI / 2.0 TSI
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna

29 Lis 2022, 22:36

Cayenne napisał(a):Może jeszcze jedno TT obejrze ale nie wiem czy jest sens.

Bez sensu. Ten rodzaj auta Ci nie odpowiada.

Cayenne napisał(a):czym nie mam doświadczenia?

No chyba doświadczony drajver nie napiszę że golf 5 GTI jest wart każdej kasy :D
Cayenne napisał(a):Wart dla mnie max 10 tys, a golf każdej kasy
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10361
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

30 Lis 2022, 08:45

Jechałeś jakimś trupem. 1.8T jeżeli jest zadbane i ma wszystkie parametry zachowane naprawdę potrafi ładnie jechać - fakt wiąże się to ze spalaniem.
W Audi TT chyba chodzi dokładnie o to co dostajesz w tym samochodzie - rozczarowuje prowadzenie i zawieszenie - reszta jest wpisana w model. Bardzo ciężko kupić coś zadbanego z normalnym przebiegiem.
Przeglądy aut przed zakupem, cała Polska - Oficjalny partner forumsamochodowe.pl
motozakup
Autoexpert
Awatar użytkownika
 
Posty: 1262
Zdjęcia: 51
Miejscowość: Cała Polska
Auto: Nie mam