Ekonomicznie ale premium - 50k

20 Kwi 2022, 09:36

Premium to nie wyposażenie, tylko całokształt. Doklikanie bajerów nie sprawi, że jakość wnętrza się poprawi.

Natomiast z jednym się zgodzę, dzisiejsze niektóre premium straciło na znaczeniu. Weźmy jakieś BMW czy inną markę, malutkie silniki o dużej mocy, a w środku generatory dźwięku... To jest premium? Premium to duże V8 ryczące pod maską. Do tego atrapy wydechu i inne potworki. Bleh.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Kwi 2022, 12:32

Niestety ręce opadają Ok. Szukaj dalej "premium".
Czym wg ciebie jest premium?

poczytaj o nowoczesnych silnikach downsizingowych, ich wytrzymałości i kosztach remontu okaże się, że te duże silniki są jednak spoko
Zdaje sobie sprawę że jak masz 1.0 150 koni to pewnie za długo taki silnik nie wytrzyma ale z drugiej strony pewnie jest masa historii o tym jak ktoś kupił sobie jakieś Audi i władował 10k+ w remont jakiegoś 3 litrowego silnika. Ja nie chce ani 1.0 ani 3.0. Ja chce zwykły silnik jak większości aut na drodze.

Wracając do początkowych aut. Jak to jest z innymi modelami? Focus albo Astra są znacząco lepsze w trasie od Aurisa?
Cember
Nowicjusz
 
Posty: 10

20 Kwi 2022, 12:36

Ta, tylko 3.0 TDI od Audi to nie jest dobry przykład pancerności :roll:
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Kwi 2022, 12:44

Ta, tylko 3.0 TDI od Audi to nie jest dobry przykład pancerności
Markę podałem losowo. Może być BMW albo Jaguar.
Cember
Nowicjusz
 
Posty: 10

20 Kwi 2022, 12:47

Wiem że losowo, od pierwszego postu tak robisz i mieszasz.
galakty
Forumowicz VIP
 
Posty: 8843
Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Kwi 2022, 12:56

Cember napisał(a):Wracając do początkowych aut. Jak to jest z innymi modelami? Focus albo Astra są znacząco lepsze w trasie od Aurisa?
Wszystko zależy jak nastawiasz się na trasę :) Jeżeli masz zamiar zapiąć tempomat na 120km/h to najmniej spali pewnie Auris w hybrydzie silnika nie będziesz słyszał przy jednostajnej jeździe ale przy mocnym przyspieszaniu przez chwilę już tak. Wyciszenie w tych samochodach mogło by być lepsze bo z tych trzech chyba najgorzej wypadnie tu właśnie Auris. Jednak w trybie mieszanym w spalaniu żadna benzyna z innych wymienionych tu samochodów nie jest w stanie mu dorównać w spalaniu, nawet na trasie będzie ciężko.

Czytając to co piszesz powinieneś zmienić podejście i nie szukać "premium" a samochodu z danego modelu w topowej wersji wyposażenia.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Kwi 2022, 13:22

Wszystko zależy jak nastawiasz się na trasę Jeżeli masz zamiar zapiąć tempomat na 120km/h to najmniej spali pewnie Auris w hybrydzie silnika nie będziesz słyszał przy jednostajnej jeździe ale przy mocnym przyspieszaniu przez chwilę już tak. Wyciszenie w tych samochodach mogło by być lepsze bo z tych trzech chyba najgorzej wypadnie tu właśnie Auris. Jednak w trybie mieszanym w spalaniu żadna benzyna z innych wymienionych tu samochodów nie jest w stanie mu dorównać w spalaniu, nawet na trasie będzie ciężko.
Czyli nie jest tak najgorzej z tym aursiem w trasie.

Czytając to co piszesz powinieneś zmienić podejście i nie szukać "premium" a samochodu z danego modelu w topowej wersji wyposażenia.
Mi od samego początku o to chodzi. Ja nie chce marki premium tylko auto z bogatą wersją wyposażenia.

Wracając do sedna sprawy, jakie auta polecacie do około 50 tys. z:
-bogatym wyposażeniem
-automatem
-tanie w utrzymaniu
-dobre do miasta i w trasę
-silnik benzynowy
-kombi lub sedan.
Cember
Nowicjusz
 
Posty: 10

20 Kwi 2022, 13:47

Cember napisał(a):Mi od samego początku o to chodzi. Ja nie chce marki premium tylko auto z bogatą wersją wyposażenia.
No i o to chodzi :ok:

Cember napisał(a):Wracając do sedna sprawy, jakie auta polecacie do około 50 tys. z:
-bogatym wyposażeniem
-automatem
-tanie w utrzymaniu
-dobre do miasta i w trasę
-silnik benzynowy
-kombi lub sedan.
Haha... to najlepiej do tego pasuje Auris w hybrydzie :) są fajne wersje wyposażenia tylko rzadko się pojawiają. Tu sobie jeszcze poczytać jak Auris sprawdza się w trasie hybrydy-na-trasy-jak-sprawdza-sie-hybryda-w-trasie-spalanie-vt126681.htm dosyć obszerny temat.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

20 Kwi 2022, 14:13

Dobra będę szukał Aurisa. A oprócz niego jest coś wartego uwagi?
Cember
Nowicjusz
 
Posty: 10