Auto do 25k benzyna

09 Lis 2015, 00:58

Witam wszystkich ;)
Jestem tutaj nowy, przejrzałem sporo tematów na forum, zaczęrpnąłem trochę informacji ze sporej części tematów w tym dziale z ostatnich dni i chciałbym zapytać co myślicie o propozycjach.
Kwota to max 25 000, im mniej tym lepiej, ale bez przesady.
Region to Trójmiasto +/- 100 km nie będzie problemem (wiadomo, że może być dalej, ale czy dla laika jest sens...)
Samochód nie będzie dużo jeżdżony stąd wchodzi w grę tylko benzyna.
Samochód dla taty. Ja osobiście będę nim jeździć co najmniej 2 dni w tygodniu ~13 km w jedną stronę, miasto, kawałek drogi (2-3 km) to droga ułożona z płyt, miejscami nie ma tych płyt i występują "drobne" nierówności, dlatego wolałbym uniknąć samochodów wrażliwych na polskie warunki.
W weekend standardowo "po bułki do sklepu".
No i wiadomo, że czasem dojdzie jakaś trasa czy coś w tym stylu :)
Rocznie przebieg raczej poniżej 10 k, dlatego radziłem tacie nie szukać nie wiadomo jakich nowości skoro auto będzie mało jeździć i tracić na wartości leżeniem. Obecnie mamy Skode Fabie I 2003 rok, pierwsza rej. 2004. Auto sprawuje się bardzo dobrze, mało awaryjne i szukamy coś w tym stylu, tylko, że raczej nowsze. Jedyne wady, które można odczuć to na trasie... Brak wygody dla 5 osób. Po prostu za mało miejsca. Dlatego może być auto z większym wnętrzem. I zapomniałbym, lepiej by było 5 drzwiowe, choć to nie priorytet.

Na początek podam typy, które mam narazie na oku. Chciałbym wykluczyć te "najgorsze" jednostki dla naszego przypadku:
1) Fiat Bravo 120 km
2) Peugeot 308
3) Opel Vectra C
4) Opel Astra H - ten mi się podoba, tylko pytanie czy wersje z 170 km, 2.0 to nie za dużo jak na tak mała eksploatację? I jak w środku wygląda przestrzennie?

Wiadomo, że im mniej będzie palić tym lepiej. Chciałbym też zrobić sobie zestawienie cen części, które prędzej czy później trzeba wymienić, ale to dopiero jak zbiorę parę samochodów nad którymi się będziemy decydować.
Jestem laikiem, więc proszę o wyrozumiałość.

ed: dodam, że jest możliwość sprowadzenia czegoś z Niemiec o ile jest sens.
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

09 Lis 2015, 08:41

Niestety 308 ma takie sobie benzyniaki. 1,6/120KM ma problemy ze zmiennymi fazami rozrządu, a 1,6THP z łańcuchem rozrządu.

Co do Astry 2,0T, to nie ma przeciwwskazań jak się dużo nie jeździ - grunt to chłodzić turbinę, bo jeździe.

Bravo dobry silnik :ok:

Ode mnie Kia Cee'd i Hyundai i30
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

09 Lis 2015, 20:32

Zatem peugeot'a usuwam z listy. Jakieś konkretne wersje do tych dwóch samochodów, które dorzuciłeś od siebie? Czy wszystko jedno?

A jak Vectra wygląda? Brać pod uwagę?
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

09 Lis 2015, 21:45

Obydwa to bliźniaki. Ogólnie wszystkie silniki są udane ale ja skupiłbym się na 1,6. Lubi LPG i znacznie lepiej radzi sobie w trasie. W dodatku ma 6 biegów co niektórzy uważają za zaletę.
Skupić się należy na autach z czeskiej fabryki (2009r), bo są bardziej dopracowane i mają wyeliminowane kilka wpadek wieku dziecięcego. Hyundaia poznać można po czarnych kloszach przednich reflektorów.

Vectrę spokojnie możesz brać pod uwagę, bo w tej cenie będzie bardzo ładny polift. Najlepiej skupić się na 2,0T, bo 1,8/140KM już tak nie lubi LPG jak słabsza wersja z przedlifta.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

10 Lis 2015, 02:24

LPG nie będzie montowane, więc...1.8 vectra może być? :D

dzisiaj może będę miał więcej czasu to poprzeglądam jakieś oferty

ed: a jak wygląda z awaryjnością tych wszystkich wymienionych tutaj samochodów? Które najlepiej się prezentuje bazując na jakimś doświadczeniu, które raczej posiadasz :)
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

10 Lis 2015, 08:18

może być ;)

ciężko stwierdzić, które aut będzie mniej awaryjne, bo to zależy od konkretnego egzemplarza i ten sam model może się na tym polu różnić. Vectra będzie trochę droższa w użytkowaniu, bo to jednak segment D
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Upał za kierownicą
    Drażliwość, uczucie zmęczenia, utrata koncentracji i związany z tym opóźniony czas reakcji – to tylko niektóre z konsekwencji wpływu upału na kierowcę. Pomóc może rozsądnie używana klimatyzacja, ...

11 Lis 2015, 00:35

Do listy dorzucam Forda Focusa mk2 :ok: szukaj 2.0 Ghia, bo 1.6 trochę słabe, mnóstwo aut z badziewnym wyposażeniem i po flotach :)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

11 Lis 2015, 18:19

dzida napisał(a):Bravo dobry silnik :ok:

A jak wygląda Bravo z LPG? Jest ok, czy raczej unikać ofert samochodów z LPG? (wiem, że jeden może być ok, ale może być jakaś instalacja zrobiona przez Mietka w piwnicy przy latarce..)


ed: dodałem właśnie focusa do listy poszukiwań. Wizualnie jest ok.
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

11 Lis 2015, 18:23

Osobiście wolałbym kupić auto bez LPG i samemu założyć - przynajmniej wiesz co masz i ile jeździ już na gazie/ Silnik Fiata lubi gaz.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Lis 2015, 20:28

Może ktoś powiedzieć coś o Nissanie Note? Godne polecenia?

Wracając do astry H, jakieś konkretne są "lipne"? czy generalnie wszystkie razem z w/w 2.0T są ok?


edit: VW Jetta? Jak to autko wygląda?
Ostatnio edytowany przez Rafik7, 16 Lis 2015, 21:05, edytowano w sumie 1 raz
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

16 Lis 2015, 20:54

w sumie wszystkie są ok ale 1,4 i 1,6 brakuje mocy
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

16 Lis 2015, 21:21

Tata raczej nie będzie się nim ścigać, więc pod maska nie musi mieć dużo.
Generalnie Astry spodobały mu się. Szukałem Bravo, ale dużego wyboru nie ma. Mało tych aut na sprzedaż w okolicy, a kupowanie od komisów sprowadzanych aut z mojego punktu widzenia jest trochę ryzykowne.
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

19 Lis 2015, 23:25

Nikt nie wie jak wygląda Nissan Note oraz VW Jetta na tle wymienionych tutaj aut? :(
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam

20 Lis 2015, 08:26

Note tandetny środek ale obszerne wnętrze przy małej wielkości zewnętrznej. Silniki są ok ale nie jest to jakiś demon prędkości, bo auto do tego nie służy.

Jetta to Golf V, a Golf V nie miał dobrych silników prócz 1,6 (zamula i dużo pali) i 1,9TDI (ciężko znaleźć)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

20 Lis 2015, 16:08

Rozumiem, dzięki.
Jakby patrzeć przez przyzmat jakość/cena to Note jest ok? Chodzi mi o to, czy auto ma adekwatną jakość do ceny rynkowej. :)
Rafik7
Nowicjusz
 
Posty: 15
Auto: Nie mam