Benzyna 25-35 tys Hatch/sedan

27 Gru 2016, 20:03

Witam, poszukuję auta na śląsku :)

Do tej pory jeździłem "damską" Cliówką 75KM, szału nie ma ale auto nauczyło pokory, chciałbym teraz coś z przynajmniej 100-120KM i od minimum 1.6 silnik i jakimś fajnym wyposażeniem. Podsumowywując:

Budżet: do 35 tys
Rejon: Śląsk
Marka: Każda
Marzenie na obecny moment: Ibiza IV, Leon FR, Scirrocco, Focus
Silnik: min. 100KM, min 1.6
Wymagania: fajne wyposażenie
Nadwozie: Hatch lub mniejsze sedany
Rok: od 2006 w górę


Nie mam pojęcia czy szukać wolnossącego czy uturbionego. Rozważam, że kiedyś mógłbym to auto zagazować ale na chwilę obecną jestem LPG lajkiem i nie wiem kiedy jednostka jest dobra do gazu, a kiedy nie.
aesd
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 22 09 1993
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

27 Gru 2016, 22:20

Poczytaj o problemach w silnikach tsi/tfsi (ibiza, leon, rocco) +mają bezpośredni wtrysk czyli montaż lpg praktycznie odpada. Swoją drogą to po scirocco za 35k nie spodziewałbym się niczego dobrego
Focus ok, masz fajny silnik 1.6/125
Fiat bravo t-jet/multiair
Jako mały sedan volvo s40
jest też laguna mk3 jako bardzo ciekawa opcja
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Gru 2016, 16:10

W przypadku podatności na LPG na co patrzymy? Wiem już z twojej wypowiedzi, że wtrysk powinien być pośredni. A jak z punktowoscią? Jak ma się MPI do SPI jeśli chodzi o lepszy materiał na zagazowanie?


O wadach silników TSI/TFSI wiem nie wiele, na pewno słyszałem o rozrządach, które się rozciagają, aczkolwiek w zamian mamy łańcuch więc jakimś świszczeniem zdąży nas ostrzec, że czas na zmianę, zanim nam dojdzie do kolizji.

Scirrocco sobie jednak odpuszcze, moze za 5 lat :)

Focusy mi się podobają, ale jednak wolę VAGa, łatwiej trafić na "nie-poflotowy" egzemplarz. W dodatku bardzo mało jest tych wersji 125 konnych które polecasz :O

Bravo mi się bardzo podoba, ale o ile o multiairach słyszałem wiele dobrego to t-jety są mi praktycznie obce. Upychają po 150koni w 1,4 silnikach, troche mnie to przeraża. Może podąrzam za stereotypami ale jak dla mnie silnik 1.4 nie powinien miec wiecej niz 105 koni zeby to jakoś się trzymało

Laguna piękna ale za duża.
aesd
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 22 09 1993
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

28 Gru 2016, 17:08

A 1.4tsi 140/170 to juz ok?
Samochód po flocie wcale nie musi być gorszy niz prywatny. Te auta są zwykle regularnie serwisowane w aso, nawet najmniejsze stuki puki to wizyta w serwisie. Ma być w dobrym stanie bo ma pracować a nie rozkraczyc się na drodze. To mówię ja, wieloletni użytkownik samochodów służbowych.
SPI praktycznie juz nie istnieje we współczesnych autach
Multiair to t-jet ze zmodyfikowaną głowicą - o tym doczytaj bo glowy nie dam.
Co do tsi - chlanie oleju, czasami w kosmicznych ilosciach oraz osadzanie się nagaru w głowicy (ale to juz prawie kazdy bezposredni wtrysk)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

28 Gru 2016, 19:53

Jak masz trochę sportowe zapędy to pomyśl o Hondzie Civic 1.8 140 koni.
tomekdk
 

28 Gru 2016, 21:23

Poczytaj o poflotowcach https://www.forumsamochodowe.pl/nowa-jakosc-aut-poflotowych-vt97851.htm

T-jet lepszy od MA, bo w tym drugim może być już do wymiany ten moduł, q to wydatek ok 3k
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

28 Gru 2016, 22:51

Również polecam Civic VIII z silnikiem 1.8 . Niezawodna jednostka dobra moc jak na tą budę . Jedyny mały dla mnie minus to troszkę sztywna ;)
Omenariusz
Początkujący
 
Posty: 70
Prawo jazdy: 15 12 2000
Auto: Civic VIII 1.8 Ufo

29 Gru 2016, 13:47

Omenariusz napisał(a):Jedyny mały dla mnie minus to troszkę sztywna


"Troszkę"? :D Bywam czasem na Śląsku (na szczęście służbowym, "miękkim" autem) i z uwagi na jakość tamtejszych dróg odpuściłbym Civici czy Seaty - szkoda kręgosłupa.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

29 Gru 2016, 14:07

Śląsk najlepsze drogi w PL


[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
aesd
Nowicjusz
 
Posty: 49
Prawo jazdy: 22 09 1993
Przebieg/rok: <1tys. km
Auto: Nie mam

29 Gru 2016, 17:34

Mam taką Mazdę 3 ... niestety lepszych doznań jezdnych dostarcza Civic. Do tego silnik 1.8 140 koni i 6 biegów. Miałem Civica na miesiąc czasu, testowałem spalanie i było mniejsze w ... Hondzie.

A ogłoszenie:
"Samochód świeżo sprowadzony od właściciela prywatnego."
- tak tak, oczywiście :D

"Samochód nie posiada korozji zarówno na nadwoziu jak i podwoziu."
- chyba, że zamalowali podwozie jakimś biteksem, czy czymś, bo ślady rdzy na elementach podwozia to norma.

"Transport pod wskazany adres na terenie śląska bez ryzyka GRATIS!!!"
- jeśli samochód nie jest zarejestrowany i ubezpieczony to zawsze jest ryzyko.

A jeśli jesteś zainteresowany Mazdą to wbijaj tutaj:
http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 50511&f=92
Mazda od 2006 roku prowadzi elektroniczną książkę serwisową, która jest dostępna, także można sprawdzić wpisy.
tomekdk
 

29 Gru 2016, 21:21

łysy30 napisał(a): Bywam czasem na Śląsku (na szczęście służbowym, "miękkim" autem) i z uwagi na jakość tamtejszych dróg odpuściłbym Civici czy Seaty - szkoda kręgosłupa
eee tam, tragedii nie ma :D
No chyba że w DG, bo tam idzie dostać białej gorączki jak zaczniesz jeździć po przejazdach tramwajowych czy drogach pamiętających Towarzysza G :naughty:

Z podlinkowanych najlepiej wygląda ta bordowa Fiesta, ale niestety już nieaktualna. Następnie ta w bieli, Astra ze sławnego AAA, więc raczej dałbym sobie spokój (poza tym jakoś wybitnie nie wygląda no i silnik sałbiutki)
mike
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14104
Zdjęcia: 15
Miejscowość: Zawiercie|Śląsk
Prawo jazdy: 04 09 2013
Auto: Lexus ES 330
Silnik: 3.3 V6 228KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2004

30 Gru 2016, 09:05

mike napisał(a): łysy30 napisał(a):
Bywam czasem na Śląsku (na szczęście służbowym, "miękkim" autem) i z uwagi na jakość tamtejszych dróg odpuściłbym Civici czy Seaty - szkoda kręgosłupa

eee tam, tragedii nie ma :D

Ja śmiem twierdzić, że drogi w Polsce B są teraz lepsze niż na "zachodzie" :)
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

30 Gru 2016, 09:44

dzida napisał(a):Ja śmiem twierdzić, że drogi w Polsce B są teraz lepsze niż na "zachodzie"


Potwierdzam, szczególnie w Twoim województwie jest pod tym względem świetnie. Pomijając autostrady i świeżo wyremontowane krajówki w śląskim drogi są okropne - chyba tylko na Ukrainie widziałem większe dziury.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna