Citroen Picasso 1.6 benzyna-smrod benzyny w dziwnym momencie

Citroen Picasso 1.6 benzyna-smrod benzyny w dziwnym momencie

10 Mar 2014, 01:05

Witam, kupilem samochod dosc tanio, 68 tys mil, (ok 110 tys km).
Jedyna rzecza, ktorej sie obawiam to zapach benzyny (niespalonej) podczas jazdy - mam wrazenie, jakby zaczynalo "pachniec" dopiero, kiedy wrzuce 4-ke, ciezko to dokladnie opisac, nie ma zadnych wyciekow (widocznych na pierwszy rzut oka), otwieralem maske i wąchalem - nie czuc beny nic a nic. Zapach pojawia sie jakby z nikąd, mam wrażenie, ze czuć go i przy otwartym oknie i przy zamknietym, rowniez czuc go przy wylaczonym nawiewie jak i przy włączonym.

Teraz jeszcze jedna rzecz - gosc, od ktorego kupilem fure powiedzial ze jest do wymiany termostat (jak tylko sie odpali auto, odrazu pokazuje, ze silnik ma max temperature i zeby wylaczyc silnik), gadalem z jednym typem i mowil ze smrod beny moze byc przez awarie termostatu (nie wiem jest otwarty, czy zamkniety, jutro bede wiedzial) tylko jakos mi sie nie wydaje zeby smrod benzyny mial cos wspolnego z termostatem ? Z gory dzieki. pozdr
Maciek666
Obserwowany

Prawo jazdy od: 28 10 2013
Przebieg/rok: 7tys. km
Auto: Citroen Picasso
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Typ: Inny
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000
  • Re: Citroen Picasso 1.6 benzyna-smrod benzyny w dziwnym momencie

10 Mar 2014, 09:47

Maciek666 napisał(a): gosc, od ktorego kupilem fure powiedzial ze jest do wymiany termostat (jak tylko sie odpali auto, odrazu pokazuje, ze silnik ma max temperature i zeby wylaczyc silnik),
    A co ma wspólnego termostat z wskaznikiem temp.silnika... :?: Ja bym jadnak powiedział ze prędzej jest do wymiany czujnik temp.cieczy w ukladzie chłodzenia silnika lub cos dzieje się ze wskaznikiem temp. .....
    Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
    Nie odpowiadam na PW.
    Migi60
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
    Prawo jazdy od: 10 07 1979
    Auto: OPEL CORSA
    Silnik: 60KM
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2014

Re: Citroen Picasso 1.6 benzyna-smrod benzyny w dziwnym momencie

10 Mar 2014, 21:40

co do smrodu sprawdź dojście do pompki paliwa ,jest w bagażniku lub pod tylna kanapą
    kamilos011
    Początkujący

Miejscowość: Biała Podlaska
    Prawo jazdy od: 10 07 2010
    Auto: Bmw E38
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2001

Re: Citroen Picasso 1.6 benzyna-smrod benzyny w dziwnym momencie

03 Kwi 2014, 10:13

Moze cały układ nie trzyma szczelności i dlatego odczuwasz smród benzyny,sprawdziłbym to właśnie w pierwszej kolejności.
    Oveo
    Początkujący

Auto: LEXUS
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka? Jak wyczyścić odbłyśniki i przednie lampy od środka?
    Przygotowałem dla Was instrukcję według której można samemu wyczyścić przednie lampy i halogeny wewnątrz razem z odbłyśnikami. Nie jest to trudne zadanie trzeba jednak uważać żeby nie uszkodzić lampy podczas rozbierania, ...
    Audi SQ5 TDI exclusive concept Audi SQ5 TDI exclusive concept
    Audi SQ5 TDI, dzięki mocy 230 kW (313 KM), staje się najwytworniejszym modelem serii Q5 i równocześnie pierwszym w historii Audi modelem S z silnikiem diesla. Tę nową serię quattro GmbH cechuje nie tylko dynamika. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Car audio, video 2007
      Alfa Romeo 166, bok prawy
      Pokazy ratownictwa drogowego, 1
      W220