Felgi Vossen podwójny rozmiar rozstawu śrub - Audi S8 D2

17 Gru 2020, 12:22

Witam, mam mały problem gdyż nie do końca rozumiem opis na felgach. Ogólnie auto ma piastę 112x5 i otwór centrujący 57mm. Więc pomyślałem że kupię felgi 67 dołożę pierścionek i wszystko będzie ok. Niestety śrub nie idzie wkręcić bo idą pod kątem. I dziwne jest dla mnie to że na felgach z tyłu jest opis 112x5 jak i również 120x5. Na logikę myślałem że wejdą bo przecież jest 112 tak jak w aucie. Czy ktoś mi doradzi jak mam to rozumieć? Czy da się zastosować jakis adapter z pierścieniem centrującym naraz?
Pozdrawiam
F4ckthesystem
Nowicjusz
 
Posty: 5

17 Gru 2020, 13:45

Prawdopodobnie felga ma zastosowany system tulei pływających taki jak VariFit. Dokładnie to system pływających otworów montażowych które umożliwiają montaż jednej felgi na piasty samochodów posiadających różne rozstawy śrub. Na feldze wtedy masz oznaczenie tak jak u ciebie z tego co napisałeś.

Rozwiązanie to działa na zasadzie prostego wykorzystania mimośrodowych tulei w których są otwory na śruby. Tuleje takie posiadają znaczniki, które trzeba odpowiednio ustawić przed montażem felgi na odpowiedni pierścień odpowiadający wymaganemu rozstawowi śrub.

F4ckthesystem napisał(a):otwór centrujący 57mm. Więc pomyślałem że kupię felgi 67 dołożę pierścionek i wszystko będzie ok.
Tu będzie ok. Musisz kupić pierścień centrujący o grubości 10mm na średnice swojej piasty czyli na 57mm.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

18 Gru 2020, 12:36

Moglbym prosić o pomoc jak mam to zrobić? Mam kupić jakieś specjalne sruby którymi to zmienię czy coś? Bo nie widzę żebym mógł coś na felgach przekręcać czy coś :-P
F4ckthesystem
Nowicjusz
 
Posty: 5

19 Gru 2020, 18:00

Wrzuć może zdjęcie tych felg otworów, będzie łatwiej pomóc. Jeżeli jest system taki jak napisałem to w otworze felgi powinna być tuleja którą się odpowiednio przekręca i dopiero montuje śrubę przykręcając ją do koła.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

19 Gru 2020, 22:19

Proszę zdjęcie
F4ckthesystem
Nowicjusz
 
Posty: 5

21 Gru 2020, 18:30

Hm... tylko tu nie ma żadnej regulacji i te felgi raczej będą tylko na rozmiar 5x120 który na nich widać.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Gru 2020, 08:52

Ale sam popatrz na oznaczenia
F4ckthesystem
Nowicjusz
 
Posty: 5

22 Gru 2020, 11:14

Faktycznie, w takim razie zostaje ci kupić tylko komplet śrub pływających 5x112 / 5x120 z odpowiednim gwintem. Choć uważam że to bardzo duża różnica jak dla śrub pływających ale być może znajdziesz takie skoro są takie felgi.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34

22 Gru 2020, 13:27

No 8 mm na śrubie pływającej to chyba kompletnie niedopuszczalne, z tego co wiem 2 to max. A jakby to rozwiązać adapterem, co o tym myślisz?
F4ckthesystem
Nowicjusz
 
Posty: 5

23 Gru 2020, 11:38

F4ckthesystem napisał(a):No 8 mm na śrubie pływającej to chyba kompletnie niedopuszczalne, z tego co wiem 2 to max.
Nie 8mm a 4mm bo tu masz średnicę okręgu :) skoro na felgach tak jest to i śruby powinny być do tego pływające. Nie wiem czy taką felgę będziesz w stanie przykręcić normalnymi śrubami chyba raczej nie.
Nie pamiętam jak dokładnie jest to rozwiązane ale może się okazać że średnica okręgu na której umieszczone są otwory to 116mm wtedy śruby miały by w jedną stronę po przykręceniu czy to jednego czy też drugiego wymiaru 4mm.

F4ckthesystem napisał(a):A jakby to rozwiązać adapterem, co o tym myślisz?
Adapter zmienia ci już znacznie ET felgi więc jeżeli to które masz na feldze jest teraz dobre to adaptery odpadają.

Moim zdaniem musisz poszukać zestawu dedykowanych pływających śrub marki Vossen. To na pewno zapewni prawidłowe mocowanie tych felg do piast. One będą odpowiednio zwymiarowane.
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 9774
Zdjęcia: 34