BMW E36 i E46 coupe

11 Paź 2018, 12:35

Hej, co myślicie o tych samochodach i ogłoszeniach?
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
pod gaz się nadają?
[link do oferty na Olx wygasł]
Fernestx0
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 2

11 Paź 2018, 18:48

1. Powiedzmy, że z zewnątrz ładna ale 10k za 23 letniego is'a bez m-pak'u i z bieda wyposażeniem to głupie wyjście. żadnym unikatem nigdy to nie będzie
2. to samo
3. to samo

Bez "dobrego" VIN to po prostu ładnie utrzymane auta, za które teraz przepłacisz a przy odsprzedaży stracisz

4. Jedyny we w miarę normalnej cenie ale licz się z tym, że jeśli przebieg jest prawdziwy to prawdopodobnie w najbliższym czasie czekają właściciela typowe dla diesla wymiany
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

11 Paź 2018, 20:12

@Invi jeśli chodzi o e36 to ile Twoim zdaniem jest wart ten samochód? Ogólnie mi się podoba nawet bez m-pakietu.
Fernestx0
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 2

11 Paź 2018, 20:13

Ogólnie to nie ma sensu kupno E36 bez R6 pod maską. No chyba że za 6k, więcej bym nie dał.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8839
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

12 Paź 2018, 05:56

Nie wiem dlaczego ale w przypadku reeksportu do Niemiec poszukiwane było e30 316i, a olewane 318i.
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

12 Paź 2018, 07:41

Jeśli chodzi o te ogłoszenie to ile waszym zdaniem jest wart ten samochód? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Fernestx0
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 2
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Niezidentyfikowany przycisk w samochodach marki Toyota
    Do czego służy przycisk (o ile to przycisk) widoczny na załączonym zdjęciu w samochodach marki Toyota. Nie ma raczej znaczenia czy jest to hybryda czy też zwykła benzyna. Jedne po prostu go mają a inne nie. Przejrzałem instrukcję ...
    Wodór - ekologiczne paliwo przyszłości
    W dobie zanieczyszczeń i coraz większych problemów ekologicznych naszej planety, podjęto decyzję o elektryfikacji pojazdów. Ten proces już się zaczął, ale ogromnych trudności przysparza konstruktorom znaczna ...

12 Paź 2018, 09:03

Tak właściwie to o co Ci chodzi? Za te pieniądze takie coś... i jeszcze żeby to było szybkie to można wybaczyć ten [...] ale 2,0 za 21k :happy:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

12 Paź 2018, 13:37

A co myślicie o tym ogłoszeniu? [link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Fernestx0
Nowicjusz
 
Posty: 37
Zdjęcia: 2

12 Paź 2018, 21:24

Jeśli jeszcze nie załapałeś to "problem" BMW polega na tym, że koszty serwisowania takiego niejadącego 318 są zbliżone do R6. Z ekonomicznego punktu widzenia to jeśli nie kupujesz R6 to lepiej rozejrzeć się za czymś innym bo nie ma sensu płacić za stosunkowo drogi serwis popularnego auta, które zostanie objechane przez większość samochodów na ulicy i niczym na + się nie wyróżnia (oprócz rwd ale przy takiej mocy to i tak bez znaczenia)
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

13 Paź 2018, 09:07

Invi napisał(a):koszty serwisowania takiego niejadącego 318 są zbliżone do R6
zbliżone? ja bym nawet powiedział że wyższe, r6 to pancerniak jego eksploatacja kończy się na wymianie oleju i świec, czasami padnie termostat i tyle. W r4 masz już rozrząd który ma obniżona żywotność, a wymiana? no cóż.... 5 tysi? A r6 jest on wieczny, 600 tysi to dla niego pestka, oczywiście pomijam kwestie driftowozów w których oleju nikt nie wymieniał systematycznie
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

13 Paź 2018, 09:37

Kao lubię te opowieści o tych tysiącach kilomterów .... w e46 330 zawór disa niczym zabawka z pepco oem koszt z robotą 1300zł, problem ukł chłodzenia eksplodował zbiorniczek wyrównawczy, problem nagrzewnicy rozebranie całego wnętrza, problem sanek, czujniki hmmm tu jest ciekawostka czujnik położenia wału + wymieniane były 4 sondy!!! oem po 300zł.szt., problem geometrii tylne sanki, wycieczka do poznania w lutym z otwartą szybą plastikowe elementy mechanizmu, delikatne zawieszenie i lemforder się kłania... i co ciekawe wychwyciłeś problem skrzyni od camry/rx a mówisz o tych śmieciach że są normalne? A to że większość tych mega konstrukcji jest na pierwszych miejscach list chlajusów oleju to też nic? Wiem mój kolega od e46 ma zawsze tłumaczenie że np. Teraz do Gdańska jest autostrada i zapitalanie więc litr oliwy musi łyknąć...A nie dziwi Cię fakt że każdy nowy forumowicz który pojawia się tutaj i miał bmw to chce coś tańszego...albo operuje tymi typowymi sloganamidla bmkowców o markach premium albo starych samochodach. I zawsze nie no nie psuje się tylko trzeba serwisować polećcie proszę coś tańszego...i mogę się założyć że Ci ludzie po tych śmieciach nawet nie wiedzą jak można cieszyć się jazdą premium bez wiecznych inwestycji. Tu mam prośbę do łysego niech wklei filmik o e46 potwierdzam go w 100%.
I żeby nie było są to typowe usterki tego modelu...i czy koleżanka ma e46 1,8 czy e463,0 to liczba usterek jest zatrważająca. I co ciekawe zawsze to samo, w necie to samo, na jut to samo a potem "robią pół miliona km" tia chyba od szrotu do szrotu... :D
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

13 Paź 2018, 13:20

Ja tez uwielbiam Twoje opowieści hejtowskich treści.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

14 Paź 2018, 09:36

Kao nie chce mi się dyskutować... :ok: dzięki takim "pomocnym" radom pt.przejedzie 600tyś.km. mamy to co mamy...ja hejtuje, na forach bmw chłopaki to nazywają serwisem a u nas tematy właścicieli tych aut też są ustawione... :ok:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

14 Paź 2018, 12:42

Filmiki gości, którzy są zakochani w swoich BMW:

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]


[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 15174
Zdjęcia: 455
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

14 Paź 2018, 13:32

Nie no Dzida to są hejty... ja mogę jak coś podać numery części z cenami które w e46 są obligatoryjne więc można się zastanowić czy kogoś kto ma 10k stać na wydanie 5k w zwykłe naprawianki. Już nie wspomnę o tej świadomości zwyklak za 10k i jazda nim drugie 10k więc chyba kierunek serwisu będzie prosty ... zamienniki albo szroty.

Co do jakości zamienników to też tu jest prawdziwa gehenna ... np. sławny zawór disa który był dla mnie szokiem bo macałem oem i wydawał się lichy cena 1100zł. (bez roboty) ale po dotknięciu zamiennika za 600zł. myślałem że z butów wypadnę bo to tak jakby ktoś nawet nie kupił najtańszą zabawkę w pepco tylko ją przetopił i zrobił zawór do e46.
Dokładnie tak jak u innego kolegi w3,0d poleciała chłodniczka egr i kolektor wydechowy obie pozycje OEM to 3600zł!!! bez roboty zamiennik chłodniczka egr wyglądał jak puszka po coli a kolektor chińczyk nie pasował na otwory a flansze miał jak fale Dunaju.

Więc wiem jest to hejt ale może ktoś dzięki temu pomyśli i przeliczy sobie czy mu się opłaca wydawać taką kasę bo to jest tak trochę jak z tymi dieslami które mają być ratunkiem dla budżetu bo mało palą...
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10180
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe