Cee'd 1.6 93kW LPG, nie odpala na benzynie

20 Cze 2018, 15:08

Witam wszystkich.
Nie banujcie mnie za lenistwo itd ale jestem uwalony po łokcie przy aucie i krew mnie zalewa od szukania rozwiązania na necie.
Mianowicie - wymieniłem filtr paliwa w pompie + sitko. Po zamontowaniu pompy auto nie odpala na benzynie. Na LPG w trybie awaryjnym odpala.
Pompa po przekręceniu kluczyka działa i podaje paliwo na zewnątrz. Co prawda jak cofnę kluczyk i przekręce znowu to nie za każdym razem ją słychać.
Rozrusznik kręci bez skutku. Raz na 5prób słychać że coś tam załapie silnik ale na chwilkę i później echo.
Sprawdziłem przekaźniki i bezpieczniki. Obejrzałem świece czy nie zalane - suchutkie.
Ręce mi opadają. Mechanikiem nie jestem tak, że nie zdziwię się jeśli to będzie jakaś błachostka wynikająca z mojej niewiedzy.
Podejrzewam zapowietrzony układ. Ktoś może wie czy w benzyniakach jest jakiś zaworek/wentyl do odpowietrzania układu?
Help....
mbm
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 05 10 2007
Auto: Kia Pro Ceed
Silnik: 1.6 126KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

21 Cze 2018, 00:11

Problem rozwiązany. Napiszę w czym była rzecz, a być może komuś to pomoże.
Krótko mówiąc - po nitce do kłębka.
Zorientowałem się, że nie mam ciśnienia w układzie. Żadne mierniki itp, po prostu demontując po raz setny przewód paliwowy z pompy zauważyłem że paliwo po zdjęciu przewodu nie 'tryska' tak jak to miało miejsce za pierwszym razem. Mimo tego, że sama pompa odpalała się po przekręceniu kluczyka - paliwo wracało - nie ma ciśnienia. Po raz kolejny wyjąłem pompę i rozłożyłem na czynniki pierwsze, szukając zagiętego wężyka albo syfu pod jakąś uszczelką. Nic nie znalazłem. Wziąłem więc stary filtr i obejrzałem każde możliwe miejsce w którym mogłem przeoczyć np uszczelkę. I bingo. W starym filtrze został oring w miejscu gdzie wchodzi pompa. Oring przełożony, wszystko pomału zostało złożone i wsadzone na miejsce.
Auto pali na dotyk.
Najważniejsze to odstawić nerwy i na spokojnie pomyśleć o przyczynie danego fakapu :)
mbm
Nowicjusz
 
Posty: 41
Miejscowość: Gliwice
Prawo jazdy: 05 10 2007
Auto: Kia Pro Ceed
Silnik: 1.6 126KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    XIX Moto-Piknik NO LIMIT OLSZTYN 2013 / relacja
    Moto-Piknik na lotnisku w Dajtkach już za nami i śmiało możemy stwierdzić że kolejną edycję zaliczamy do udanych. Jest to wyjątkowa impreza w skali regionu i Polski. Nie często możemy zobaczyć tyle obliczy motoryzacji w jednym ...