Fiat Stlilo vs. Ford Focus czy inny?

Fiat Stlilo vs. Ford Focus czy inny?

29 Kwi 2013, 19:08

Siema wszystkim :)

Za ponad miesiąc kończę 18lat. Jako prezent od rodziców, mam sobie wybrać auto do 10 tysięcy złotych. Uważam, to za kwotę odpowiednią, zwłaszcza na pierwsze auto. Prawo jazdy robię aktualnie, jestem w trakcie jazd, jeśli wszystko pójdzie pozytywnie mogę nawet przed 18stką mieć prawko, ale co tu gdybać, nie o tym temat.

Na chwilę obecną mam dwóch faworyt, a mianowicie

FIat Stilo - 3drzwiowy, zwrotny, calkiem szybki, mały, z nutką sportowego stylu. Fajne wykończenie środka. Jednak odrzuca mnie jedno "Fiat", możecie mi coś powiedzieć więcej?

Ford Focus MK1 Hatchback - tutaj w sumie od dłuższego czasu interesowałem się tym autkiem, jednak im bliżej celu, tym bardziej mnie od niego odrzuca.

Wasze propozycje?

Samochody chciałbym rocznikowo +2002. Silnik generalnie chciałbym nie za duży, bo bedzie to pierwsze ubezpieczenie, więc wszystko to podwyższa cenę. Nie jestem przekonany w pełni, ale chyba benzynka. Tras nie robie i robić nie będę.
PavvelRM
Nowicjusz

Auto: Nie mam

Re: Fiat Stlilo vs. Ford Focus czy inny?

29 Kwi 2013, 21:08

Nie licz że za 10 tys kupisz tzw pewniaka po 2002 roku ;]

Jeżeli jesteś młody, tzn nie pracujesz to szukaj ALBO auta totalnie bezawaryjnego ALBO takiego co ma tanie części.

Jeżeli chcesz coś z zacięciem sportowym, a nie masz zamiaru wozić swoich wszystkich kumpli i przeżyć tzw. syndromu taksówki, to szukaj japońskiego roadstera sprzed 2000 roku ;]
BulaxD
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 18 10 2011
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Honda Crx Del Sol ESi
Silnik: 1.6 V-tec 128km
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

29 Kwi 2013, 21:29

Nie chcę żadnych samochodów sprzed 2000 roku. Tanie części to raz, ale dwa bez przesady, nie muszę też od razu mieć samochodu z najtansza gamą części.

Co z tym stilo, głównie mnie interesuje.
PavvelRM
Nowicjusz

Auto: Nie mam

29 Kwi 2013, 21:35

Ma bardzo tanie części, ale małe silniki nie radzą sobie z masą tego auta, z benzyn to dopiero 1.8 jakoś jeździ wszystkie mniejsze są albo za słabe, albo bardzo awaryjne. Jeśli chodzi o focusa mk1 to praktycznie ta sama bajka z tym że części już nie tak tanie jak fiat, dodatkowo dochodzi problem korozji. Poza tym ani jednego ani drugiego samochodu po 2000r, nie kupisz za 10 tys w w opcji z tzw. "pewniakiem". Czasem lepiej kupić samochód starszy, ale najdroższy w swojej kategori i cieszyć się bardzo zadbanym autkiem z którym nie ma większych problemów.

A jeśli szukasz czegoś 3d z lekko sportowym zacięciem i jednocześnie małym silnikiem, to proponuje: Civic VI 1.5, albo nawet 1.6 vtec i corolle e11 g6 1.4. Za te pieniążki kupisz spokojne samochód rocznikowo z okolic 2000 roku, albo z końcowych lat produkcji i zanjdziesz pewniaka ;]
BulaxD
Nowicjusz

29 Kwi 2013, 21:47

Civic podobno mocno gnije.
mati113
Początkujący

Miejscowość: Bytom
Auto: Nissan Micra
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Rok produkcji: 2001

29 Kwi 2013, 22:40

tak civici gniją, ale do V generacji. VI już tak dużego problemu z tym nie ma, tzn że jeżeli wyjdzie bombelek, to nie znaczy że za miesiąc zniknie nam pół nadkola jak to bywało w piątce
BulaxD
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody koncepcyjne BMW Design Samochody koncepcyjne BMW Design
    Samochody koncepcyjne to doskonałe pole do popisu dla projektantów. Od elektrycznych układów napędowych, przez drzwi otwierane do góry, po nowatorskie materiały nadwozia – koncepty zawsze wybiegają ...
    Volkswagen Golf VII generacji lżejszy i oszczędniejszy Volkswagen Golf VII generacji lżejszy i oszczędniejszy
    4 września Volkswagen zaprezentował w Berlinie po raz pierwszy nowego Golfa. 17 września w Polsce rozpoczęła się przedsprzedaż tego bestsellera, który jak dotąd znalazł już ponad 29 milionów nabywców. ...

• Re: Fiat Stlilo vs. Ford Focus czy inny?

03 Maj 2013, 09:31

Civic to lepsza opcja niż wadliwe pod względem elektryki Stilo czy korozyjny Focus,przynajmniej będziesz miał solidność oraz kilka ciekawych wersji silnikowych do wyboru.
    Ozon24
    Nowicjusz

Auto: BMW 525

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      Jaguar