Błąd w testach na prawo jazdy ?

10 Kwi 2013, 16:51

Witam.
Nie wiem czy odpowiedne miejse na takie pytanie, ale lepszego nie znalazłem.
Jutro egzamin a nie rozumiem dlaczego tu mam błąd.
1.
Zdjęcie
2.
Zdjęcie
3.
Zdjęcie
4.
Zdjęcie
5.
Zdjęcie
6.
Zdjęcie
Meeki
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

11 Kwi 2013, 15:13

1. Zaznaczyłeś, że prawidłowa odpowiedz to NIE. Natomiast powinna być TAK. Dlaczego? Dlatego, że jesteś na drodze z pierwszeństwem przejazdu - znak D1 - droga z pierwszeństwem przejazdu( nad znakiem oznaczającym przejście dla pieszych ). Oprócz tego jak popatrzysz uważnie, to od strony czerwonego samochodzika jest znak A7 - ustąp pierwszeństwa przejazdu.
2. Powinno być TAK - dojeżdżasz do skrzyżowania o ruchu okrężnym ( znak C12 ) i masz znak A7 ustąp pierwszeństwa. Tak więc zanim wjedziesz na to rondo musisz przepuścić wszystkie samochody, które po nim jadą - par.36 pkt.2 rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałów drogowych.
3.Szkoda, że nie można tego puścić trybem video, bo trudno stwierdzić z obrazka o co chodzi. Ale - jeżeli to rondo ma 3 pasy cały czas, a ty jedziesz pasem środowym i chcesz zjechać z ronda ( nawet, jeżeli ze środkowego pasa można zjechać z tego ronda - środkowy pas jest do i zjechania z ronda i do kontynuowania jazdy po rondzie , to musisz albo zmienić pas na prawy albo ten prawy pas przeciąć. Zmieniasz zatem pas ruchu, więc musisz ustąpić pierwszeństwa wszystkim samochodm na tym prawym pasie. Natomiast jeżeli to rondo wygląda tak, że ma trzy pasy ruchu, ty jedziesz środkowym i przy wyjeżdzie z ronda ten prawy pas się kończy i pas środkowy, kórym ty jechałeś zmienił się w pas prawy, to nie masz obowiązku ustępowania tym samochodm, które chcą na rondo wjechać. Generalnie odpowiadajać na pytanie, to powinno ono brzmieć TAK. Ponieważ przecinasz pas prawy, a więc zmieniasz pas.
4. Powinno być TAK. Masz czerwone światło i zieloną strzałkę. Masz więc się zatrzymać i dopiero wtyedy możesz kontynuować jazdę. Oczywiście jeżeli nikomu nie wjedziesz pod maskę - wszystkie inne samochody mają oczywiście pierwszeństwo przed tobą - czerwone światło z zieloną strzałeczką nalezy traktować jak znak STOP - par.96 pkt.1 Rozporządzenia w sprawie znaków i sygnałó drogowych.
5. Powinno być TAK - znak C12 oprócz tego, że wskazuje iż jest to skrzyzowanie o ruchu okrężnym wskazuje równocześnie strzałkami w którym kierunku ruch się odbywa - par.36 pkt.1 rozporządzenia jak wyżej.
6.Powinno być NIE - na tym odcinku można się poruszać z prędkością do 70 km/h. A nie do 60 km/h. Pytanie lekko podchwytliwe. Oczywiście można jechać 60km/h. Ale nie więcej jak 70km/h. W tym pytaniu należy zwrócić uwagę na przyimek "do".
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

11 Kwi 2013, 19:40

Hahah ciesze sie że tyle sie rozpisałeś i że chciałeś mi pomóc ale te odpowiedzi z żółtą ramką to są ktore zaznaczyłem a ten krzyżyk oznacza że to zła odpowiedź ;)
Meeki
Nowicjusz
 
Posty: 7
Auto: Nie mam

12 Kwi 2013, 15:57

Jeżeli więc odpowiedzi, które ja napisałem są złe wg tego testu, to albo coś jest nie tak z testem, albo robił go ktoś, kto nie ma pojęcia o przepisach.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

13 Kwi 2013, 09:36

To nie są pytania z testów, a odpowiedź kolega otrzymał na innym forum...
MotoAlbercik napisał(a):robił go ktoś, kto nie ma pojęcia o przepisach.

Dokładnie...
silvo44
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2893
Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy: 01 09 1983
Auto: TOYOT YARIS III
Silnik: 1,0
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2011
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Toyota AYGO 2018 po modernizacji
    Nowe AYGO zachowuje rozpoznawalny znak X z przodu, który teraz stanowi mocną, trójwymiarową strukturę. Nowy projekt przodu auta otrzymał przeprojektowane przednie reflektory w stylu Keen Look ze zintegrowanymi ...
    Toyota zmienia świat
    Toyota jest znana w świecie motoryzacji jako innowator, który ma odwagę wprowadzać na rynek naprawdę rewolucyjne rozwiązania. Najbardziej znanym, spektakularnym przykładem jest Toyota Prius, która przestawiła ...