Brak danych auta w CEPIK - czy można coś z tym zrobić?

Brak danych auta w CEPIK - czy można coś z tym zrobić?

25 Wrz 2018, 23:12

Cześć wszystkim!:) Przymierzam się do kupna konkretnego samochodu - auto nie od handlarza, zarejestrowane od ok. 3 lat w Polsce, wcześniej sprowadzone z Niemiec (stoi na ulicy, na której mieszkam z kartką z ogłoszeniem). Wszystko wydaje się w miarę ok, właściciel podał mi wszystkie dane (pozwolił zrobić zdjęcie dowodu rejestracyjnego, więc o błędzie nie ma mowy) i niestety na stronie historiapojazdu.gov.pl wyskakuje tylko komunikat:
"Niestety, w Centralnej Ewidencji Pojazdów nie ma pojazdu o podanych danych. Sprawdź czy dane są wpisane poprawnie. Możesz sprawdzić, czy informacje o pojeździe są dostępne w zagranicznym rejestrze, logując się do Profilu zaufanego (eGo). Kliknij tutaj aby przesłać dane do systemu zewnętrznego w celu wyszukania pojazdu w dostępnych zbiorach danych.".

Sprawdziłem w zagranicznym rejestrze, też nie da się go znaleźć. Sprawdziłem (jak radzą na stronie) z innymi dokumentami - kartą pojazdu VIN i datę pierwszej rejestracji - dane są te same.
O co w tym chodzi? Wszystkie inne pojazdy, które dotychczas sprawdzałem normalnie się wyszukują. Wydaje się to błędem systemu (auto jest normalnie zarejestrowane, ma pieczątki z przeglądów itd., kartę pojazdu), jednak jeśli miałbym kupić to auto, chciałbym poznać jakiekolwiek szczegóły jego historii, a poza tym nie chcę mieć problemów w przyszłości przy ewentualnej jego odsprzedaży - to jednak dziwne, że nie ma go w ogóle w bazie danych.
Ktoś ma pomysł co zrobić? Odpuścić kupowanie takiego auta? Z góry wielkie dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.
henrypower
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą! Zapinaj pasy w samochodzie przed każdą jazdą!
    Dlaczego wciąż niektórzy kierowcy i pasażerowie nie zapinają pasów bezpieczeństwa? Jedni sądzą, że to niewygodne, a inni uznają, że nie ma potrzeby tego robić przed krótką podróżą. To błąd, który ...
    Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team Bolid R.S.17 Renault Sport Formula One Team
    Zespół Renault Sport Formula One zaprosił do Londynu przedstawicieli międzynarodowych mediów i swoich partnerów na premierę bolidu R.S.17, w którym kierowcy zespołu będą ścigać się w nadchodzącym ...

•